logo
Wtorek, 07 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Dzis nie pojde na msze z lenistwa. Czy to bedzie nie w porzadku?
Autor: tompcia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2005-09-16 16:32

mam pytanko moze niektorym wyda sie glupie staram sie chodzic jak najczesciej na msze sw ale np dzisiaj poprostu mi sie nie chce gdyz do kosciola mam ponad 15 minut drogi a poza tym na mszy zwykle jest jakies 5 osob tylko... obiecalam Bogu ze bede sie do Niego zblizac wiec jesli dzis nie pojde na te msze bo mi sie nie chce to bedzie cos zlego w stosunku do Boga... ze nie odpowiem na to ze On mnie zaprasza do swego stolu... to nie jest tak ze nie pojde i w tym czasie bede sie nudzic poczytam sobie rozne tresci religijne ktore moim zdaniem rowniez ubogacaja mam jeszcze do posprzatania pokoj odrobienie lekcji oczywiscie ze znalazlabym czas na pojscie na msze ale poprostu mi sie nie chce zwlaszcza ze wczoraj bylam na porannej mszy i przyjelam komunie... co o tym sadziecie czy jesli dzis nie pojde na msze z lenistwa to czy to bedzie nie w porzadku wobec Boga czy tym Go zasmuce? bardzoi prosze o jak najszybsze odpowiedzi!!! najlepiej przed 17.30 z gory dziekuje

 Re: Dzis nie pojde na msze z lenistwa. Czy to bedzie nie w porzadku?
Autor: Marcin (---.crowley.pl)
Data:   2005-09-16 16:39

Pokój Tobie
Grzechem to nie będzie, ale... czy warto tracić łaskę, której nic, ani nikt nie zastąpi ?
Marcin

 Re: Dzis nie pojde na msze z lenistwa. Czy to bedzie nie w porzadku?
Autor: Bogna (---.chello.pl)
Data:   2005-09-16 17:10

Ok spoieszę, żeby przed 17:30 zdążyć. Oczywiście Kochan Tompciu, grzechem to nie bedzie dziś w dniu powszednim, ale popatrz, mimo wszystko dziś jest piatek, dzień w którym dokonała sie krwawa Ofiara naszego Pana i masz szansę uczestniczyc juz w tej bezkrwawej. To czyz nie warto złozyć i swoje lenistwo jako Twoja ofiarę, uzcestnicząc jednak w Eucharystii? Mam nadzieję, że w niedziele juz bys nie pozwoliła zwycięzyć podszeptom tego złego, bo to on tak Ci to lenistwo podpowiada. Zwłaszcza, że, jak piszesz, obiecałas Panu Bogu, ze bedziesz sie do niego zbliżać. To czyz musi Cie teń leń napadac akurat w piatek?
Pozdrawiam Cie i życzę podjęcia dobrej decyzji. Powtórzę za Marcinem: "czy warto tracić łaskę, której nic, ani nikt nie zastąpi ?"
Szczęść Boże Tompciu,
A tak na marginesie, świetna z Ciebie Młoda Dziewczyna.

 Re: Dzis nie pojde na msze z lenistwa. Czy to bedzie nie w porzadku?
Autor: Łukasz (---.broker.com.pl)
Data:   2005-09-16 17:27

Msza w dni zwykłe nie jest obowiązkiem, ale... lenistwo to jeden z grzechów głównych

 Re: Dzis nie pojde na msze z lenistwa. Czy to bedzie nie w porzadku?
Autor: tompcia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2005-09-16 18:53

dziekuje za odpowiedzi bardzo mi pomogliscie bylam na mszy i jestem szczesliwa ze pokonalam lenistwo i moglam przyjac Jezusa do swego serca. z Bogiem

 Re: Dzis nie pojde na msze z lenistwa. Czy to bedzie nie w porzadku?
Autor: Bogna (---.chello.pl)
Data:   2005-09-16 19:42

Muszę przyznać, że pisząc odpowiedź na Twego posta wierzyłam, że pójdziesz na tę Mszę (sama byłam na Eucharystii rano), dlatego 'walnęłam' Ci na koniec komplement, który jest prawdą. Gratuluję tego dobrego, mądrego wyboru. I popatrz ile szczęścia (błogosławieństwa) Bozego na Ciebie spływa. Serdecznie jeszcze raz Cie pozdrawiam Kochana Tompciu, szczęść Boże.

 Re: Dzis nie pojde na msze z lenistwa. Czy to bedzie nie w porzadku?
Autor: tompcia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2005-09-16 20:52

bardzo dziekuje tak naprwde ta msza no i przede wszystkim komunia daly mi duzo wewnetrznej radosci i sily z Bogiem

 Re: Dzis nie pojde na msze z lenistwa. Czy to bedzie nie w porzadku?
Autor: Mat (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2005-09-16 22:09

Prawie codziennie wstaję o godz. 5.40, żeby być na Eucharystii o 6.30. Wierz mi, że nie zawsze mam ochotę podnieść się z łóżka o tej koszmarnej godzinie, ale kiedy wracam z kościoła, wiem,że warto było... Nie rezygnuj...Tak mało jest takich ludzi....

 Re: Dzis nie pojde na msze z lenistwa. Czy to bedzie nie w porzadku?
Autor: martussa (---.kaskada.info.pl)
Data:   2005-09-17 10:05

Już minął 16. września i godzina 17.30, ale mimo wszystko chciałabym coś dodać od siebie.
Jeśli naprawdę chcesz być człowiekiem głębokiej wiary, to spójrz na Jezusa jak na... chłopaka, w którym jestes po uszy zakochana (albo już go kochasz). Czy nie poszłabyś na umówioną randkę z powodu lenistwa? Zadzwoniłabyś do niego i powiedziała:
- Przepraszam cię, ale nie przyjdę dziś do tej miłej knajpki, w której mieliśmy zjeść pyszną kolację przy świecach. Wiem, że chciałeś ze mną porozmawiać, ale dziś po prostu mi się nie chce... Zobaczymy się jutro, albo pojutrze, dobrze?
Jeśli się kogoś naprawdę kocha, to rzuca się dosłownie wszystko i leci się do tej osoby jak na skrzydłach. Ta osoba jest wtedy w centrum Twojego życia...
pozdrawiam serdecznie :-)

 Re: Dzis nie pojde na msze z lenistwa. Czy to bedzie nie w porzadku?
Autor: tompcia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2005-09-17 18:44

jeszcze raz dziekuje za odpowiedzi droga martusso choc zakochiwanie sie jest mi czyms zupelnie obcym to jednak twoje slowa bardzo przemawiaja do mnie dziekuje za nie z Bogiem

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: