logo
Czwartek, 16 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Re: Czy spowiedz osobista w Kosciele katolickim jest obowiazkowa?
Autor: ofca (---.skrzyszow.org)
Data:   2005-05-20 10:46

Droga Alicjo dla utwierdzenia wiary w ten sakrament wklejam Ci fragmenty Dzienniczka św. s. Faustyny mówiące właśnie o spowiedzi. Są to słowa Pana Jezusa:

,,Córko, kiedy przystępujesz do spowiedzi świętej, do tego źródła miłosierdzia mojego, zawsze spływa na duszę twoją moja krew i woda, która wyszła z serca mojego, i uszlachetnia twą duszę. Za każdym razem jak się zbliżasz do spowiedzi świętej, zanurzaj się cała w moim miłosierdziu z wielką ufnością, abym mógł zlać na duszę twoją hojność swej łaski. Kiedy się zbliżasz do spowiedzi, wiedz o tym, że ja sam w konfesjonale czekam na ciebie, zasłaniam się tylko kapłanem, lecz sam działam w duszy. Tu nędza duszy spotyka się z miłosierdziem Boga. powiedz duszom, że z tego źródła miłosierdzia dusze czerpią łaski jedynie naczyniem ufności(...)"(Dz 1602)

,,Powiedz duszom, gdzie mają szukać pociech, to jest w trybunale miłosierdzia (tj. spowiedzi); tam są największe cuda, które się nieustannie powtarzają. aby zyskać ten cud, nie trzeba odprawiać dalekiej pielgrzymki ani też składać jakiś zewnętrznych obrzędów, ale wystarczy przystąpić do stóp zastępcy mojego z wiarą i powiedzieć mu nędzę swoją, a cud miłosierdzia Bożego okaże się w całej pełni. Choćby dusza była jak trup rozkładająca się i choćby po ludzku już nie było wskrzeszenia, i wszystko już stracone - nie jest tak po Bożemu, cud miłosierdzia Bożego wskrzesza tę duszę w całej pełni. O biedni, którzy nie korzystają z tego cudu milosierdzia Bożego; na darmo będziecie wołać, ale będzie już za późno."(Dz1448)

Jednocześnie zachęcam do lekturki całości Dzienniczka św. s. Faustyny:)
Pozdrawiam:)

 Tematy Autor  Data
 Czy osobista spowiedz w Kosciele katolickim jest obowiazkowa? nowy alicja 
  Re: Czy spowiedz osobista w Kosciele katolickim jest obowiazkowa? nowy Andrzej Wasko, salwatorianin 
  Re: Czy spowiedz osobista w Kosciele katolickim jest obowiazkowa? nowy Verba Docent 
  Re: Czy spowiedz osobista w Kosciele katolickim jest obowiazkowa? nowy Judyta 
  Re: Czy spowiedz osobista w Kosciele katolickim jest obowiazkowa? nowy Patrycja 
  Re: Czy spowiedz osobista w Kosciele katolickim jest obowiazkowa? nowy ofca 
  Re: Czy spowiedz osobista w Kosciele katolickim jest obowiazkowa? nowy anna 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: