logo
Wtorek, 07 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy Bogu podoba się 'wypasiona modlitwa'?
Autor: Mateusz (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2007-05-20 12:12

Czy i dlaczego Bogu podoba się modlitwa np. przez rapowanie (widziałem ostatnio nagranie zespołu Full Power Spirit), bądź taniec? Czy modlitwa nie powinna być raczej cicha? Na stronce www.Jezus.com.pl spotkałem się na nagraniu z określeniem 'wypasiona modlitwa', albo jakoś w tym stylu. Dziwnie to brzmi.

 Re: Czy Bogu podoba się 'wypasiona modlitwa'?
Autor: Piotr (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2007-05-20 13:17

Według mnie, każda modlitwa płynąca z serca podoba się Bogu. A czy się ją śpiewa, tanczy czy też rapuje, według mnie nie ma większego znaczenia.
Ważne aby była z głębi serca :)

 Re: Czy Bogu podoba się 'wypasiona modlitwa'?
Autor: Jezus Chrystus (71.239.61.---)
Data:   2007-05-20 13:54

5. Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę, powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodę.
6. Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie.
7. Na modlitwie nie bądźcie gadatliwi jak poganie. Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani.
8. Nie bądźcie podobni do nich! Albowiem wie Ojciec wasz, czego wam potrzeba, wpierw zanim Go poprosicie. Wy zatem tak się módlcie:
9. Ojcze nasz, który jesteś w niebie, niech się święci imię Twoje!
10. Niech przyjdzie królestwo Twoje; niech Twoja wola spełnia się na ziemi, tak jak i w niebie.
11. Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj;
12. i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili;
13. i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego!
14. Jeśli bowiem przebaczycie ludziom ich przewinienia, i wam przebaczy Ojciec wasz niebieski.
15. Lecz jeśli nie przebaczycie ludziom, i Ojciec wasz nie przebaczy wam waszych przewinień.
Mt 6, 5-15

 Re: Czy Bogu podoba się 'wypasiona modlitwa'?
Autor: Tomasz a Kempis (71.239.61.---)
Data:   2007-05-20 13:59

MODLITWA O OCZYSZCZENIE SERCA I O MĄDROŚĆ BOŻĄ

4. Wzmocnij mnie, Boże Jdt 13,7; Ps 51(50),14, łaską Ducha Świętego. Daj wewnętrznemu człowiekowi we mnie męstwo (Ef 3,16) i opróżnij moje serce ze wszystkich niepotrzebnych trosk i tęsknot, niechaj przestaną je szarpać rozliczne pragnienia czy to pięknych, czy szpetnych rzeczy, niech spoglądam na wszystkie rzeczy jako na to, co przemija, tak jak i ja przeminę wraz z nimi.
Bo nie ma nic trwałego pod słońcem, gdzie wszystko marność i utrapienie ducha (Koh 1,14; 2,11). O jakże mądry jest ten, kto tak patrzy na świat.

5. Daj mi, Panie, mądrość niebieską (Mdr 9,4), niech uczę się tylko Ciebie szukać i odnajdywać, tylko Ciebie poznawać i miłować, a resztę oceniać w takim porządku, jaki ustanowiła Twoja mądrość.
Spraw, abym umiał unikać pochlebców, a cierpliwie słuchał oszczerców (Syr 5,11), bo wielka mądrość nie da się zachwiać pod tchnieniem słów i nie nakłania ucha ku mamiącej na zgubę syrenie; tak tylko przejść można bezpiecznie swoją wybraną drogę.

 Re: Czy Bogu podoba się 'wypasiona modlitwa'?
Autor: Pax (---.such.nat.hnet.pl)
Data:   2007-05-20 14:23

To o czym piszesz to raczej taka reklama, próba zachęcenia do modlitwy w ogóle, albo jakiś środek wyrazu radości. To tak jakby sie zastanawiać czy lepiej odmawiać litanię czy różaniec. Modlitwa z definicji jest miłosną rozmową z Bogiem, trzeba uświadomić sobie, że na modlitwie stajesz przed samym prawdziwym Bogiem i rozmawiasz, dziękujesz, uwielbiasz, przepraszasz, czasem prosisz. Modlitwa dla zabawy, bez wiary, bez skupienia będzie bezwartościowa, jak bezmyślne paplanie, tańczenie itd. Najwięksi mistrzowie życia duchowego, mistycy, święci karmelitańscy, szczyty modlitewnego zjednoczenia z Bogiem zdobywali w zaciszu celi, prostocie, pokorze i ubóstwie. Nie wyszukiwali sobie trudniejszej i gorszej drogi do Boga, nie modlili się stojąc na głowie, ani fikając koziołki.

 Re: Czy Bogu podoba się 'wypasiona modlitwa'?
Autor: maryla (---.dsl.bell.ca)
Data:   2007-05-20 17:22

Sa ludzie ktorzy nie potrafia sie skupic na modlitwie w ogole nie potrafiliby ukleknac. Ale jezeli poprzez taniec czy rap chca porozmawiac z Bogiem (a Bog potrafi wszystko) i w ten sposob dotra do Boga to czemu nie. Nie jestem jednak zdania aby wszyscy uczestnicy w kosciele zostali zmuszeni do tego typu wielbienia Boga. Jezeli odbywaja sie tego typu msze to powinny byc z gory zapowiedziane.

 Re: Czy Bogu podoba się 'wypasiona modlitwa'?
Autor: Grzesiek (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2007-05-20 20:09

Ciekawy artykuł autorstwa O. Tomasza Kwietnia OP pt. "Jezus tańczący" dotyczący podobnego tematu znajduje się pod adresem:
http://www.katolik.pl/index1.php?st=artykuly&id=1478

 Re: Czy Bogu podoba się 'wypasiona modlitwa'?
Autor: martaaa (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2007-05-21 12:12

Myślę że musimy pamiętać o tym, iż modlitwa nie jest potrzebna Bogu tylko nam. według mnie pytanie trzeba trochę inaczej postawić: Czy ta modlitwa pozwala mi się spotkać z Bogiem? jeżeli tak to czego chcieć więcej, a jeżeli nie to trzeba się zastanowić dlaczego?

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: