logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Piekło? Unicestwienie byłoby lepsze.
Autor: lupp (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2009-02-04 18:35

Czy nie lepiej byłoby zamiast wtrącać ludzi do piekła po prostu ich unicestwić?

 Re: Piekło? Unicestwienie byłoby lepsze.
Autor: Danusia (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2009-02-10 08:41

Bóg nikogo nie wtraca do piekła. To wielka pomylka tak mysleć. Sami dokonujemy wyborów i sami wybieramy dobro i zło. Bądż cierpliwa wszystko czego doswiadczasz po cos jest na ten czas dla Ciebie. Zastanów sie co mogłabys uczynic dla dobra siebie i tych co są obok Ciebie.

 Re: Piekło? Unicestwienie byłoby lepsze.
Autor: Bogna (---.chello.pl)
Data:   2009-02-10 12:09

A przepraszam bardzo, niby kto miałby ludzi unicestwić? Jeśli masz na myśli Pana Boga, to się po prostu mylisz. Bo jakże to? Miłosierny i miłujący Bóg miałby niszczyć swoje stworzenia? Przecież, jak czytamy wczoraj i dziś w Lekcji - wszystko co Bóg stworzył było dobre (por. Rdz 1, 1-19; 20-2,4a). Człowiek też był/jest dobry. Bo "stworzył (...) Bóg człowieka na swój obraz, na obraz Boży go stworzył: stworzył mężczyznę i niewiastę. Po czym Bóg im błogosławił," Rdz 1, 27-28a. Uważasz, że błogosławiąc człowieka, miałby go Bóg jednocześnie unicestwiać? Obrazem Boga w nas jest nasza dusza nieśmiertelna, którą od Niego jednym tchnieniem otrzymaliśmy. Po to otrzymaliśmy dodatkowe dary (wolną wolę i rozum), abyśmy się doskonalili, dążyli do świętości, która zaowocuje wiecznym przebywaniem z Chrystusem w Królestwie Niebieskim. Mając tę wolną wolę i rozum, to my sami wtrącamy się do piekła, nie starając się wybierać dróg Pańskich, a hołdujemy złu...

 Re: Piekło? Unicestwienie byłoby lepsze.
Autor: IKS (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-02-10 13:10

W 'Symbolu Apostolskim' wyznajesz: wierze w 'zywot wieczny'. Taka jest nasza wiara. Tu nie ma dyskusji i pytan: 'czy' i 'co byloby lepsze'. Wierze czyli uznaje za prawde.
Oprocz tego poczytaj o Milosierdziu Bozym. Ufnosci Ci zycze.

 Re: Piekło? Unicestwienie byłoby lepsze.
Autor: Krystyna (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2009-02-10 13:58

"Toć nie otrzymaliście ducha niewoli, aby żyć znowu w bojaźni; lecz otrzymaliście ducha przybrania za synów, w którym wołamy: Abba,Ojcze! Tenże sam Duch daje świadectwo naszemu duchowi, że jesteśmy synami Bożymi" Rz 8, 14-16.
Jak ma się ten fragment Pisma Świętego do Twoich rozmyślań?

 Re: Piekło? Unicestwienie byłoby lepsze.
Autor: Marta (78.147.27.---)
Data:   2009-02-11 23:57

Dla kogo to unicestwienie byloby lepsze? Co masz na mysli?

 Re: Piekło? Unicestwienie byłoby lepsze.
Autor: Michał (---.zabrze.net.pl)
Data:   2009-02-12 09:17

No z powodów logicznych byłoby to trudne. Bóg jest Wieczny. Zostaliśmy stworzeni przez Boga. (Z Miłości zresztą, taka jest jej natura, Miłość jest płodna.) Więc żadna z rzeczy stworzonych nie może zostać unicestwiona (w sensie przestać istnieć na zawsze - wprawdzie z prochu powstaliśmy i w proch się obrócimy, jak wszystko, ale to nie determinuje unicestwienia, tylko przemienienie, ja wiem, powstaje problem sfory psów i kotów w niebie), bo już jest, a w Bogu nic nie ginie - na wieczność, ani wróble, ani włosy (to dobrze). Więc jak sobie to wyobrażasz? My jesteśmy wolni, więc dokonujemy wyboru, no ale Bóg nie może za nas, byłoby to sprzeczne z Miłością (żywe automaty) i z wyborem dokonanym przez Adama i Ewę (jak ich spotkam!).

 Re: Piekło? Unicestwienie byłoby lepsze.
Autor: Bogumiła (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2009-02-12 14:40

Michał, a to ostatnie to wątpliwości czy groźba? ;))

 Re: Piekło? Unicestwienie byłoby lepsze.
Autor: Bogna (---.chello.pl)
Data:   2009-02-12 16:49

Imienniczko, skoro Michał postawił wykrzyknik (a Moderator jakimś cudem go nie skasował), to ostatnie jest dla mnie jednoznaczne z groźbą. ;) Chociaż z drugiej strony patrząc, gdyby Michał napisał: "jak ich dorwę!", brzmiałoby bardziej przekonywujaco... :)))
Też im nawrzucam, Michał, jak ich spotkam/dorwę. ;)))

 Re: Piekło? Unicestwienie byłoby lepsze.
Autor: Michał (---.zabrze.net.pl)
Data:   2009-02-13 08:44

Skąd Ty Bogna wiesz, że Moderator kasuje wszystkie moje wykrzykniki?
(Inne rzeczy też, ale tu pretensji nie mam, bo się spodziewam, zresztą czego oczy nie widziały...)

 Re: Piekło? Unicestwienie byłoby lepsze.
Autor: Michał (---.zabrze.net.pl)
Data:   2009-02-13 11:37

Rozumiem, że komary nie bedą kąsały, a mrówki gryzły, ale generalnie nie cierpię owadów, w przeciwieństwie do ich znanego miłośnika z PO i nie wyobrażam sobie pająków w niebie. Tak więc logika, logiką, ale zastrzeżenia mam i uważam, że powinny zostać uwzględnione.

 Re: Piekło? Unicestwienie byłoby lepsze.
Autor: Bogna (---.chello.pl)
Data:   2009-02-13 13:48

Zgadza się Michał, żadnych kąśliwców w niebie nie będzie. Pająki co najwyżej do piekła na unicestwienie (to z powodu mojej arachnofobii) pójdą. A zastrzeżenia jak najbardziej uwzględnić należy. Skad wiem...? A jak myslisz?

 Re: Piekło? Unicestwienie byłoby lepsze.
Autor: Ulka (---.toya.net.pl)
Data:   2009-02-13 23:29

Pająki? w niebie? kto na taki pomysł wpadł?
A w piekle - cóż, jakby kogoś nic innego do unikania piekła nie przekonało... każdy sposób dobry ;)

 Re: Piekło? Unicestwienie byłoby lepsze.
Autor: Michał (---.zabrze.net.pl)
Data:   2009-02-14 00:45

Pająki? Konsekwencja logiczna niestety. (Ale ja się nie zgadzam.)

 Re: Piekło? Unicestwienie byłoby lepsze.
Autor: ona (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2009-02-14 13:40

Też się boję pająków. Ale w niebie mogłyby być, no bo przecież tam się wszystkich kocha i już niczego się nie boi.

 Re: Piekło? Unicestwienie byłoby lepsze.
Autor: Michał (---.zabrze.net.pl)
Data:   2009-02-14 18:44

Pająki budzą jedynie moje obrzydzenie. Niestety, podobnie jak z ćmami, jestem jedyną osobą od ich zabijania.

 Re: Piekło? Unicestwienie byłoby lepsze.
Autor: Lil Lady (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-02-14 19:14

Cierpię na dosyć silną arachnofobię i widok pająków, robaków, owadów wywołuje we mnie reakcje neurotyczne typu płacz czy panika. Masakra jakaś :/ na szczęście jestem jedyną osobą w moim domu, która tak reaguje, a pozostali się już przyzwyczaili i gdy trzeba, to zawsze usuną przedmiot zagrożenia ;). Jednakże nigdy nie dzieje się to przez odebranie życia biednym robaczkom, lecz przez wsunięcie ich do pudełka od zapałek i wyrzucenie przez okno.

 Re: Piekło? Unicestwienie byłoby lepsze.
Autor: Michał (---.zabrze.net.pl)
Data:   2009-02-14 20:35

Podziwiam..., znałem taką jedną panią docent...

 Re: Piekło? Unicestwienie byłoby lepsze.
Autor: Ulka (---.toya.net.pl)
Data:   2009-02-14 23:34

jestem w moim domu raczej jedyną osobą tak mocno reagującą (negatywnie) na "robale", ale niestety - pozostali za bardzo się nie mogą przyzwyczaić do moich reakcji i usuwać bez protestów. prędzej chyba przyzwyczaję się do robali. ;)

 Re: Piekło? Unicestwienie byłoby lepsze.
Autor: ona (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2009-02-15 12:20

Ja to mam nawet wielki problem z zabiciem pająka (no bo może uciec, albo wskoczyć na mnie :)) Kiedyś chyba z godzinę tak nad nim stałam.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: