logo
Czwartek, 02 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Po co Jezus przyszedł na świat?
Autor: meganka (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2007-12-26 09:43

1. Co to oznacza że przyszedł nas zbawić? Umarł za nas byśmy mieli otwarte drzwi do królestwa Bożego... ale w jaki sposób? 2. A co z ludźmi który żyli przed Chrystusem dla nich było zamknięte niebo?

 Re: Po co Jezus przyszedł na świat?
Autor: 67676 (---.zabrze.net.pl)
Data:   2007-12-26 17:52

Zapłatą za grzech jest śmierć - Rz 6,23. Przez grzech śmierć przyszła na świat. Wyobraź sobie, co by się działo, gdyby ludzie będąc grzesznikami byli nieśmiertelni. Świat stałby sie nie do zniesienia. Tylko Miłość stanowi rację nieśmiertelności. Po śmierci ludzi czeka sąd, ponieważ zostało postanowione, że mamy raz umrzeć, a potem zostaniemy osądzeni ze swego życia. Taka jest cena wolności bez Boga. Nikt sam nie może się zbawić ani od swoich grzechów, ani od śmierci wiecznej, bo zapłatą za grzech jest śmierć wieczna. Jezus jest Synem Bożym, Bogiem samym. Tylko Bóg jest bez grzechu. Syn Boży stał się Człowiekiem i zgodził się dobrowolnie przyjąć na siebie karę za grzech - śmierć, choć nigdy żadnego grzechu nie popełnił. Nikt Mu grzechu nie udowodnił. Jako ktoś bez grzechu, mógł przyjąć za nas, za każdego z nas karę za nasze grzechy. Ta ofiara JEST DOSKONAŁA. Ma moc zmazania wszystkich grzechów. Jednak nie dzieje się to automatycznie. Dotyczy wszystkich ludzi, jacy kiedykolwiek żyli na Ziemi, Bóg jest poza czasem, my też będziemy. Ale, wymaga dobrowolnego przyjęcia przez każdego z nas. Nikt nas do grzechu nie zmuszał, nikt nie zmusił Jezusa do śmierci krzyżowej, nikt nie może nas zmusić do przyjęcia zbawienia. Jesteśmy wolnymi ludźmi (słowo „ludzie” określa granice naszej wolności, to nie jest wolność absolutna, jest m.in. ograniczona czasem).
Nie ma innego Imienia, pod którym ludzie mogliby zostać zbawieni.
Tak jak Mojżesz wywyższył na pustyni węża uczynionego z miedzi, aby każdy ukąszony, kto na niego spojrzy nie umarł, tak został na Krzyżu wywyższony Syn Boży, aby każdy, kto w Niego wierzy miał życie wieczne.
Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne.
Albowiem Bóg nie posłał swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony. Kto wierzy w Niego, nie podlega potępieniu; a kto nie wierzy, już został potępiony, bo nie uwierzył w imię Jednorodzonego Syna Bożego.
Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych - osiągniesz zbawienie. Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia.

2. Ponieważ ludzie, którzy uwierzyli przed narodzeniem Zbawiciela, jako osadzeni w czasie, nie mogli po śmierci znaleźć się bezpośrednio w niebie, bo Jezus jeszcze nie umarł na Krzyżu, a nie zasługiwali ze względu na swoją wiarę na piekło, musieli po swojej śmierci czekać aż Jezus po zmartwychwstaniu wyprowadzi ich z Szeolu, dlatego ziemia zadrżała i skały zaczęły pękać. Groby się otworzyły i wiele ciał Świętych, którzy umarli, powstało. I wyszedłszy z grobów po Jego zmartwychwstaniu, weszli oni do Miasta Świętego i ukazali się wielu.

 Re: Po co Jezus przyszedł na świat?
Autor: 67676 (---.zabrze.net.pl)
Data:   2007-12-26 18:46

Widzę, że Ks. nie wytrzymał! Te cyferki... Jak Ks. zaczął, to prędko nie skończy, ale wtedy proponuję podpisać własnym nickiem, ja się do tego badziewia (cyferkowego) nie przyznaję. Tekst zacyferkowany wygląda może i śmisznie, ale nie nadaje się do czytania, proszę Księdza! Wesołych Świąt życzę.

----------

Dziekuje za zyczenia, ktore odwzajemniam - z radoscia :)
moderator

 Re: Po co Jezus przyszedł na świat?
Autor: 67676 (---.zabrze.net.pl)
Data:   2007-12-26 20:06

Ja rozumiem, że koniec roku nastraja do cyferek, tak jak gdyby życie dało się zacyferkować. Te statystyki... I tak Księdza lubię! Ale od cyferek trzeba się zacząć (pomalutku) odzwyczajać. Cyferki odczłowieczają, proszę Księdza. Nawet Bóg nie zacyferkowywał Biblii, proszę Księdza, zrobili to ludzie, jakieś tysiąc lat po napisaniu ostaniej Księgi. Od cyferek mamy tego molocha (to takie pogańskie bydlę było) urzędniczo - biurokratycznego UE.

 Re: Po co Jezus przyszedł na świat?
Autor: Mantoniusz (---.md4.pl)
Data:   2007-12-26 21:00

W pokorze polecam książeczkę "Żywot i Bolesna Męka Pana Naszego Jezusa Chrystusa" wydane przez REGINA POLONIAE w 1993 r. To tylko pokorna odpowiedź na nasze pytania.
Z Bogiem.

 Re: Po co Jezus przyszedł na świat?
Autor: MarcinW (212.160.240.---)
Data:   2007-12-27 09:16

Pokój Tobie
Kiedyś w chwili rozpaczy prosiłem Boga by mnie ukarał za moje grzechy, przyszło mi na myśl, że powinienem się ubiczować, i wtedy..., wtedy przyszła myśl, że Ktoś już odebrał chłostę mnie należną, że Ktoś przyjął karę za moje grzechy
Tym Kimś jest Jezus Chrystus
Pewnego razu rozważając Ewangelię wg. Św. Jana trafiłem na zdanie Jezusa, które wypowiedział do oprawców w Ogrójcu - "Jeśli Mnie szukacie, to pozwólcie im odejść" ( bardzo przepraszam ojca Moderatora, że nie podaję nr wersetu, ale cytuję z pamięci ). Po tych słowach zrozumiałem, że w tej właśnie chwili to ja zostałem ocalony, że owi oprawcy przyszli po mnie, a Jezus powiadział zostawcie go, ja pójdę za niego.
Marcin

 Re: Po co Jezus przyszedł na świat?
Autor: Jurek (---.perm.iinet.net.au)
Data:   2007-12-29 01:11

Pisalem:
· ‘Droga Meganko, Kontynulujac z watku
http://www.katolik.pl/forum/read.php?f=1&i=196225&t=195777
‘W ciszy nocy Betlejemskiej, Jezus urodzil sie i zostal mile przyjety. I teraz w dzien Bozego Narodzenia, kiedy brzmienie radosnej nowiny o Jego zbawczych narodzinach kontynuluje,
o KTO JEST GOTOWY OTWORZYC DRZWI SWOJEGO SERCA DLA SWIETEGO DZIECIECIA?…
o Kto czeka w nocy zwatpienia i niepewnosci z oczekujacym i modlitewnym sercem?
o Kto oczekuje poranka nowego dnia, utrzymujac plomien wiary?
o Kto ma czas sluchac jego SLOWA, aby stac sie ogarniety Jego Miloscia?
Tak! Jego wiadomosc pokoju jest dla kazdego; ON PRZYCHODZI OFIAROWAC SIE DLA WSZYSTKICH, JAKO PELNIA NADZIEJI NA ZBAWIENIE. Papiez Benedykt XVI, Boze Narodzenie 2007’
http://crownofstars.blogspot.com/
A na Mszy sw. wtedy slyszelismy: Iz 62, ‘11 OTO CO PAN OBWIESZCZA WSZYSTKIM KRAŃCOM ZIEMI: "MÓWCIE DO CÓRY SYJOŃSKIEJ: OTO TWÓJ ZBAWCA PRZYCHODZI. Oto Jego nagroda z Nim idzie i zapłata Jego przed Nim. 12 Nazywać ich będą "Ludem Świętym", "Odkupionymi przez Pana"…’

· ‘I dzis w wigilie Narodzenia Syna, kiedy to 2tys lat temu SLOWO stalo sie Cialem Pan do nas mowi’
· ‘…Fr Leo, ktory wczoraj przyjechal z Fiji i modlil sie z brewiarza, powiedzial to jest SLOWO MADROSCI.’ w watku: Jego sposobem na życie jest kłamstwo i obłuda. http://www.katolik.pl/forum/read.php?f=1&i=196151&t=196151

Po Mszy sw. Fr Leo spytal mnie:
· jak u ciebie w domu, czy jest cieplo. (wczoraj bylo 33st)?
· u mnie zawsze jest ok, cieplo nawet w zimie, nie uzywam chlodzenia ani ogrzewania, po prostu wierze w Boga. Nie powiedzialem mu, ze chyba on znow nie zamknnal drzwi i noc przespalem wlasnie w KOSCIELE i naet zmarzlem, bo drzwi znow byly otwarte, gdy przejzdzalem wracajac po 2 giej;
· ja zas w DUCHA SWIETEGO;
· czy to ten sam Bog?
Moze nie przypadek, ze znow slyszymy SLOWO(A):
· dzis
1 J 2, ‘3 Po tym zaś poznajemy, że Go znamy, jeżeli zachowujemy Jego przykazania. 4 Kto mówi: "Znam Go", a nie zachowuje Jego przykazań, ten jest kłamcą i nie ma w nim prawdy. 5 Kto zaś zachowuje Jego naukę, w tym naprawdę miłość Boża jest doskonała. 6 Po tym właśnie poznajemy, że jesteśmy w Nim. KTO TWIERDZI, ŻE W NIM TRWA, POWINIEN RÓWNIEŻ SAM POSTĘPOWAĆ TAK, JAK ON POSTĘPOWAŁ. 7 Umiłowani, nie piszę do was o nowym przykazaniu, ale o przykazaniu istniejącym od dawna, które mieliście od samego początku; tym dawnym przykazaniem jest nauka, którąście słyszeli. 8 A jednak piszę wam o nowym przykazaniu, które prawdziwe jest w Nim i w nas, ponieważ ciemności ustępują, a świeci już prawdziwa światłość. 9 Kto twierdzi, że żyje w światłości, a nienawidzi brata swego, dotąd jeszcze jest w ciemności. 10 KTO MIŁUJE SWEGO BRATA, TEN TRWA W ŚWIATŁOŚCI I NIE MOŻE SIĘ POTKNĄĆ. 11 Kto zaś swojego brata nienawidzi, żyje w ciemności i działa w ciemności, i nie wie, dokąd dąży, ponieważ ciemności dotknęły ślepotą jego oczy.
Lk 2, ‘22 Gdy potem upłynęły dni ich oczyszczenia według Prawa Mojżeszowego, przynieśli Je do Jerozolimy, aby Je przedstawić Panu. 23 Tak bowiem jest napisane w Prawie Pańskim: Każde pierworodne dziecko płci męskiej będzie poświęcone Panu. 24 Mieli również złożyć w ofierze parę synogarlic albo dwa młode gołębie, zgodnie z przepisem Prawa Pańskiego. 25 A żył w Jerozolimie człowiek, imieniem Symeon. Był to człowiek prawy i pobożny, wyczekiwał pociechy Izraela, a Duch Święty spoczywał na nim. 26 JEMU DUCH ŚWIĘTY OBJAWIŁ, że nie ujrzy śmierci, AŻ ZOBACZY MESJASZA PAŃSKIEGO. 27 ZA NATCHNIENIEM WIĘC DUCHA PRZYSZEDŁ DO ŚWIĄTYNI. A gdy rodzice wnosili dzieciątko jezus, aby postąpić z nim według zwyczaju prawa, 28 on wziął je w objęcia, BŁOGOSŁAWIŁ BOGA I MÓWIŁ: 29 "Teraz, o Władco, pozwól odejść słudze Twemu w pokoju, według Twojego SŁOWA. 30 Bo moje oczy ujrzały Twoje zbawienie, 31 któreś przygotował wobec wszystkich narodów: 32 ŚWIATŁO NA OŚWIECENIE POGAN I CHWAŁĘ ludu Twego, Izraela". 33 A Jego ojciec i Matka dziwili się temu, co o Nim mówiono. 34 Symeon zaś błogosławił Ich i rzekł do Maryi, Matki Jego: "Oto Ten przeznaczony jest na upadek i na powstanie wielu w Izraelu, i NA ZNAK, któremu sprzeciwiać się będą. 35 A Twoją duszę miecz przeniknie, aby na jaw wyszły zamysły serc wielu".
· niedziela
Kol 3, ‘12 Jako więc wybrańcy Boży - święci i umiłowani - obleczcie się w serdeczne miłosierdzie, dobroć, pokorę, cichość, cierpliwość, 13 znosząc jedni drugich i wybaczając sobie nawzajem, jeśliby miał ktoś zarzut przeciw drugiemu: jak Pan wybaczył wam, tak i wy! 14 Na to zaś wszystko [przyobleczcie] miłość, która jest więzią doskonałości. 15 A sercami waszymi niech rządzi pokój Chrystusowy, do którego też zostaliście wezwani w jednym Ciele. I bądźcie wdzięczni! 16 SŁOWO CHRYSTUSA NIECH W WAS PRZEBYWA Z [całym swym] BOGACTWEM: Z WSZELKĄ MĄDROŚCIĄ NAUCZAJCIE I NAPOMINAJCIE SAMYCH SIEBIE przez psalmy, hymny, pieśni pełne ducha, pod wpływem łaski śpiewając Bogu w waszych sercach. 17 I WSZYSTKO, COKOLWIEK DZIAŁACIE SŁOWEM LUB CZYNEM, WSZYSTKO [CZYŃCIE] W IMIĘ PANA JEZUSA, DZIĘKUJĄC BOGU OJCU PRZEZ NIEGO…’
· poniedzialek Lk 2, ‘Prorokini Anna
36 Była tam również prorokini Anna, córka Fanuela z pokolenia Asera, bardzo podeszła w latach. Od swego panieństwa siedem lat żyła z mężem 37 i pozostała wdową. Liczyła już osiemdziesiąty czwarty rok życia. NIE ROZSTAWAŁA SIĘ ZE ŚWIĄTYNIĄ, SŁUŻĄC BOGU W POSTACH I MODLITWACH DNIEM I NOCĄ. 38 PRZYSZEDŁSZY W TEJ WŁAŚNIE CHWILI, SŁAWIŁA BOGA I MÓWIŁA O NIM WSZYSTKIM, KTÓRZY OCZEKIWALI WYZWOLENIA JEROZOLIMY*.’
W wigilie Fr Lou znow poprosil nie, abym uruchomil/naprawil plomien gazowy w kosciele. Meczylem sie przez ponad pol godziny w koncu zorientowalem sie, ze musi nie byc doplywu gazu. Spytalem go:
· pewnie wylaczyli gaz na plebani, bo jest przygotowna na zburzenie;
· tak, zaraz cie zaprowadze;
· czemu wiec mi nie powiedziales?
· bo nie pomyslalem, musze im o tym powiedziec;
· ja nie wiedzialem, ale modlilem sie i Duch Swiety mi to powiedzial;
· jestes geniuszem.
Zajelo mi jeszcze wiele czasu, ale wyczyscilem i palilo sie. W srode w nocy zauwazylem, ze plemien zamalal i jest niewidoczny. Zalowalem, ze w swieta nie zajrzalem do kosciola. Znow musialem naprawiac, uruchomilem dopiero rano. Dzis znow nawet przede Msza i po Mszy sw. Powiedzialem wiec Teresce z Indii, ktora sie w poblizu modlila:
· diabel sie za mna wciaz wloczy;
· skoncentruj sie na Jezusie;
· wiesz, o tym wlasnie bedzie mowi sw. Pawel w niedziele.
Jurek

 Re: Po co Jezus przyszedł na świat?
Autor: Ines (---.dip0.t-ipconnect.de)
Data:   2008-01-01 22:28

Śmierć Jezusa zadośćuczynieniem za nas.
Dlaczego Chrystus zajął miejsce grzeszników i umarł na krzyżu?
Św. Paweł widzi w śmierci Jezusa niezgłębioną miłość Boga, który nie oszczędził własnego Syna, lecz wydał Go za nas wszystkich (por. Rz 8, 32. 39), by w Nim pojednać świat ze sobą (por. 2 Kor 5, 18-19). Krzyż jest szczytem wyrzekającej się siebie miłości Bożej, znakiem zwycięstwa nad wszystkimi mocami wrogimi Bogu i człowiekowi, jest znakiem nadziei. W nim, w Chrystusie, uleczone zostało i przezwyciężone to, co wskutek grzechu dzieli człowieka od Boga, człowieka od człowieka i człowieka samego w sobie. Jezus Chrystus wydając siebie, w posłuszeństwie Ojcu, pozyskał zbawczą miłość Bożą raz na zawsze dla nas wszystkich, aby wprowadzić pokój między Bogiem a ludźmi i pośród ludzi. Krzyż odsłania grzech, niesprawiedliwość i kłamstwo, a objawia większa ponad wszystko miłość, sprawiedliwość i prawdę Boża. Jest Bożą mądrością i siłą. Przez Krzyż Bóg rozbroił zwierzchności i potęgi, wydał je jawnie na pośmiewisko; przez Chrystusa zatriumfował nad nimi. Krzyż jest znakiem nadziei na ostateczne wyzwolenie z niewoli i grzechu i na ostateczne zwycięstwo Boże. Z tą myślą powtarzamy po każdej stacji nabożeństwa Drogi krzyżowej: "Uwielbiamy Cię, Panie Jezu Chryste, i błogosławimy Tobie, boś przez krzyż Twój święty świat odkupić raczył".

Fr. Justin - "Rosary Hour"

 Re: Po co Jezus przyszedł na świat?
Autor: Jurek (---.perm.iinet.net.au)
Data:   2008-01-03 01:08

‘Dzis dostalem: John Leary Messages 12/27/06 - 01/10/07
‘….Wtorek 9/01/07
Jezus mowi: “Moi ludzie, nikt nie ma wiekszej milosci, niz gdy oddaje zycie za przyjaciol swoich…Przez wiare wiecie, ze jestem Synem Bozym, Druga Osoba Trojcy Swietej. Nawet to jest dla was tajemnica, jak Bog moze przyjac ludzka nature, ale wszystko jest mozliwe dla Mnie. Miluje ludzi tak bardzo, ze wzialem ludzka nature, aby moc odczuc wasze proby i bole ciala. MOJ GLOWNY POWOD NA PRZYJSCIE BYL, ABY OFIAROWAC MOJE ZYCIE JAKO CENNA OFIARE MOJEMU OJCU NA PRZEBACZENIE (to ATONE) WSZYSTKICH GRZECHOW LUDZKOSCI I ABY OTWORZYC BRAMY NIEBA DLA TYCH, KTORZY SA WARCI. Dlatego chce aby Moj krzyz byl na waszych oltarzach, abyscie mogli pamietac, jak bardzo cierpialem za kazdego z was i abyscie widzieli jak bardzo was miluje.

To jest takze przykładem dla was w przyjmowaniu/podejmowaniu waszego własnego krzyża z miłości do Mnie. Waszej duszy pragnienie jest cieszyć się Moją Obecnością w Moim Pokoju, Odpoczynku i Miłości. Jestem z wami az do konca czasow w Moim NajŚwiętszej Eucharysti w adoracji/uwielbieniu i w Moim tabernakulum na całym świecie. Znajdzci czas przyjdzcie i odwiedzajcie Tego, Ktorego kochacie najwięcej na świecie. Oddawajcie chwale i wdzięcznośc Mnie za Moje Wcielenie, i Moja śmierć na krzyżu za was. Ponizylem sie, aby byc intymnie blisko obecny każdemu was.”’

Rok temu pisalem Co decyduje o wartości człowieka? Co to znaczy być człowiekiem świętym?
http://www.katolik.pl/forum/read.php?f=1&i=147775&t=145028
Jurek

 Re: Po co Jezus przyszedł na świat?
Autor: Jurek (---.perm.iinet.net.au)
Data:   2008-01-03 03:57

Pisalem:
‘”Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a ja was pokrzepię.” Mt 11,28’
Wczoraj, przygnebiony zyciem, po trzeciej modlilem sie w kosciele Niepokalanego Serca Maryi. Na koniec obszedlem Droge Krzyzowa i stanalem przez chwile przed P. Jezusem i Swieta Tereska, moja Swieta w Jej 135 urodziny i moje 60-te proszac Boga o znak. A wchodzac spotkalem Edka, ktory juz wychodzil i mowil, dobrze, ze cie spotkalem, po potrzebuje tarpoline na dach.
Na plebani wczesniej zostawilem dla Fr Sagay polski NT z arkuszem wymowy polskich liter. Po wyjsciu z kosciola zauwazylem w buletynie, ze o 18.30 przybywaja TRZEJ KROLOWIE.
Pomyslalem moze dobrze, ze przyjechalem. Pozniej Fr Sagay spytal czy przyjde. Gdy Edek ode mnie odjezdzal przypomnialem mu o Trzech Krolach, pojechalem szybko do Eli, aby wziac Olenke, ale ich nie bylo w domu. Zostawilem wiadmosc, dla Olenki. Po drodze zrobilem male ‘zakupy’ za supermarketem m. in. karton piwa i ze 20- cia ‘pumpkins’ dynie? Gdy niektorzy dziwili sie skad to mam, jak czesto odpowiadalem ‘Southland of the Holy Spirit’ – Pld. kraj ducha Swietego’
Gdy wracalem przypomnialo mi sie, zeby zaproscic JAMES’a z dziecmi, gdy przejezdzalem rozladowywal meble, ale jeszcze zdazyl sie spoznic, podczas gdy Ela z Olenka przyjechaly juz po.

Teraz widze, ze moze to nie przypadek, ze dzis cytowany watek jest wlasnie o James’ie. i ‘Atonement’
W dzien OBJAWIENIA PANSKIEGO (Data: 2007-01-06 02:01) pisalem:
‘Zdecydowalem jeszcze jechac do blokow, wstapilem do kosciola Niep. Serca Maryi, tam Indianin, wzial chleb i powiedzial, wiem ze czesto przychodzisz sie tutaj modlic.
Dalej znalazlem biednego Jamesa, ‘Maurie?’ aboriginal z NZ powiedzial, ze kiedys dalem mu kurczaki. Spytalem czemu nie pojdzie do kosciola, tam moze by cos uslyszal dla siebie. Odpowiedzial, nie jest chrzescijaninem i jest sam z trojka malych dzieci, a zone wyrzucil. Mowilem mu, ze na internecie wlasnie napisalem:
J19, ‘…34 tylko jeden z żołnierzy włócznią przebił Mu bok i natychmiast WYPŁYNĘŁA KREW I WODA*. 35 ZAŚWIADCZYŁ TO TEN, KTÓRY WIDZIAŁ, A ŚWIADECTWO JEGO JEST PRAWDZIWE. ON WIE, ŻE MÓWI PRAWDĘ, ABYŚCIE I WY WIERZYLI.” A potem wychodzac z St Finbar’s kosciola po adoracji sprawdzilem jutrzejsze (dzisiejsze) czytania:
Dzis O źródle wiary i życia
1J 1, '4 Wszystko bowiem, co z Boga zrodzone, zwycięża świat; TYM WŁAŚNIE ZWYCIĘSTWEM, które zwyciężyło świat, JEST NASZA WIARA. 5 A KTO ZWYCIĘŻA ŚWIAT, JEŚLI NIE TEN, KTO WIERZY,
ŻE JEZUS JEST SYNEM BOŻYM? 6 * Jezus Chrystus jest tym, KTÓRY PRZYSZEDŁ PRZEZ WODĘ I KREW, I DUCHA, NIE TYLKO W WODZIE, LECZ W WODZIE I WE KRWI. DUCH DAJE ŚWIADECTWO,
BO <DUCH> JEST PRAWDĄ. 7 TRZEJ BOWIEM DAJĄ ŚWIADECTWO*: 8 DUCH, WODA I KREW, A CI TRZEJ W JEDNO SIĘ ŁĄCZĄ. 9 Jeśli przyjmujemy świadectwo ludzi - to świadectwo Boże więcej znaczy,
ponieważ jest to świadectwo Boga, które dał o swoim Synu. 10 KTO WIERZY W SYNA BOŻEGO, TEN MA W SOBIE ŚWIADECTWO Boga, kto nie wierzy Bogu, uczynił Go kłamcą, bo nie uwierzył świadectwu, jakie Bóg dał o swoim Synu. 11 A świadectwo jest takie: że Bóg dał nam życie wieczne, a to życie jest w Jego Synu. 12 Ten, kto ma Syna, ma życie, a kto nie ma Syna Bożego, nie ma też i życia.” 13 O TYM NAPISAŁEM DO WAS, KTÓRZY WIERZYCIE W IMIĘ SYNA BOŻEGO, ABYŚCIE WIEDZIELI, ŻE MACIE ŻYCIE WIECZNE*.
On w ogole mnie nie sluchal, mowil, wiem i powtarzal “ATONEMENT” – na przebaczenie grzechow.
Dziwilem sie skad ten prosty czlowiek mogl to znac.’

I dzis podczas Mszy sw. znow slyszymy:
1 J 2, ‘29 Jeżeli wiecie, że jest sprawiedliwy, to uznajcie również, że każdy, kto postępuje sprawiedliwie, pochodzi od Niego.
1 J 3, ‘1 Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. Swiat zaś dlatego nas nie zna, że nie poznał Jego. 2 Umiłowani, obecnie jesteśmy dziećmi Bożymi, ale jeszcze się nie ujawniło, czym będziemy. Wiemy, że gdy się objawi, będziemy do Niego podobni, bo ujrzymy Go takim, jakim jest. 3 Każdy zaś, kto pokłada w Nim tę nadzieję, uświęca się podobnie jak On jest święty. 4 Każdy, kto grzeszy, dopuszcza się bezprawia, ponieważ grzech jest bezprawiem.
5 WIECIE, ŻE ON SIĘ OBJAWIŁ PO TO, ABY ZGŁADZIĆ GRZECHY, W NIM ZAŚ NIE MA GRZECHU.
6 Każdy, kto trwa w Nim, nie grzeszy, żaden zaś z tych, którzy grzeszą, nie widział Go ani Go nie poznał.

J 1, ‘29Nazajutrz zobaczył Jezusa, nadchodzącego ku niemu, i rzekł: "OTO BARANEK BOŻY, KTÓRY GŁADZI GRZECH ŚWIATA. 30To jest Ten, o którym powiedziałem: Po mnie przyjdzie Mąż, który mnie przewyższył godnością, gdyż był wcześniej ode mnie. 31Ja Go przedtem nie znałem, ale przyszedłem chrzcić wodą w tym celu, aby On się objawił Izraelowi". 32JAN DAŁ TAKIE ŚWIADECTWO: "UJRZAŁEM DUCHA, KTÓRY JAK GOŁĘBICA ZSTĘPOWAŁ Z NIEBA I SPOCZĄŁ NA NIM. 33JA GO PRZEDTEM NIE ZNAŁEM, ALE TEN, KTÓRY MNIE POSŁAŁ, ABYM CHRZCIŁ WODĄ, POWIEDZIAŁ DO MNIE: "TEN, NAD KTÓRYM UJRZYSZ DUCHA ZSTĘPUJĄCEGO I SPOCZYWAJĄCEGO NAD NIM, JEST TYM, KTÓRY CHRZCI DUCHEM ŚWIĘTYM". 34JA TO UJRZAŁEM I DAJĘ ŚWIADECTWO, ŻE ON JEST SYNEM BOŻYM".’

‘… Maryja Matka Biednych.
Osiem lat temu, podczas gdy modlil się Suarez miał widzenie gdzie zobaczył Jesusa wylewającego laski nad nim. On także zobaczył biedne dzieci proszący o pomoc.. On nie rozumial znaczenia widzeniaw tym czasie.

Podczas wizyty do Filipin 10 lat temu, 10 biedne dzieci zbliżyły się do niego z prośbą o poparcie ich studiach. Suarez posyłał im pieniądze i jak mijał, więcej poparcia przychodziło od przyjaciół którzy podzielali jego widzenie. Poparcie wychodziło z Austrii, Kanady, USA, Niemiec, Japoni, Włoch, Anglii, Szwajcarii, Ugandy i Filipin. To spowodowało Fundacji Maryi Matce Biednych (MMP) która dąży pomagać biednym przez lepsze schronienie, doradzając i inne programy, przez koordynowanie ze zdrowiem i socjalnymi usługami po to, żeby pomagać chorym i starzejacym się, przez nauczanie zasad Katolickiej wiary i przez zaopatrywanie układanie programow pomagajacym młodym stawać się dobrymi obywatelami…’

Mysle, ze Bog do nas wciaz mowi.

‘Tak! Jego wiadomosc pokoju jest dla kazdego; ON PRZYCHODZI OFIAROWAC SIE DLA WSZYSTKICH, JAKO PELNIA NADZIEJI NA ZBAWIENIE. Papiez Benedykt XVI, Boze Narodzenie 2007’
http://crownofstars.blogspot.com/
‘Life and death each of us has its influence on others’ cf. Rz 14,7
Jurek

 Re: Po co Jezus przyszedł na świat?
Autor: Jurek (---.perm.iinet.net.au)
Data:   2008-01-04 01:55

to wczesniej pisalem:
Na Spirit Daily czytam:
‘Wysoki jak Statua Wolnosci.
…Wkrótce stanie się centrum Suarez’a poslannictwa leczącego Montemaria (Matuko Point/Punkt) na peryferiach Batangas Miasta. Usytulowany na wzgórzu na 20 hektarach ziemi, centrum Oratoryjne Błogosławionych Wysp Dziewiczych przy Montemaria, będzie mieć kaplice, ogrody modlitewne, Stacje Krzyżowe, pomieszczenia na rekolekcje, domy zakwaterowania, centrum dla biednych i nawet replike Maryi domu w Efezie (starozytne miasto w Turcji ). Miejsce zakłada przyciągać pielgrzymom,którym potrzebuja odnawiać swa wiarę.

“Chciałbym myslec, ze gdy zejde z tego świata, ze zrobiłem wgięcie/slad.”

Teraz, słowa Jezusa do doznawajacego cierpienia są dostateczna inspiracja.
“’Come to me, who are burden. I will give you rest’.- PRZYJDŹCIE DO MNIE WSZYSCY, KTÓRZY UTRUDZENI I OBCIĄŻENI JESTEŚCIE, A JA WAS POKRZEPIĘ.” Mt11, 28;
www.fatherfernando.com
www.montemariashrine.com

http://services.inquirer.net/print/print.php?article_id=20071231-109535

Wlasnie wczesniej we wczesniej cytowanym watku:
Co decyduje o wartości człowieka? Co to znaczy być człowiekiem świętym?
http://www.katolik.pl/forum/read.php?f=1&i=147775&t=145028

przeczytalem, ze rok temu pisalem:
‘W poniedzialek 29-go na Spirit Daily zauwazylem ‘link’ do:
View video of Filipino shrine
Montemaria
http://www.youtube.com/watch?v=j7mCGWtJ2_o
Juz mialem zajac sie czyms innym, bo 7 min. wydawalo mi sie zbyt dlugo, ale gdy zobaczylem Slowa:
· “Come to me, who are burden. I will give you rest.- PRZYJDŹCIE DO MNIE WSZYSCY, KTÓRZY UTRUDZENI I OBCIĄŻENI JESTEŚCIE, A JA WAS POKRZEPIĘ.” Mt11, 28; przypomnialo mi sie, ze 21-go w watku [patrz nizej (3)] “Oddalem zycie Jezusowi. Czy teraz Pan wybiera za mnie?”.” pisalem: “Wczoraj wieczorem zastanawialem sie do ktorego kosciola isc, poniewaz Neokatechumenalna Msze Sw. mielismy razem z parafia, wiec pojechalem jednak do Niepokalanego Serca Maryji. Gdy tam z ust Fr Sagaj uslyszalem wyrwane slowa Mt11, ‘28 Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię.’ przypomnialo mi sie ze w artykule “Moje jarzmo najlepiej pasuje” w “The Medjugorje Sentinel” wczesniej wlasnie czytalem: ‘(29 Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych.) 30 Albowiem jarzmo moje jest słodkie, a moje brzemię lekkie».’ Po powrocie do domu sprawdzilem, chyba jeszcze mialem na tym otwarte, to byl nastepny werset Mt11.”

ogladajac (bez sluchawek) czytalem:
· Divine Mercy Chapel – Kaplica Bozego Milosierdzia;
· “One of the soldiers pierced his side…there come blood and water.- jeden z żołnierzy włócznią przebił Mu bok i natychmiast wypłynęła krew i woda*.” J 19,34
· “As for His Mother, she kept all these things in her heart Lk 2,51.” - Lk2, ‘19 Lecz Maryja zachowywała wszystkie te sprawy i rozważała je w swoim sercu.’ 3-go w watku (1;)
· “The Lord is my shepherd.” - Slowa ponizszego psalmu uslyszalem dzis (8 stycznia) podczas chrztu dziecka ze slow Fr Leo: "Chociażbym przechodził przez ciemną dolinę, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną" (Ps 23 [22], 4).’

A wczoraj James spytal sie czy nie bedzie cos takiego jak Trzech Kroli w tym tygodniu w jeszcze w kosciele, bo dzieciom sie podobalo. Wtedy spytalem sie czy pamieta co powiedzial chyba dokladnie rok temu i mu cos z tego szybko opowiedzialem, a on swoim juz zwyczajem wskazujac na mnie chyba do Edka mowil, Abraham, Abraham.
Jurek

 Re: Po co Jezus przyszedł na świat?
Autor: Jurek (---.perm.iinet.net.au)
Data:   2008-01-04 06:27

Od wczoraj chodzi mi po glowie, ze dzis jest dzien IMIENIA JEZUS, nie wiem gdzie to czytalem, nie moge jednak dzis znalezsc, ani w mszaliku ani na Katoliku..
Na Spirit Daily zas czytam:
The Holy Name of Jesus - Swiete Imie Jezus
http://www.catholicexchange.com/node/68488
‘… Dlatego że Święte Imię przywołuje obecność Chrystusa Naszego Zbawiciela, w tym jest prawdziwa siła. "Cokolwiek wy prosić bedziecie w Moim Imieniu, Ja zrobie to, aby Ojciec mogl byc glorifikowany w Synu; Jeżeli wy prosić bedziecie w Moim Imieniu Ja zrobie to... Dotąd wy nie prosiliście nic w Moim Imieniu; Proscie i otrzymacie, aby wasza radość byla pełna " (Jn. 14:13-14; 16:24 ). Święte Imię Jezus leczy chorobę i odsuwa daleko demony; przynosi radość i *zbawienie. Proby przed, ktorymi stajemy na tej dolinie łez łatwo przerażają nas. Często jest to za wielka ilość dla nas, abysmy walczyli sami. W tych momentach, czasem jedyna rzecz możemy zrobić jest wolać do naszego Zbawiciela, jak Sw. Piotr zrobił, kiedy tonał idac po wodzie (cf. Mt. 14:30 ). Jest radą z dziewiętnastego wieku rosyjskiego biskupa Ignatius Brianchaninov: "Wśród i od najbardziej wściekłych burz z wytrwaloscia/‘perseverance’, odwaga, i płaczem wy będziecie krzyczeć do Pana Jezus Chrystusa, i On będzie uciszal wiatry i fale. Poznawajac z doświadczenia wszechmocy Jezusa, będziemy odpłacać Jemu należne uwielbienie, mówiac, 'Prawdziwie Ty jesteś Synem Boga" (Na Modlitwie Jezus).

Kiedy Jezus jest stale obecny w naszym życiu przez Jego Imię, On może dać nam przykład jak żyć; i bronic nas w czasach pokusy. Jak Sw Bernard , "Nic tak nie powściąga napaści gniewu, nie przytłumia wzrostu dumy. To leczy ranę nieprzyjazni, kontroluje extravagancje i tłumi płomienie pozadania; to ochładza pragnienie zazdrosci i wygania swedzenie nieczystego żądania... Bo kiedy wymawiam Imie Jezus, umieszczam przede mna Człowieka, KTÓRY JEST ŁAGODNY I SKROMNEGO SERCA, (Mt 11, 29, moj dopisek) Mily, Rozważny, Czysty Milosierny, Bez skazy Prawy i Święty w oczach wszystkich; i Ten Sam Człowiek jest Wszechpotężnym Bogiem, Ktorego Droga Życia leczy mnie, Ktorego poparcie jest moja mocą." (Kazanie 15 Piesn nad piesniami)…

Dlatego że to jest takim skarbem, Imię Jezus powinno stawać się coraz bardziej centrum naszego życia. Kiedy robimy Święte Imię Jezusa stałym towarzyszem naszych serc czci i naszego jezyka, mowy, możemy mówić za Sw Bernarde: "Piszą co chcesz, ale ja będe zadowolony, jeżeli nie opowiada to o Jezusie. Rozmawiaj, albo dyskutują nad wszystkim, ale ja nie będe zadowolony, jeżeli wy wyłączacie imię Jezus. Jezus dal mnie jest miodem w usatch, muzyka w uchu, śpiew w sercu" (Kazanie 15 Piesn nad piesniami).’

Peter Totleben, O.P. Jest dominikańskim bratem w formacji na ksiedza przy Dominikański Domu Studiow w Waszyngtonie, D.C. blog at www.dominicanfriars.org.
Jurek

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: