logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak być kobietą?
Autor: Madzia (80.51.142.---)
Data:   2007-12-07 12:27

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus,
szukam pomocy związanej z orientacją seksualną. Jestem kobietą, ale mam wielkie trudności z okazaniem tego publicznie, kulturowo. Bardzo mi to przeszkadza, bo w głębi serca kocham swoją kobiecość. Ale nie pasuje mi model zachowań kobiecych współczesnego świata. Oczywiście zawsze można szukać jakichś świętych wzorców, ale ja nie wiem czy sobie sama dam radę. Bardzo jestem zamknięta w sobie z tego powodu. Nawet specjalnie wybrałam taki kierunek studiów, który by mi pomógł w byciu wartościową kobietą, ale bardzo sobie na nim nie radzę, bo czuję się atakowana i przytłoczona taką przebojowością i śmiałością innych dziewczyn. A ja staram się być raczej stonowaną i cichą. Nie da się i nie mam zamiaru dokonywać jakichś radykalnych zmian, choć może nawet małe kroczki mogą być dla mnie krokami milowymi.
Szukam różnych artykułów w sieci, ale tak naprawdę to już sama nie wiem gdzie mogę dostać jakąś dobrą pomoc. Właściwie, to nawet nie chodzi o fachową pomoc, bo to przecież nie jest żadna sprawa która by tego wymagała, tylko byłabym bardzo wdzięczna za jakieś życiowe porady. Chociaż wiem, że trudno przecież coś doradzać, jak się nic o mnie nie wie - ale może choć znajdzie się ktoś kto będzie mi chciał pomóc.

 Re: Jak być kobietą?
Autor: 77775 (---.zabrze.net.pl)
Data:   2007-12-07 13:19

Dziewczyno jesteś największym skarbem dla normalnego mężczyzny (nie czytelnika magazynów bulwarowych). Nic nie zmieniaj. To świat zwariował, nie Ty.
P.S.
Usilnie upraszam Moderatora o nie przysyłanie mi następnych propozycji. Nie podobają mi się. Mogą?

------------

Czy ktos z Internautow obeznanych z technikaliami moze wytlumaczyc Autorowi tego posta dzialanie skryptu antyspamowego?
moderator

 Re: Jak być kobietą?
Autor: marta-maria (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2007-12-07 14:08

Madziu, piszesz "szukam pomocy związanej z orientacją seksualną". Wydaje mi się, że Twój problem nie tyle dotyczy "orientacji" seksualnej, co społecznej ekspresji kobiecości, zewnętrznego wyrazu tego, co nosisz w sobie. Z Twojego opisu wynika, że czujesz się przytłoczona agresywną przebojowością koleżanek. Moja rada jest prosta: bądź sobą, niczego nie musisz w sobie zmieniać, jesteś na dobrej drodze. Siły do życia w pełni swoją kobiecością szukaj u Maryi, Bogarodzicy. Proś Ją, żeby wzięła Cię w opiekę, żeby Ona, najprawdziwsza kobieta, umocniła w Tobie Twoją kobiecość. Bądź sobą, odkrywaj siebie - Maryję proś natomiast o duchowe umocnienie Twego powołania jako kobiety. Powołaniem kobiety jest macierzyństwo (biologiczne i/lub duchowe) - kiedy odkryjesz w sobie ten aspekt kobiecości, nabierzesz dystansu do hałaśliwych koleżanek. Będziesz umiała spojrzeć na nie wzrokiem miłości, która wiele rozumie i wybacza.

 Re: Jak być kobietą?
Autor: ..::milka::.. (---.stargard.mm.pl)
Data:   2007-12-07 14:23

A kto powiedział, że świętość nie może być przebojowa? Każdy musi dążyć do świętości w takich warunkach w jakich przyszło mu żyć: jako kobieta, jako mężczyzna, jako murzyn, jako europejczyk itd. Model kobiecości zmienia sie na przestrzeni lat, zawsze jdnak być kobietą znaczy przede wszystkim być człowiekim. Nie chodzi o to by zakładać staromodne ubiory jak jakaś święta sprzed lat. Chodzi o to by dziś ubierając dżinsy i blzuke, będą mniej lub bardziej wygadaną, grubszą lub chudszą, dawać świadectwo swojej przynalezności do Chrystusa.
Jesteś taką kobietą jaką cie stworzył Bóg, nie zmieniaj tego, ale udoskonalaj sie w tym jaka jesteś. Pamiętaj, że nasz wygląd, zachowanie, ubiór, sposób mówienia to tylko skorupka. Pod spodem jest serce. Nie skorupka jest najważniejsza, ale to co pod spodem. Skorupka daje innym znać jakim jestem człowiekiem, ale Bóg wie to od początku, nie potrzbuje "skorupek". A prawdą jest by nie ludziom, ale Bogu sie podobać. Dla tego nie myśl jaką być kobietą. Bądź taką kobietą jaką stworzył cie Bóg. Najważniejsze jest serce.
Mam 20 lat, też zadaje sobie czasem pytanie podobne do twojego. Jak być człowiekiem? Jak być człowiekiem w czasach gdy tak mało ludzi. Gdy miłość i prawda ustępują miejsca czczej gadaninie i próżnośći. Jak być tu być człowiekiem gdy obrywa sie za swoje człowieczeństwo? Czasem ma sie tego po ludzku dość. Trzeba brać przykład z Jezusa nie bać sie bycia sobą - bycia kobietą, mężczyzną, Polakiem, Niemcem, zdrowym czy chorym. Prawda jest zawsze na górze, zawsze zwycięża. Życze ci byś odważnie okazywała światu to, że jesteś kobietą, że jesteś człowiekiem, dzieckiem Boga.

 Re: Jak być kobietą?
Autor: fisz (---.tvk.torun.pl)
Data:   2007-12-07 15:45

Madziu, gorąco polecam Ci książkę pt. "Urzekająca" autorami są John i Stasi Eldredge.
Pozdrawiam

 Re: Jak być kobietą?
Autor: Mloda_Zielarka (---.devs.futuro.pl)
Data:   2007-12-07 18:30

A ja polecam rekolekcje dotyczace kobiecosci u siostr paulistek w warszawie. Sa do wybory 2 terminy na poczatku przyszlego roku. wiecej info kanałami prywatnymi ;) pozdr.

 Re: Jak być kobietą?
Autor: strzyga (---.aster.pl)
Data:   2007-12-07 19:52

polecam też "królowa i dzika kobieta" Lindy Jarosch i A. Grun'a. Opisane są tam różne 'rodzaje' kobiecości.

 Re: Jak być kobietą?
Autor: 38 na karku (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2007-12-07 23:18

Mnie sie bardzo spodobaly teksty Jana Pawla II o kobietach i do kobiet: List apostolski MULIERIS DIGNITATEM z okazji Roku Maryjnego o godnosci i powolaniu kobiety (15.08.1988) i LIST DO KOBIET (29.06.1995).

 Re: Jak być kobietą?
Autor: Mati (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2007-12-10 14:12

A ja właśnie chciałbym poznać taką dziewczynę jak Ty: stonowaną, cichą. Taką która nie idzie pod prąd. Współczesny model kobiety... moim zdaniem nie jest on zbyt własciwy. Z Bogiem.

 Re: Jak być kobietą?
Autor: Aga (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2007-12-12 23:37

Pytanie do mężczyzn:
/.../

Proszę zajrzeć:
www.katolik.pl/forum/read.php?f=1&i=53639&t=53639
moderator

 Re: Jak być kobietą?
Autor: Merka (145.253.3.---)
Data:   2007-12-13 09:15

Jak być kobietą? Po prostu nią bądź.
Dla mnie kobietę cechuje: łagodność, wyrozumiałość, opiekuńczość, skromność, wierność, chęć pomocy innym, uśmiech na twarzy, dobroć, miłość.

 Re: Jak być kobietą?
Autor: agu (---.toya.net.pl)
Data:   2007-12-13 16:57

Połowa ludzkości miałaby być identyczna? W dodatku ta, wśród której każdy chce być wyjątkowy i niepowtarzalny? Bez przesady, ale takie coś kobiecie może tylko zaszkodzić. ;)
Łatwiej byłoby wymyślić jeden schemat "jaki powinien być mężczyzna" i wepchnąć w niego drugą połowę ludzkości. Mężczyznom to chyba bardziej odpowiada, np. mojemu bratu, który pcha się do wojska. ;)

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: