logo
Wtorek, 14 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak prosić Boga aby wysluchal modlitwy?
Autor: mariusz (---.subscribers.sferia.net)
Data:   2008-10-31 00:43

Jestem Katolikiem i prosilem Boga o wiele rzeczy, ale o jedna najbardziej i juz uwierzylem ze sie wszystko ulozy i bylem szczesliwy jakis czas, a tu wszystko w ciagu tygodnia stracilo sens, bo wszystko przepadlo. Chodzilem do kosciola bo cieszylem sie, ze mam Bogu za co dziekowac, jednak teraz stracilem wiare w modlitwe i chcialbym sie pomodlic tak, zeby mnie ktos tam na Gorze wysluchal i pomogl jednak nic z tego. nie potrafie.

 Re: Jak prosić Boga aby wysluchal modlitwy?
Autor: Bogumiła (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2008-11-06 23:04

Nie ma takiej modlitwy, która zmusi Boga do uczynienia czegoś, co nie jest dla ciebie dobre. "Tam na Górze" - dobrze słuchają nawet jak twoja modlitwa będzie bardzo kulawa. Modlitwa to nie magia. Odpowiedź nie wychodzi z kapelusza. "Na Górze" jest Bóg, który cię kocha. Czy pomodlisz się tak, czy inaczej - jednakowo słyszy. Nie pytaj: "jak, aby wysłuchał" - bo nie ma odpowiedzi. Ale często pytaj "jak prosić Boga". Uczył nas tego Jezus. "Nie moja wola, lecz Twoja niech się stanie!" Łk 22,42. Jeśli tak będziesz się modlił - nie stracisz "wiary w modlitwę". Bogu masz wierzyć, nie swojej modlitwie. I choćby, mówiąc potocznie, Bóg "nie wysłuchał" żadnej twojej modlitwy - masz jeszcze i tak mnóstwo powodów, żeby Mu dziękować.

 Re: Jak prosić Boga aby wysluchal modlitwy?
Autor: Kasia (---.centertel.pl)
Data:   2008-11-08 23:16

Witaj Mariusz :-)
A czytałeś księgę Hioba? Hiob stracił wszystko i nadal wielbił Boga, proponuję przeczytać i zastanowić się nad swoją sytuacją.
Nie trać wiary, każdą Twoją modlitwę Bóg słyszy, On Cię kocha i pragnie byś był szczęśliwy. Czasem jeśli Bóg nie daje nam tego, o co Go prosimy tzn. że tak będzie dla nas lepiej, bo tylko On wie co dla nas dobre, tylko On nas przenika, zna naszą drogę do szczęścia. Czasem Bóg chce sprawdzić naszą wiarę, czy Mu ufamy. Nie martw się i powierzaj wszystko Panu, rozmawiaj z Nim szczerze o wszystkim, odpowiedź znajdziesz w swoim sercu. Bądź cierpliwy i nie zniechęcaj się, Bóg Cię nie zostawi z problemem, może po prostu ma inny plan niż Ty, a plany Boże są zawsze lepsze od naszych.
Serdecznie Cię pozdrawiam i życzę ufności w Miłosierdzie Boże :-)
z darem modlitwy

 Re: Jak prosić Boga aby wysluchal modlitwy?
Autor: Adamus (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2010-04-13 23:07

Witaj Mariusz. Módl się w duchu a nie na głos. Proś Boga o co chcesz, ale tylko dla innych. Dla siebie możesz prosić aby duch Boga, który w nas zamieszkuje, wskazał ci właściwą drogę do zbawienia. Módl się do Boga dziękując za to co masz i staraj się lepiej Go poznać.

 Re: Jak prosić Boga aby wysluchal modlitwy?
Autor: anna (---.dip.t-dialin.net)
Data:   2010-04-21 22:25

proszę o rade jak rozmawiać z Bogiem abym została wysłuchana.

 Re: Jak prosić Boga aby wysluchal modlitwy?
Autor: Mariola (---.adnex.pl)
Data:   2013-07-02 18:57

śliczne słowa ale powiedz mi jak tu nie tracić wiary nadziei kiedy wszystko idzie nie tak... od 9 lat jestem mężatką, nie mamy własnego domu tułamy sie cały czas
(6 przeprowadzek i na tym nie koniec) 3 dzieci mąż zachorował miał operację skutkiem czego padaczka nabyta utrata pracy długi które rosną i nie mamy z czego zapłacić, mąż pociesza się w ramionach innych puszystych panienek (20 latek) ja ciagnę to wszystko sama nieraz pytam Boga co takiego złego zrobiłam że ciagle mam pod górkę na naszym ślubie był ksiądz który podarował nam książkę z dedykacja: co Bóg złączył człowiek niech rozdziela... bład czy przemyślane nie wiem w każdym razie od ślubu u innych co roku dzieci u mnie co roku nowe przyjaciółki mężą... ślubowałam na dobre i na złe i tego sie trzymam tylko czemu mam cały czas to złe? nie proszę Boga dla siebie chociaż moję marzenie to spłacić długi kupić dom i osiąść w jednym miejscu, kiedy się modlę proszę o pomoc ze względu na dzieci zebym mogła je jakoś wychować i w razie mojej smierci żeby mogły gdzieś mieszkać a nie trafić nie wiadomo gdzie... czy proszę o tak wiele? to chyba coś dobrego a co mi przynosi ta ciągła tułaczka? dzieci już i tak sa skierowane do psychologa która mówi że stałe miejsce pobytu zmieni ich tok myślenia a jak tu to zrobić kiedy nie ma na to szans?... zostaje modlitwa i niestety ale na tym się kończy.... człowiek w dzisiejszych czasach jest nerwowy i szybko traci sens życia i nie wiem czy to akurat jest dobre a przecież Bóg jest naszym Miłosiernym Ojcem i chyba dobro dzieci jest najważniejsze wiem powiecie że jestem niewdzięczna może to i prawda ale ile można coś takiego ciągnąć kiedy nie ma się szansy na lepsze jutro?

 Re: Jak prosić Boga aby wysluchal modlitwy?
Autor: aleksander (---.opera-mini.net)
Data:   2013-07-02 23:21

Mysle ze Nowenna Pompejanska powinna pomoc :-)

 Re: Jak prosić Boga aby wysluchal modlitwy?
Autor: Tomek (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2013-08-21 15:24

Cześć Mariola
Mogę pomóc ci tylko w jeden sposób - pomodlę się za ciebie i twojego męża.
Bóg z tobą.

 Re: Jak prosić Boga aby wysluchal modlitwy?
Autor: Maciej (---.play-internet.pl)
Data:   2014-06-16 12:29

Mariola,
Może nie masz życia usłanego różami, ale po pierwsze, gdyby nie twoja modlitwa na pewno miałabyś o wiele trudniej, a po drugie, Bóg dba o twoją duszę a nie kieszeń. Nie masz pojęcia ilu ludzi ma stabilne miejsce zamieszkania ale w środku są tak zmęczeni że nie raz popełniają samobójstwa bo ze sobą nie wytrzymują. Bóg wie co robi, nie bój się. Gdyby Go nie było, to spójrz na mękę Chrystusa - ten facet to mógł się załamać naprawde po tym co z Nim zrobili tak po ludzku.

 Re: Jak prosić Boga aby wysluchal modlitwy?
Autor: Ewa (---.elk.mm.pl)
Data:   2016-02-08 20:40

Dziękuję Macieju, twoje słowa dały mi do myślenia. Pozdrawiam serdecznie :)

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: