logo
Wtorek, 30 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Po co Bóg nas stworzył?
Autor: ewa ()
Data:   2002-04-17 10:15

Ostatnio do głowy przychodzą mi strasznie tępe myśli a mianowićie zastanawiam się po co nas stworzył Pan?

 Re: Po co Bóg nas stworzył?
Autor: Iza-Mycha ()
Data:   2002-04-17 10:54

Jak to, po co?! Z Miłości!!! Żeby się nią z nami dzielić!

 Re: Po co Bóg nas stworzył?
Autor: Marek ()
Data:   2002-04-17 12:14

Aby obdarzyć nas Swą Miłością.

 Re: Po co Bóg nas stworzył?
Autor: Krzysztof ()
Data:   2002-04-17 13:10

Z miłosci.Nie martw sie mkażdy ma co jakis czas watpliwosci.Zapewniam cie ze po modlitwie czasami moze nawet przez kilka dni(trzeba sie w tej intencji modlic) watpliwosci powoli mina (sam miałem taki okres}.Co nie znaczy ze nigdy juz nie wróca.Moim zdaniem ważne jest przystepowanie do Komunii Swietej,nawet gdy "nie czujemy takiej potrzeby".On,Bóg kocha Ciebie jak dziecko,bo Ty jestes jego dzieckiem.A to że wyprowadza nas czasem na pustynie wiary-to dobrze.Może nie czujesz obecnosci Boga,dlatego masz watpliwosci.Ale Pan Bóg tonie perfumy aby Go zawsze odczuwac(przepraszam za porównanie).Może przez taka watpliwosc jaka masz Pan chce cos do Ciebie powiedziec. Pozdrawiam Krzysztof

 Re: Po co Bóg nas stworzył?
Autor: locowski ()
Data:   2002-04-17 14:54

Kiedyś słyszałem od jednego znanego rabina, ktory bardzo czesto pojawia sie w tv historie prosto ze żydowskiego talmudu, że pewien grek zastanawiał sie nad tym samym co ty. I żyd mu odpowiedzial, że kiedy Bóg stworzył wszysko piekne wszystko doskonałe. Aniolowie byli doskonali, niebo, ziemia jednak czego brakowało Bogu. Postanowił wiec stworzyc człowieka, lecz naiołowi odradzali mu tego, mówili mu " po co schcesz stworzyc czlowiaka on bedzie
grzeszny " Jednak Bóg postanowił stworzyc człowieka. Morał z tego jest taki, że Bóg widzi wypełnienie swojego planu, równowage miedzy doskonałością, a niedoskonałością. Można pisać wiele o tej przypowiesci, ale dlasze znaczenie należy do ciebie.

 Re: Po co Bóg nas stworzył?
Autor: konvalia ()
Data:   2002-04-17 15:48

bo jest pałen miłości i chciał sie nią podzielić

 Re: Po co Bóg nas stworzył?
Autor: AdamS ()
Data:   2002-04-17 16:29

Jeśli by nas nie stworzył, to nikt nie zadawałby takich pytań, jeśli nie byłoby pytań, nikt nie mógłby na nie odpowiedzieć, a jeśli już nikt nie odpowiadałby na nasze pytania, to po co w ogóle żyć?! ;)

W tym wywodzie zawarty jest nie tylko absurdalny humor...

Życząc dużo wiosennej radości z życia
- AdamS

 Re: Po co Bóg nas stworzył?
Autor: mariusz ()
Data:   2002-04-17 16:55

odpowiem pytaniem: a po co ludzie decydują się mieć dzieci?
Jesteśmy dziećmi Boga (dosłownie):

'Sam Duch wspiera swym świadectwem naszego ducha, że jesteśmy dziećmi Bożymi.
Jeżeli zaś jesteśmy dziećmi, to i dziedzicami: dziedzicami Boga, a współdziedzicami Chrystusa, skoro wspólnie z Nim cierpimy po to, by też wspólnie mieć udział w chwale.' Rz 8, 16-17

'Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. Świat zaś dlatego nas nie zna, że nie poznał Jego.
Umiłowani, obecnie jesteśmy dziećmi Bożymi, ale jeszcze się nie ujawniło, czym będziemy. Wiemy, że gdy się objawi, będziemy do Niego podobni, bo ujrzymy Go takim, jakim jest.' 1 J 3, 1-2

 Re: Po co Bóg nas stworzył?
Autor: tiggerek ()
Data:   2002-04-17 21:59

Bo ma dla każdego z nas wspaniały plan. I jak mówi do proroka Jeremiasza:
'Zanim ukształtowałem cię w łonie matki, znałem cię, nim przyszedłeś na świat, poświęciłem cię, prorokiem dla narodów ustanowiłem cię'. Jr 1, 5
Jest pełen miłości. Chce ją szerzyć poprzez nas. Działa swą wielką miłością w nas. Zyje w nas. Czyż to nie jest piękne???

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: