logo
Wtorek, 07 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy powolanie moze sie zmienic?
Autor: Poszukujący (---.lut.ac.uk)
Data:   2005-11-15 18:11

Czy to mozliwe, ze Powolanie czlowieka moze ulec zmianie? Czy Bog jest 'elastyczny' w zmienianiu drogi do Swietosci i Szczescia czlowieka, czy tez wyznacza jedna i niewypelnienie jej jest zlem? Czy Bog moze najpierw dac kobiete, ktora jest Spelnieniem, Szczesciem i droga do Swietosci, a pozniej dac Powolanie? Czy to mozliwe, ze wa takiej sytuacji nie slyszy sie glosu Boga, lecz szept szatana?

 Re: Czy powolanie moze sie zmienic?
Autor: Ksawery (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2005-11-15 19:01

Myślę, że Pan Bóg daje powołanie - jako propozycję: jeśli pójdziesz inną drogą, to też możesz dość do nieba, a po co tu szatana mieszać?

 Re: Czy powolanie moze sie zmienic?
Autor: :-)) (---.backiel.com.pl)
Data:   2005-11-15 19:32

Wydaje mi się,że powołanie jest jedno tylko trzeba je właściwie rozeznać i przyjąć. Oczywiście zawsze można to zrobić niewłaściwie i odmówić Bogu. Bóg daje człowiekowi wolną wolę, więc nie może powiedzieć:"Ja cie stworzyłem i ty człowieku masz zrobić tak i pójść tą drogą",ale Bóg kiedy daje człowiekowi jakieś dwie możliwości do wyboru to nie wiem tego jak zrobimy,wie, jakie będą ich konsekwencje później. Dlatego sądze,że powołanie jest jedno i trzeba mądrze się nad nim zastanowić,by godnie przyjąć tenb dar.
Pozdrawiam
:-)))

 Re: Czy powolanie moze sie zmienic?
Autor: Tomasz (---.netia.com.pl)
Data:   2005-11-15 19:43

Witaj. Bog jest niezmienny. Sposob w jaki ja odczytuje moje powolonia moze sie zmieniac i sie zmienia. mozemy w pewien uproszczony sposob mowic ze Bog " zmienia" swoj plan wobec nas. Np kogos powolal do sluzby innym w zawodzie chirurga. Ten czlowiek w swoisty sposob korzystajac ze swojej wolnej woli doprowadzil do utraty rak. Nie jest oczywiscie tak ze jego zycie stracilo sens. On w nowej sytuacji bedzie musial na nowo odczytac swoje powolanie. jesli roztrzygnalem w moim dobrze, uczciwie, troskliwie formowanym sumieniu jaka jast wola Boga wobec mnie to niewypelnienie tak odczytanej woli Bozej jest zlem.
Kobieta nie moze byc spelnieniem i szczesciem. drugi czlowiek moze byc nam dany bysmy wzajemnie wspierali sie na drodze do szczescia i swietosci ktora jedynie jest w Bogu.
Nie jest mozliwe by Bog wzywal nas do rzeczy wzajemnie sprzecznych np do zgomadzenia klauzurowegi i jednoczesnie do malzenstwa. jest mozliwe ze trudno nam odczytac wole boga . jest tez mozliwe ze mozemy uznac za glos Boga to co glosem Boga nie jest> Wileka pomoc w takich wypadkach znajdujemy we wspolnocie Kosciola, ktory posluguje poprzez konkretnych ludzi takze darem rozeznania.
pokoj Tobie
tomek

 Re: Czy powolanie moze sie zmienic?
Autor: Marian (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2005-11-15 20:12

Każdy człowiek otrzymuje powołanie. Jeden do stanu duchownego, drugi do małżeństwa, jeszcze inny do życia samotnego w świecie. Problem tylko w tym, czy człowiek dobrze odczytuje powołanie otrzymane od Boga. Często chce realizować "powołanie" jakie sam sobie wymyślił i wtedy jest tragedia. Potrzeba dużo modlitwy i wsłuchania się w głos Boży, żeby dobrze odczytać Boże plany w stosunku do nas.

 Re: Czy powolanie moze sie zmienic?
Autor: Ania (---.ath.cx)
Data:   2005-11-16 00:05

Cokolwiek wybierzesz Bóg Ci będzie w tym błogosławił:) Ja sama nie wiem co mam począć z sobą. Narazie chce skończyć studja magisterskie jak Bóg da oczywiście:)a potem to sie bede martwić chyba ze cos już bede wiedzieć.....a teraz nic nie wiem. Jestem zwykłą studenką bez pojęcia o powołaniu.....

 Re: Czy powolanie moze sie zmienic?
Autor: Jurek (---.perm.iinet.net.au)
Data:   2005-11-16 01:11

Do Ani,
Moze nie zupelnie tak, P. Bog, bedac Wszechmogacy w Swej nieskonczonej dobroci wciaz prostuje nasze krete sciezki, ale o ile zycie bylo by latwiejsze, szczesliwsze, gdybysmy starali sie poznac Wole Boza przed podjeciem decyzji, szczegolnie tej waznej. Skad to znam bez modlitwy i otwartosci na Jego Wole, jaka by nie byla, walczymy w ciemno, Bog powoluje a my ciagle swoje. Kolega mowil niektorzy ucza sie na bledach wlasnych, inni na cudzych, a najlepiej jest sie uczyc na uniwersytecie, dodaje u P. Boga na modlitwie.
Jurek

 Re: Czy powolanie moze sie zmienic?
Autor: ...a taka tam:) (80.51.191.---)
Data:   2005-11-16 15:16

.... Bóg powołuje i żeby sie tak naprawdę spełnić PO BOŻEMU i po JEGO MYŚLI dojdzie się do tej drogi przez różne sytuacje,a najczęściej przez nasze "najwieksze i jedyne" szczęścia :-)

Spokojniej.... jesteś powołany do kapłaństwa---to Bóg na poczatek może obdarowac cię ukochaną kobietą... abys potem mógł zrezygnować ze swojej radości na rzecz swojego Szczęścia.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: