logo
Czwartek, 16 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Św. Jan od Krzyża - podziękowania
Autor: Inka (---.kalisz.mm.pl)
Data:   2006-08-08 18:13

Bardzo wszystkim dziękuję za informacje. Były mi tak bardzo potrzebne , że już wczoraj ptrzeczytałam Noc ciemną, pierwszą część. Tak zawsze się zdarza , że Bóg pomaga mi znależć drogę i pomocnych ludzi, gdy tego naprawdę potrzebuję.Nie wiem, czy będę mogła pojechać na te dni skupienia , o których pisze Justyna, ale gdybyś mogła odezwać się na forum albo na privie na ten temat,Justyno, to będę Ci wdzięczna (mnie bardzo odpowiada duchowość ignacjańska, nie wiem jak bym się tu znalazła; ale spróbuję zmienić trochę plany)Pozdrowienia dla wszystkich.

 Re: Św. Jan od Krzyża - podziękowania
Autor: Anna (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2006-08-08 21:07

Poniewaz czytanie Jana od + nie jest łatwą lekturą i łyknięcie Księgi pierwszej może wywołać w Tobie pewne zadowolenie z siebie,wróc, proszę ,do Rozdziału 2.
-O pewnych niedoskonałościach duchowych, jakie popełniają początkujący pod wpływem nałogu pychy.To na początku przechodzimy wszyscy.........
Pozdrawiem serdecznie!
Noc ciemna to lektura na cale życie.Dosłownie.

 Re: Św. Jan od Krzyża - podziękowania
Autor: Jurek (---.perm.iinet.net.au)
Data:   2006-08-09 03:11

Droga Inka,
Za Ania "Noc ciemna to lektura na cale życie. Dosłownie." Bylo to moze 7 lat temu bylismy na Retroville- rekolekcjach dla malzenstw w rozterce. Wtedy zona przypadkiem powiedziala mi, ze w St. Vinent de Paulo widziala ksiazke Sw Jana od Krzyza, mialem zal, ze nie kupila i ktos ja wzial, o czym powiedzialem publicznie. Wtedy to prowadzacy Fr John powiedzial, on pozostal na etapie Sw Tereski z Lusieux, ze St John jest dla niego za trudny. Po jakims czasie mi jednak ja przyniosla i chyba musze przyznac ksiedzu racje. Sw Tereska jest mi zas bardzo bliska, NB urodzila sie 75 lat przed mna i 100 lat 10 mies. i 10 dni przed naszym synem, teraz nawet wiesz ile mamy lat.
Jurek

 Re: Św. Jan od Krzyża - podziękowania
Autor: Inka (---.kalisz.mm.pl)
Data:   2006-08-09 15:49

Kochani, ja też myślę, że Noc ciemna to lektura na długo a na rozdział dot. pychy zwróciłam uwagę już przy pierwszym czytaniu. Ta lektura jednak była tak pokrzepiająca, że nie mogłam się od niej oderwać. Inka

 Re: Św. Jan od Krzyża - podziękowania
Autor: Anna (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2006-08-09 18:43

Inko, nie odchodziłabym od duchowości ignacjańskiej.Znam dom oo.jezuitów w Kaliszu, bo bywałam tam na rekolekcjach.Po drugim tygodniu rek.ignacjańskich wyjechałam dosyć niezadowolona, bo trafiłam na świecką prowadzącą, która mnie nieco wkurzyła.Po roku, a byłam tak niezadowolona, ze nie pojechałam na trzeci tydzień, zadziały się w moim zyciu takie wydarzenia, ze weszłam dokładnie w to, od czego uciekałam.
Bóg działa na rekolekcjach ignacjańskich!Cierpliwości- będą owoce.
Duchowość karmelitańska jest moja i bardziej mi odpowiada, ale w moim przypadku ona była wczesniej.Ignacy i Teresa zresztą to wcale nie takie różne duchowości....

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: