logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Co to w ogóle znaczy zaufac Bogu?
Autor: Zuzka (---.akademiki.uni.torun.pl)
Data:   2005-05-26 23:09

Co to znaczy wogóle zaufac Bogu?

 Re: Co to znaczy wogóle zaufac Bogu?
Autor: Bogna (---.chello.pl)
Data:   2005-05-27 00:48

Postawić Boga na pierwszym miejscu w swoim życiu. Wszystko Mu zawierzyć. Tylko w Nim pokładać nadzieję. Nie lękać się o to co tu i teraz. Żyć tak, byś mogła w dniu, w którym Cię wezwie przed oblicze swoje, mogła powiedzieć tak, jak to uczynił król Dawid: "Ja zaś zaufałem Twemu miłosierdziu; niech się cieszy me serce z Twojej pomocy, chcę śpiewać Panu, który obdarzył mnie dobrem" Ps 13,6
Rozważ tez proszę bardzo dokłądnie te słowa: "Gromadźcie sobie skarby w niebie, gdzie ani mól, ani rdza nie niszczą i gdzie złodzieje nie włamują się i nie kradną. Bo gdzie jest twój skarb, tam będzie i serce twoje. Światłem ciała jest oko. Jeśli więc twoje oko jest zdrowe, całe twoje ciało będzie w świetle. Lecz jeśli twoje oko jest chore, całe twoje ciało będzie w ciemności. Jeśli więc światło, które jest w tobie, jest ciemnością, jakże wielka to ciemność! Nikt nie może dwom panom służyć. Bo albo jednego będzie nienawidził, a drugiego będzie miłował; albo z jednym będzie trzymał, a drugim wzgardzi. Nie możecie służyć Bogu i Mamonie. Dlatego powiadam wam: Nie troszczcie się zbytnio o swoje życie, o to, co macie jeść i pić, ani o swoje ciało, czym się macie przyodziać. Czyż życie nie znaczy więcej niż pokarm, a ciało więcej niż odzienie? Przypatrzcie się ptakom w powietrzu: nie sieją ani żną i nie zbierają do spichlerzy, a Ojciec wasz niebieski je żywi. Czyż wy nie jesteście ważniejsi niż one? Kto z was przy całej swej trosce może choćby jedną chwilę dołożyć do wieku swego życia? A o odzienie czemu się zbytnio troszczycie? Przypatrzcie się liliom na polu, jak rosną: nie pracują ani przędą. A powiadam wam: nawet Salomon w całym swoim przepychu nie był tak ubrany jak jedna z nich. Jeśli więc ziele na polu, które dziś jest, a jutro do pieca będzie wrzucone, Bóg tak przyodziewa, to czyż nie tym bardziej was, małej wiary? Nie troszczcie się więc zbytnio i nie mówcie: co będziemy jeść? co będziemy pić? czym będziemy się przyodziewać? Bo o to wszystko poganie zabiegają. Przecież Ojciec wasz niebieski wie, że tego wszystkiego potrzebujecie. Starajcie się naprzód o królestwo /Boga/ i o Jego Sprawiedliwość, a to wszystko będzie wam dodane. Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy" Mt 6,20-34.
A tak w ogóle radziłabym Ci częsciej siegać po "Słowa życia", jakimi niewątpliwie jest Pismo św. Ono wskaże Ci drogę ufnosci Panu. Zwłaszcza polecam: Psalmy, Ksiegę Hioba, Mądrości. Przestaniesz błądzić i całkowicie zaufasz Panu Bogu. Pozdrawiam serdecznie, szczęść Boże.
Ps. No chyba, że jest to temat na pracę domową z religii,... ale i tak te wskazówki Ci pomogą :)

 Re: Co to znaczy wogóle zaufac Bogu?
Autor: fred (---.res.pl)
Data:   2005-05-27 01:30

uwierzy w Niego, otworzyc sie na Jego slowo, milosc i pozwolic Mu dzialac w swoim zyciu

 Re: Co to znaczy wogóle zaufac Bogu?
Autor: Marcin (---.crowley.pl)
Data:   2005-05-27 13:46

Pokój Tobie
Zaufać Bogu to pełnić Jego wolę czyli uznać, że wszystkie Jego przykazania są słuszne
Chwała Panu.
Marcin

 Re: Co to znaczy wogóle zaufac Bogu?
Autor: bart (217.11.142.---)
Data:   2005-05-27 15:38

Jest taki stary dowcip.

Tow. Żiwkow (szef konunistow w Bulgarii) udzieał wywiadu. Dziennikarz pyta się:
- Jakie jest pana zadnie na taki to a taki temat.
Tow Ziwkow:
- Marks powiedział .....
- Towarzyszu wiem co powiedział Marks. Chciałbym znać pana zadnie.
- Engels powiedział ...
- Wiem, co powiedział Engels. Jakie jest wasze zdanie?
- Lenin powiedział...
- Wiemy, co powiedział Lenin. Czy wy macie swoje zdanie na ten temat?
- Mam, ale całkowicie się z nim nie zgadzam.

Może to dziwne. Ale powinieneś być jak Ziwkow. Jak masz zdanie inne niż Bóg, a masz pełne prawo do tego gdyż nie zawsze rozumiemy jego wolę to powiedz; Boże mam swoje zdanie na ten temat ale nie zgadzam się z nim gdyż jest to inne zdanie z twoim.
"Jeśli kto chce iść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech co dnia bierze krzyż swój i niech Mnie naśladuje" Łk 9 23.

A jak stosować zaufanie w praktyce? Ktoś powiedział:
Pracuj tak jakby wszytko zalezało od ciebie. Modl się tak jakby wszytko zależało od Boga.

 Re: Co to znaczy wogóle zaufac Bogu?
Autor: Ania B. (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2005-05-31 04:46

Powiem słowami piosenki, która mi to wyjaśnia i często przychodzi na myśl.
„Ufać to milczeć i czekać cierpliwie aż się spełni. Błogosławieni, którzy zaufali Panu, błogosławione usta, które wołają do Pana, błogosławione serce, które przyjęło Chrystusa (...) ”
Wystarczy, że tego się nauczę, a myślę, że będę na dobrej drodze.
Pozdrawiam serdecznie.
Z Bogiem i Maryją!
Ania B.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: