logo
Sobota, 04 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak przestać się bronić i zaufać Panu Bogu?
Autor: Michał (---.energis.pl)
Data:   2005-10-24 19:34

Chciałem się Was poradzić. Mam problemy z powiedzeniem sobie „tak”. Powiedzeniem „tak” mojemu szczęściu. Zrozumiałem, że mówię sobie „nie” przy każdej okazji, odbieram sobie szczęście, kiedy tylko mogę. Uciekam w świat informacji, techniki itp. i tam szukam szczęścia. Rezygnacja z normalnego życia, to mój sposób na życie. Staram się zmienić, ale gdzieś tam na dnie pozostaje stary ja, który prędzej, czy później się odradza. Kontrolką mojego stanu są odczucie innych ludzi na obecność mojej osoby. Widzę, jak oni się zwykle męczą się w mojej obecności (bez wyjątków). Jestem w chwili obecnej w stanie łaski uświęcającej, wszystko wskazuje na to, że pozbyłem się dwóch nałogów. Jednego mniejszego, a drugiego większego. Myślałem, wystarczy spowiedź, Komunia św. i stanie się samo ... Nie rezygnuję z szukania. Na szczęście. Być może z powodu mojej przeszłości boję się i cały czas się bronię przed atakiem, który ma nastąpić i następuje (krytyka mojej osoby była wcześniej na porządku dziennym, szczególnie wtedy, jak zrobiłem coś złego). Miałem/mam poczucie niskiej wartości. Myślałem, że jestem taki dlatego, że byłem niekochany, ale to ja nie chciałem przyjąć miłości od nikogo. Od rodziców, dziewczyn, którym się podobałem ... , od Pana Boga również. Walczę sam ze sobą. Boję się, nie ufam ludziom, nie potrafię (jeszcze) przestać się kontrolować, neguję wszystko, mam wobec siebie wygórowane oczekiwania, rezygnacja, pójście na litość innych i gorsze i w efekcie nie potrafię przyjąć miłości od Boga i być pogodnym, uśmiechniętym, szczęśliwym. Szczęśliwym nie na zewnątrz, ale wewnątrz. W swoim życiu znalazłem chyba wiele znaków od Boga, ale czuję się gorszy i chyba niewarty bożej miłości. Przez kilka dni mi się udało zaufać Panu Bogu, ale natychniast chcę komuś pomagać i przez to zapominam o sobie. Nie mam co zrobić ze swoją radością i szczęściem.

Jak się otworzyć ?

Michał_28
michal_mw@poczta.fm

PS. To chyba coś znaczy, że mam odwagę napisać swoje imię, wiek, adres email.

 Re: Jak przestać się bronić i zaufać Panu Bogu ?
Autor: MisiuMisiu (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2005-10-24 21:09

Każdy człowiek całe życie szuka szczę¶cia, nie ma takich ludzi, którzy już je znaleĽli i koniec, nie musz± już szukać. To dobrze, że szukasz szczę¶cia, że masz jaki¶ cel. Moja rada jest taka: naucz się cieszyć każd± chwil±, zwykłymi czynno¶ciami. Staraj się być miły i dobry dla innych i zobaczysz, że z czasem będzie coraz lepiej i lepiej. Trzymaj się i powodzenia:)
PS To cytat z www.adonai.pl
"Naucz się sztuki robienia sobie malutkich wakacji -
zwalniania, by spojrzeć na kwiat, pogadać z przyjacielem,
poklepać psa, by odpowiedzieć na pytania dziecka,
przeczytać kilka linijek dobrej ksi±żki"

 Re: Jak przestać się bronić i zaufać Panu Bogu ?
Autor: Grażka (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2005-10-25 12:24

"Przez kilka dni mi się udało zaufać Panu Bogu, ale natychniast chcę komu� pomagać i przez to zapominam o sobie. Nie mam co zrobić ze swoją rado�cią i szczę�ciem."
przeciez to najlepsza droga do szczę¶cia zatracić się w dawaniu....
wszystko się zmieni kiedy do¶wiadczysz tego jak bardzo Bóg Cię kocha, jaki jeste¶ cenny w Jego oczach.... je¶li chcesz napisz na priva
Życzę odnalezienia Miło¶ci Bożej

 Re: Jak przestać się bronić i zaufać Panu Bogu ?
Autor: Michał (---.energis.pl)
Data:   2005-10-25 22:17

Dziękuję Wam za odpowiedzi. Może chodziło o to, bym po prostu to z siebie wyrzucił. Nawet pisz±c na forum. Poczułem się lepiej. Będę dalej szukał. Dziękuję Wam. Powodzenia.
Szczę¶ć Boże, Michał

 Re: Jak przestać się bronić i zaufać Panu Bogu ?
Autor: Dominika (---.ded.ameritech.net)
Data:   2005-10-25 22:53

witaj Michal widze ze mamy wiele wspolnego. Bo ze mna bylo podobnie a teraz jest inaczej od dwoch lat Pan Bog uzdrowil mnie z leku przed ludzmi i pokazal mi jak bardzo mnie kocha,poprzez ludzi we wspolnocie w ktorej jestem i pieknie jest moc odkrywac Boga kazdego dnia i tak jak mowi Grazka ztracac sie w dawaniu i dzieleniu sie miloscia z innymi. Wazne jest to abys sie modlil kazdego dnia . Trzymaj Maryje za reke inaczej mowiac rozniec wiele Ci da sily i Ona Cie pokaze co to znaczy byc kochanym przez Boga . Bede Cie miec w swojej modlitwie z Bogiem

 Re: Jak przestać się bronić i zaufać Panu Bogu ?
Autor: Jurek (---.perm.iinet.net.au)
Data:   2005-10-26 11:49

Drogi Michale,
Piszesz: 'W swoim życiu znalazłem chyba wiele znaków od Boga, ale czuję się gorszy i chyba niewarty bożej miłosci."
Sw Pawel pisze w Rz 5:8 "Bóg za¶ okazuje nam swoj± miło¶ć [wła¶nie] przez to, że Chrystus umarł za nas, gdy¶my byli jeszcze grzesznikami. 9 Tym bardziej więc będziemy przez Niego zachowani od karz±cego gniewu, gdy teraz przez krew Jego zostali¶my usprawiedliwieni. 10 Jeżeli bowiem, będ±c nieprzyjaciółmi, zostali¶my pojednani z Bogiem przez ¶mierć Jego Syna, to tym bardziej, będ±c już pojednani, dost±pimy zbawienia przez Jego życie. 11 I nie tylko to - ale i chlubić się możemy w Bogu przez Pana naszego Jezusa Chrystusa, przez którego teraz uzyskali¶my pojednanie."
Jurek

 Odpowiedz na tę wiadomo¶ć
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: