logo
Wtorek, 07 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Co to znaczy, ze Bog osadza serca?
Autor: Aneta (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2005-09-18 14:19

Co to znaczy, ze Bog osadza serca?

 Re: Co to znaczy, ze Bog osadza serca?
Autor: Michał (---.Zabrze.Net.pl)
Data:   2005-09-18 17:44

Intencje. Ludzie mają wgląd w sprawy zewnętrzne, dla tego wyroki ludzkie zawsze są obarczone błędem, natomiast Bóg nie popełnia błędu. Nie masz co ukrywać, wszystko i tak wyjdzie na jaw, a żadna okoliczność łagodząca nie zostanie pominięta, nawet te, o których nie masz pojęcia. (Mój przodek w 16 pokoleniu źle pokuł konia biskupowi i dlatego zamiast zostać wyzwolonym na mistrza został chłopem pańszczyźnianym, dlatego prapradziadek nie zbudował fabryki, a ja nie miałem, z czego udzielać jałmużny, ale o tym nie miałem pojęcia. Sąsiadce, która stała na oknie chciałem podać rękę, ale się wystraszyła i wypadła, a wyglądało jakbym to ja wypchnął. Itp.)

 Re: Co to znaczy, ze Bog osadza serca?
Autor: Dorota (---.dsl.emhril.ameritech.net)
Data:   2005-09-18 21:34

Pan Bog sadzi serca, to znaczy sadzi nas na miare dobroci naszych serc. Liczy sie u niego nasza dobroc, nie inne cechy. Pan Bog bedzie sadzil nas biorac pod uwage dobre uczynki, a nie inne osiagniecia.

 Re: Co to znaczy, ze Bog osadza serca?
Autor: Barbara Karpińska (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2005-09-18 21:56

Bóg ocenia intencje, motywacje, zna okoliczności i całe tło jakie towarzyszy naszym myślom, słowom , działaniom. Inaczej mówiąc ocenia to co jest najgłebiej w nas, nie to co zauważalne, co nieraz jest na pokaz, albo wymuszone.
Dobrze jest próbowac patrzeć na siebie własnie tak jak Bóg na nas patrzy w parwdzie i miłosci.
Szczęść Boze.

 Re: Co to znaczy, ze Bog osadza serca?
Autor: Dorota (---.dsl.emhril.ameritech.net)
Data:   2005-09-18 22:05

Pan Bog osadza nasze serca wedlug dobroci a nie innych osiagniec na ziemi. Tylko dobroc liczy sie u Niego. Dlatego sadzi nasze serca na miare dobroci.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: