logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy nowenne pompejańską trzeba odmawiać jedną po drugiej?
Autor: tola (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-03-20 21:55

niedawno kilka dni temu skończyłam odmawiać 1 nowennę pompejańską w mojej intencji. teraz chciałabym ją kontynuować, ale nie wiem czy dobrze zrobiłam dając sobie kilka dni przerwy w odmawianiu różańca, żeby trochę ochłonąc i byc bardziej na świeżo. Czy nowenne pompejańską trzeba odmawiać jedną zaraz po drugiej, żeby była skuteczna?

 Re: Czy nowenne pompejańską trzeba odmawiać jedną po drugiej?
Autor: Bogumiła (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-03-21 11:09

Nowenny pompejańskiej w ogóle nie TRZEBA odmawiać. Tym bardziej nie TRZEBA jednej po drugiej. To twoja wola, twoja decyzja. Skuteczność modlitwy nie zależy od kilku dni przerwy (przecież nie w modlitwie w ogóle, prawda?), od tego czy się cały czas klęczy czy nie, czy się odmawia 3 czy 4 części, czy naraz czy podzielone w ciągu dnia. Skuteczność modlitwy najpierw zależy od czystości serca, od naszej miłości, od wiary w skuteczność (nie pragnienia tylko wiary), od wytrwałości. A i tak nie zmusimy Boga do dania nam czegoś, co nie będzie dla nas dobre. To co niedobre, bierzemy sobie sami.

 Re: Czy nowenne pompejańską trzeba odmawiać jedną po drugiej?
Autor: Niki (---.dip.t-dialin.net)
Data:   2009-03-21 22:34

Nowenna Pompejanska to calosc sama w sobie, konczy sie po 54-ech dniach. Mozna oczywiscie po jej zakonczeniu rozpoczac NOWA modlitwe, ale to osoba modlaca sie decyduje, CZY i KIEDY rozpocznie nastepna Nowenne. Moim zdaniem decyzja powinna wyplywac nie z jakiegos przymusu, ale glebokiej POTRZEBY i wewnetrznego przekonania do podjecia tej modlitwy,
poniewaz tylko wtedy nasza modlitwa ma realne szanse byc dobrze odprawiana i doprowadzona do konca.
54 dni - to dlugi okres czasu. Jezeli potrzebujesz teraz przerwy, to moim zdaniem powinnas ja sobie zrobic, tej modlitwy nie da sie prowadzic "na sile", nie dasz rady. Odpocznij i za jakis czas przystapisz do Nowenny z
nowymi silami i nowym zapalem. Szczesc Boze.

 Re: Czy nowenne pompejańską trzeba odmawiać jedną po drugiej?
Autor: Newww (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2009-03-24 22:20

Jedyną zasadą skuteczności jest ufność. Sama nowenna pompejańska trwa 54 dni i to już jest szmat czasu, jeżeli masz otrzymać łaskę to ją otrzymasz po tym czasie. Jeżeli nie i chcesz się pomodlić jeszcze raz to zacznij ją po raz kolejny, nie jest ważne czy zaczniesz od razu czy po tygodniu czy po miesiącu według mnie. Sam miałem wielki problem i odmawiałem 2 razy tę nowennę. Gdy kończyłem za pierwszym razem, mój naprawdę poważny problem się rozwiązywał, wszystko było na dobrej ścieżce. W sumie dla pewności, żeby sprawa się na pewno dobrze ułożyła odmówiłem nowennę jeszcze raz z jakąś może tygodniową przerwą. Problem, który przeżywałem sprawił, że były to najgorsze dni (w zasadzie miesiąc) mojego życia, czułem się koszmarnie, potem wszystko zaczęło się układać i dzisiaj wszystko idzie ku pięknemu rozwiązaniu.
Warto się modlić tą nowenną, bo jest naprawdę bardzo skuteczna. Tylko tak jak mówiłem, przede wszystkim trzeba UFAĆ. To bardzo ważne.
"Powierzaj siebie w całości Bogu. On jest Ojcem i do tego najbardziej kochającym Ojcem, to znaczy takim, który raczej pozwoli niebu i ziemi rozpaść się niż pozostawić kogokolwiek kto mu zaufał."
Mam nadzieję, że wszystko ci się ułoży i Bóg pomoże, tak jak pomógł mi.

 Re: Czy nowenne pompejańską trzeba odmawiać jedną po drugiej?
Autor: kobietka (---.intertele.pl)
Data:   2009-03-31 10:05

Jak formułować intencję? Mam ważne jak dla mnie pytanie. Otóż, słyszałam ze w nowennie pompejańskiej można przy odmawianiu wymienić tylko jedną intencję. ja mam z tym problem gdyż muszę wymieniać dwie, które się ściśle ze sobą łączą. Czy to w czymś przeszkadza, przecież Bóg i tak wie o co go poproszę zanim to zrobię i MB też. Czy dwie intencje mają wpływ na skuteczność tej nowenny. BARDZO PROSZE o odpowiedź.

 Re: Czy nowenne pompejańską trzeba odmawiać jedną po drugiej?
Autor: Bogumiła (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-03-31 20:04

Kobietko, to naprawdę nie o to chodzi, żeby w intencji nie było łącznika "i". Jeśli są ściśle związane, to oczywiście że mogą być. To prawie jak jedna intencja. Chodzi o to, żeby to nie były wszystkie intencje świata ;)))
Wiesz, ważne jest chyba kilka spraw. Żeby się nie rozdrabniać, bo człowiek nie potrafi się mobilizować w modlitwie za wiele rzeczy, zabraknie wtedy zaangażowania, a wtedy może i sił. Tak trudna i długa modlitwa jest możliwa w intencji naprawdę ważnej.
Po drugie wyobraź sobie modlitwę w intencjach: o szczęśliwą operację twojego brata, o to żeby się ten blondyn wreszcie w tobie zakochał, o więcej jedzenia dla murzynków, o zdrowie dla Ojca Świętego, o dar mądrości dla prezydenta i premiera, o to żeby od roku 2010 było w Polsce euro. Misz-masz. Nawet nie będziesz w stanie wiedzieć czy zostałaś wysłuchana :))) Nie jesteś w te tematy jednakowo zaangażowana, nie ma tu wspólnej płaszczyzny.
Chodzi o skupienie swojej woli, wiary, miłości - na czymś konkretnym. Dlatego też się mówi, żeby była intencja krótka. Do powtarzania, a nie czytania z kartki. To wzmacnia gorliwość i moc modlitwy. Jeśli trudno będzie powtórzyć intencję, to znaczy że nie jest taka ważna, i łatwo ją w trakcie nowenny zmieniać, uzupełniać. No to jak Pan Bóg ma wiedzieć jakiej intencji wtedy wysłuchać? ;)))))

 Re: Czy nowenne pompejańską trzeba odmawiać jedną po drugiej?
Autor: kobietka (---.intertele.pl)
Data:   2009-04-01 11:13

Dzięki właśnie o to mi chodziło. Pozdrawiam serdecznie. Zaczynam odmawiać w Wielki Czwartek.

 Re: Czy nowenne pompejańską trzeba odmawiać jedną po drugiej?
Autor: lucyna (213.77.117.---)
Data:   2009-11-21 23:48

Lubię odmawiać nowennę pompejańską i aktualnie odmawiam ją po raz czwarty w konkretnych intencjach. Zostałam wysłuchana przy odmawianiu drugiej nowenny, kiedy bardzo prosiłam w intencji mojej córki i zależało mi na czasie - właściwie moja prośba została spełniona w najwłaściwszym momencie tuż po zakończeniu nowenny. Byłam szczęśliwa choć przyznam, że załamywałam się i raz zwątpiłam, że tak bardzo proszę, a nie mogę uprosić, byłam nawet bardzo tym zirytowana, ze nikt mi nie chce pomóc.
Miałam wątpliwości, jestem osobą pracująca zawodowo i po pracy też zajmuję się domem i rodziną, lubię chodzić do kościoła w powszedni dzień i uważam, ze dużo od siebie wymagam. Miałam wyrzuty, że nowennę pompejańską odmawiam w sposób bardzo szybki nieraz w pośpiechu, właściwie patrząc na zegarek bo uważam żeby skończyć przed godz. 24:00 - i dlatego takie moje klepanie różańca nie spodobało się Mateńce Pompejańskiej - ale bardzo się myliłam OTÓŻ KAŻDE NAWET SZYBKO WYMAWIANE ZDROWAŚ MARYJO MA SENS I JEST WAŻNE - a było mi dane to odczuć. Miałam sen w którym przyśniła mi się Piękna Zamożna Pani - podeszłam do niej i chciałam rozmienić pieniądze, a których wcześniej nie mogłam u nikogo rozmienić. Otóż Ta Pani z uśmiechem rozmieniła mi kasę i położyła na moich dłoniach dużo więcej niż się należało. Myślałam, że się pomyliła i powiedziałam jej o tym. A na to Ona powiedziała JA JESTEM MILIONERKA I MAM TAK DUŻO PIENIĘDZY TYLKO LUDZIE NIE PRZYCHODZĄ DO MNIE PROSIĆ I NIE MOGĘ ICH WYDAĆ, A GDYBY DO MNIE PRZYCHODZILI TO BYM DAWAŁA KAŻDEMU - a ty bierz bo tobie potrzeba. Teraz wiem że te pieniądze to są ŁASKI od MATEŃKI, które dostaję i będę
dostawać bo PROSZĘ o nie i niezależnie od tego w jakim tempie odmawiam różaniec bo to zależy od mojego czasu wyrobienia się ze wszystkim w ciągu dnia. Nowenny dużo zmieniły w moim życiu i teraz już nie wątpię i nie mam wyrzutów, bo zaraz przypomina mi się mój jakże proroczy sen o rozdawaniu łask. Dałam to świadectwo, ponieważ niektórzy uważają że klepanie mija się z celem modlitwy. Już zawsze będę prosić o pomoc.

 Re: Czy nowenne pompejańską trzeba odmawiać jedną po drugiej?
Autor: Aldona (---.gorzow.mm.pl)
Data:   2009-12-16 14:20

A jeśli opuszczę jedną czy dwie części jednego dnia a następnego dodam je do omawianej NOWENNY?
A może powinnam zacząć od nowa?

 Re: Czy nowenne pompejańską trzeba odmawiać jedną po drugiej?
Autor: Klaudia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2010-08-24 20:25

/.../

Pytanie można postawić np. na www.pompejanska.pl
p.o. moderatora

 Re: Czy nowenne pompejańską trzeba odmawiać jedną po drugiej?
Autor: marika (---.38.160.60.resman.pl)
Data:   2010-10-10 17:29

czy odmawiacie z tajemnica światła cztery części? i po ilu nowennach otrzymaliście laski? czy wystarczy 3 błagalne i trzy dziękczynne?
-------------
Można tak i tak. Ale wystarczą też 3 na 3.
p.o. moderatora

 Re: Czy nowenne pompejańską trzeba odmawiać jedną po drugiej?
Autor: Danuta (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2010-11-22 21:14

Odmówiłam całą nowennę w pewnej intencji. Nie otrzymałam tej łaski. Czy modliłam się źle? Czy intencja była niestosowna; nie była to sprawa życia i śmierci.

 Re: Czy nowenne pompejańską trzeba odmawiać jedną po drugiej?
Autor: Joy (---.lightspeed.austtx.sbcglobal.net)
Data:   2010-11-23 23:33

"Nie otrzymałam tej łaski." -
A czy nie przeoczyłaś "przypadkiem" innej łaski - takiej, którą otrzymałaś, mimo że nie prosiłaś o nią?

 Re: Czy nowenne pompejańską trzeba odmawiać jedną po drugiej?
Autor: maria (94.232.150.---)
Data:   2012-02-04 19:23

/.../

Pytanie można postawić np. na www.pompejanska.pl
p.o. moderatora

 Re: Czy nowenne pompejańską trzeba odmawiać jedną po drugiej?
Autor: anna (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2012-05-08 14:19

pięknie to opisałeś, ufam bo moja sprawa jest beznadziejna, ale UFAM BOGU - I MAM NADZIEJĘ. TERAZ Z MĘŻEM ODMAWIAMY DZIĘKCZYNNA - JESZCZE jest trochę do końca - mam teraz kryzys - pozdrawiam.

 Re: Czy nowenne pompejańską trzeba odmawiać jedną po drugiej?
Autor: anula65 (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2012-05-22 14:08

30 maja kończymy 54-y dzień nowenny - na razie jest jak jest - ufam, że moja sprawa się rozwikła i znajdziemy rozwiązanie jeśli nie, zaczniemy odmawiać nowennę na nowo - mam chwile załamania, nie zdążam z nowenną, ale trwam i odmawiam - nauczyłam się wytrwałości śpię z różańcem pod poduszką i tylko wtedy zasnę, bez różańca nie zasnę - jestem silniejsza - MB POMPEJAŃSKA nauczyła mnie większej miłości i ufności.

 Re: Czy nowenne pompejańską trzeba odmawiać jedną po drugiej?
Autor: irena (---.kwnet.azartsat.pl)
Data:   2012-08-04 18:17

Czy muszę byc w stanie łaski aby móc odmawiac nowenne pompejańską?

 Re: Czy nowenne pompejańską trzeba odmawiać jedną po drugiej?
Autor: Karolina (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2012-08-12 18:36

Irena, zrozumiałam, ze miec czyste serce to własnie byc w stanie łaski uswiecajacej. Przed rozpoczeciem nowenny przystapiłam do spowiedzi swietej i Komunii i bardzo wierze, ze nasza kochana Matka pomoze mi. Po prostu ufam jej całym swoim sercem :)

 3 części blagalne. I nic nie otrzymałam.
Autor: Anna (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2012-09-19 08:11

Zmówiłam 3 częci błagalne nowenny pompejanskiej lecz nie otrzymalam laski o ktora prosilam. Zaczynam teraz część dziękczynną ale pojawiły się wątpliwości czy nie powinnam nadal kontynuować części błagalnej skoro nadal bardzo mi zależy na otrzymaniu tej łaski? Ponieważ w części dziekczynnej jest już podziękowanie za otrzymaną laskę mam takie poczucie że jak podziekuję teraz za coś czego jeszcze nie otrzymalam to tym bardziej tego nie otrzymam. Ponieważ mam świadomość, że łaska o ktorą proszę może potrzebować więcej czasu nim ją otrzymam chcę nadal kontynuować modlitwę ale czuję się zdezorientowana co do części dziękczynnej w takiej sytuacji. Bardzo proszę o podpowiedz co do moich wątpliwości. :)

 Re: 3 części blagalne. I nic nie otrzymałam.
Autor: Gosia (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2012-09-26 23:23

Aniu, odmawiaj dalej część dziękczynną. To nic, że jeszcze łaski, o którą prosisz, nie otrzymałaś. Często łaski otrzymuje się po zakończeniu całej Nowenny czyli po 54 dniach. Nie zrażaj się. Maryja przychodzi z łaskami w najlepszym dla człowieka czasie.

 Re: 3 częci blagalne. I nic nie otrzymałam.
Autor: Barbara (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2013-04-17 11:19

Rozpoczęłam NP od Niedzieli Miłosierdzia Bożego i mam nadzieję, że wytrwam do końca. Odmawiam cztery części różańca wraz z krótkimi rozważaniami tajemnic. Najtrudniej jest na początku, bo rozproszenia nie dawały mi spokoju, bolące kolana, zmęczenie i takie poczucie, że może źle odmawiam, bo dosyć szybko. Też pracuję zawodowo, mam rodzinę i dużo obowiązków, ale jedno mogę stwierdzić - wszytko da się pogodzić, to po prostu kwestia organizacji czasu. Zaczynam, jak tylko mogę najwcześniej, czasem robię przerwy pomiędzy częściami i odmawiam szeptem, bo modląc się w myślach "odlatuję", klęczę i wstaję czasami na dziesiątek. Teraz nawet rodzina mnie wspiera, bo mamy małe mieszkanie i tak wędruję z tym różańcem po pokojach dzieci (tam gdzie najciszej i nikogo nie ma), starają się mniej hałasować i ciszej oglądać telewizję. Późne odmawianie ma swoje plusy, bo jest znacznie ciszej w domu i na zewnątrz, ale ja jestem już bardzo zmęczona i wtedy jest mi dożo trudniej. Dawno słyszałam o NP, ale nie wierzyłam, że podołam tak długiej modlitwie i jeszcze przez tyle dni, zawsze myślałam, że mogą odmawiać ją emeryci i chorzy, którzy mają czas. Teraz wiem, że każdy może ją odmawiać, ważna jest determinacja, wiara w skuteczność modlitwy i dobra organizacja czasu. Niezależnie od intencji, mogę powiedzieć, że dla mnie efekty już są widoczne. Jestem pełna nadziei i ufności, że moja wytrwałość w modlitwie przyniesie pozytywny skutek i jeśli nie wprost, to inną drogą, bo przecież wiele razy proszę "bądź wola Twoja". Wszystkim wątpiącym w swoje możliwości mogę tylko powiedzieć, spróbujcie, nic nie tracicie a zyskać może wiele, bo jest to nie tylko szkoła modlitwy, ale i wytrwałości, cierpliwości i ducha.

 Re: 3 częci blagalne. I nic nie otrzymałam.
Autor: Dorota (153.19.171.---)
Data:   2024-01-03 08:32

Ja odmawiam obecnie trzeci raz tę modlitwe. Za każdym razem zostałam wysłuchana. Za pierwszym w dniu 27, gdy kończyłam błagalną dostalam odpowiedź, że nie dostanę łaski, o którą proszę, ale dostałam prawdę, której nie znałam i zrozumiałam, że moja prośba nie ma sensu. Dokończyłam Nowennę dziękując za to wyjaśnienie sprawy. Za drugim razem stało się coś takiego, ze nie miałam cienia nadziei na pozytywne rozwiązanie w mojej sytuacji. 27dnia otrzymałam telefon od szwagra, który poruszył temat mojej modlitwy, nie wiedząc nic o tym, że się modlę w tej intencji. Wtedy zawierzyłam, że Matka dała mi znak, że mnie nie zostawi w kłopocie. I po zakończeniu minęło 1.5 roku. Co dzień patrzyłam na obrazek Matki Pomejanskiej mowiac: Matko jestem spokojna, choć moja sytuacja jest beznadziejna, wiem, że stanie się cud. Po 1.5 roku zdarzył się cud. Otrzymałam łaskę. Wszystko zgodnie z marzeniami. Więcej niż prosiłam. Wszyscy moi znajomi mowia do mnie, że zdarzył się jakiś cud. Nie wiedzą o mojej modlitwie nawet.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: