logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Pierwsze Soboty Miesiąca i różaniec.
Autor: m (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2007-08-31 23:00

Jaki rozaniec powinno sie odmawiac w pierwsza sobote? Chodzi mi dokladnie o tresc "Zdrowas Maryjo" Bo na jednej ze stron o Pierwszych Sobotach przeczytalam tylko ze trzeba odmowic Rozaniec, a na innej pisze ze:

"Zaleca się odmówienie Różańca wynagradzającego za zniewagi wyrządzone Niepokalanemu Sercu Maryi. Odmawia się go tak jak zwykly Różaniec, z tym, że w "Zdrowaś Maryjo" po słowach "i błogosławiony owoc żywota Twojego, Jezus" włącza się poniższe wezwania, w każdej tajemnicy inne:

Zachowaj i pomnażaj w nas wiarę w Twoje Niepokalane Poczęcie!
Zachowaj i pomnażaj w nas wiarę w Twoje nieprzerwane dziewictwo!
Zachowaj i pomnażaj w nas wiarę w Twoją rzeczywistą godność Matki Bożej!
Zachowaj i pomnażaj w nas cześć i miłość do Twoich wizerunków!
Rozpłomień we wszystkich sercach żar miłości i doskonałego nabożeństwa do Ciebie!"

i nie bardzo rozumiem czy na koncu kazdego Zdrowas Maryjo powinnam jeszcze odmawiac "Święta Maryjo, Matko Boża modl sie za nami" czy tez nie?

i mam jeszcze jedno pytanie czy jesli ktos chcialby obchodzic Pierwsze Piatki i Pierwsze Soboty to wystarczy jedna spowiedz wynagradzajaca? Od razu dziekuje za odpowiedz :) Pozdrawiam

 Re: Pierwsze Soboty Miesiąca i różaniec.
Autor: Krystyna (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2007-09-03 10:09

Te wezwania "zaleca się" odmawiać, nie jest to konieczne. Najważniejsze jest aby ten różaniec był odmawiany w intencji wynagradzającej. W mojej parafii te wezwania odmawia się po każdym zakończonym Zdrowaś Maryjo...
Pozdrawiam

 Re: Pierwsze Soboty Miesiąca i różaniec.
Autor: Bogumiła (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2007-09-03 12:47

Jeśli chodzi o spowiedź, to Łucja prosi Jezusa, by spowiedź była ważna 8 dni, bo mogą być z tym problemy. Jezus odpowiada: "Może nawet wiele dłużej być ważna pod warunkiem, że ludzie są w stanie łaski, gdy Mnie przyjmują i że mają zamiar zadośćuczynić Niepokalanemu Sercu Maryi". Czyli może być wspólna, ale dobrze byłoby pamiętać o intencji, jak niżej.

Na stronie: http://pustkow.host.sk/fatima/f_soboty.php
można dalej przeczytać: "Do spowiedzi należy przystąpić z intencją zadośćuczynienia za zniewagi wobec Niepokalanego Serca Maryi. W kolejne pierwsze soboty można przystąpić do spowiedzi w intencji wynagrodzenia za jedną z pięciu zniewag, o których mówi Jezus. Można wzbudzić intencję podczas przygotowywania się do spowiedzi lub w trakcie otrzymywania rozgrzeszenia."

A jeśli chodzi o zdrowaśki: rzeczywiście nigdzie nie widzę wyjaśnienia jak to odmawiać. W tej sytuacji sądzę, że można na dwa sposoby, tak jak każdy różaniec. Albo po każdym wezwaniu mówić "Święta Mario" (czyli tradycyjnie), albo tak jak się odmawia różaniec z dopowiedzeniami (choć to dopowiedzenie jest mało związane z tajemnicą), czyli 10 x Zdrowaś + tę modlitwę, a na zakończenie każdej dziesiątki jeden raz "Święta Mario". Tę formę także polecał JPII w liście o różańcu, jest więc jak najbardziej oficjalną modlitwą.

 Re: Pierwsze Soboty Miesiąca i różaniec.
Autor: Mikhael (---.21.pl)
Data:   2007-09-10 00:04

U mnie od kilku miesięcy jest tak, że odprawiam jednocześnie Pierwsze Piątki i Pierwsze Soboty. Spowiedź zazwyczaj mam w Pierwszy Piątek miesiąca, ale zdarza się w niektórych miesiącach kilka dni wcześniej.
A jeśli chodzi o Różaniec, to odmawiam ten co zawsze, czyli bez dodawania tych dopowiedzeń. Nie wiedziałem po prostu że trzeba to dodawać, no ale tak jak tu czytam, nie jest to konieczne. Natomiast jeśli chodzi o 15-minutowe Rozważanie, to korzystam z Rozważań dołączonych kiedyś na 2 płytach CD do "Naszego Dziennika".

Pozdrawiam i serdecznie zachęcam wszystkich do odprawiania tego pięknego Nabożeństwa i ratowania świata razem z Maryją.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: