logo
Niedziela, 28 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Co znaczy trwać w ofiarowaniu?
Autor: Marta (---.tktelekom.pl)
Data:   2006-06-19 18:39

j. w.

 Re: Co znaczy trwać w ofiarowaniu?
Autor: Dziadek_Muminka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2006-06-19 22:07

Zapewne Marto chodzi o takie wyjaśnienie:
www.mateusz.pl/czytania/2004/20040216.htm
Pozdrawiam:)

 Re: Co znaczy trwać w ofiarowaniu?
Autor: Marta (---.tktelekom.pl)
Data:   2006-06-21 19:47

widze że nikt oprócz dziadka muminka nie umie odpowiedzieć na moje pytanie. czyżby to było za trudne? marta

 Re: Co znaczy trwać w ofiarowaniu?
Autor: Bogna (---.chello.pl)
Data:   2006-06-21 21:04

A dokładnie, to o co pytasz Marto? Bo trudno z tego jednego Twojego 'j.w.' w treści posta, wywnioskować o jakie ofiarowanie Ci chodzi? Mała litera też tu niczego nie sugeruje, a Dziadek_Muminka podał tylko alternatywę, pewności nie mając. Jesli oczekujesz jasnej i konkretnej odpowiedzi zadawaj takze konkretne pytania, nie zapominajac o kontekscie. Gdyby nie fakt, że wakacje tuż, tuż, zaczęłabym podejrzewać Cię o rozwinięcie tematu pracy domowej z religii. :-) Pozdrawiam.

 Re: Co znaczy trwać w ofiarowaniu?
Autor: Bogumiła (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2006-06-21 21:29

Marto, bo ja na przykład nie wiem, czy to jest cytat skądeśtam, czy chodzi o prywatną interpretację tych słów. Bo jeśli cytat, to trzeba znać kontekst. Wolną interpretację może podać pewnie każdy z nas, ale może cię to zupełnie nie zadowolić. Czy to jest z liturgii, z objawienia, z książki? Gdzie to słyszałaś? Na pewno to jest za krótkie sformułowanie, żebyśmy sami odnaleźli.

 Re: Co znaczy trwać w ofiarowaniu?
Autor: Bogumiła (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2006-06-21 22:20

To może być fragment ewangelicznej piosenki:
"Zanim odejdę od stóp twoich pozwól że skończę na pytaniu,
które dotyczy mego życia: Co znaczy trwać w ofiarowaniu."

Może chodzić o ofiarowanie się - oblację:
http://beatyfikacja.scj.pl/25a.html
"Przejawem życia zjednoczenia z Sercem Jezusa jest życie duchem ofiary czyli oblacji. Całe bowiem życie Jezusa Chrystusa było życiem ofiary. Najlepiej tę Jego postawę wyrażają słowa: "Ecce venio – oto przychodzę, Boże, aby pełnić wolę Twoją". Te słowa również często powtarzał nasz Założyciel i tłumaczył jak nimi żyć na co dzień. Bardzo pouczające są jego konferencje do nowicjuszy wygłoszone w 1880 roku: "Zwiastowanie jest to święto oblacji. Zgromadzenie ma swoją specyfikę. Oblaci winni uczynić ze wszystkich swych czynności formę aktów czystej miłości i wynagrodzenia(...) ponieważ jest to nasze powołanie. To sam Pan Jezus ofiaruje się przez nas. Jezus pragnie, abyśmy łączyli naszą oblację z Jego oblacją.
Ecce venio, ecce ancilla jest to powołanie oblatów żertw; ofiarować się, aby kochać, wynagradzać, złożyć się w ofierze; ofiarować swoją wolę, swoje serce i cały swój byt" ( z rozmyślania o Wcieleniu).
To nasze ofiarowanie winniśmy łączyć ze Mszą świętą. "Życie kapłana Najśw. Serca Jezusa powinno być przedłużeniem Mszy św., a śmierć ostatnią Mszą, która zakończy na ziemi jego adorację, dziękczynienie, modlitwę, wołanie o miłosierdzie w jedności z Jezusem składającym siebie w całopalnej ofierze na krzyżu i na ołtarzach" (Dyrektorium).

Albo:
http://www.poslanie.torun.pl/pismo/25/25_12.html
"wszystko przeminie: nagi przyszedłeś na ten świat i taki z niego odejdziesz, nic ze sobą nie zabierzesz, żadnych honorów, zaszczytów, nic na tamtą stronę nie przejdzie, tylko twoje serce, które albo kochało, albo nie. Dlatego, kiedy patrzysz na dzień, który przeżyłeś, to patrz, czy dzisiaj żyłeś tą Miłością. Czy dzisiaj żyłeś dla Miłości? To jest tzw. intencja serca, którą trzeba bardzo często w ciągu dnia ponawiać, przypominać sobie, ofiarowywać, żyć w ofiarowaniu Bogu jak Maryja. Święci mówią: żyć w obecności Bożej. "

Ale pewnie znasz tę piosenkę i chcesz ja lepiej zrozumieć? Tak czy nie?

 Re: Co znaczy trwać w ofiarowaniu?
Autor: Dziadek_Muminka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2006-06-22 10:26

Marto:)
Polecam Twej uwadze tę stronkę:
www.mateusz.pl/ja-cd/ja-cd-203.htm
Pozdrawiam:)

 Re: Co znaczy trwać w ofiarowaniu?
Autor: 38 na karku (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2006-06-22 15:08

Nasladowac Jezusa...

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: