logo
Wtorek, 30 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy można przeczytać biblię szatana?
Autor: Michał (193.238.94.---)
Data:   2010-07-11 11:12

Witam. Zawsze chciałem pomagać ludziom i nadal chcę. Być może czasami z tym przesadzam, pakując się np. w złe towarzystwo chcąc im pomóc - a potem mam z tego powodu kłopoty - spadek wiary, myśli samobójcze, roztrzęsienie i inne nieciekawe rzeczy. Kiedyś pomyślałem, że może mógłbym pomóc satanistom. Ale jak nie wiem nawet z czym oni mają do czynienia, to jak mogę im pomóc. Dlatego chciałem przeczytać biblię szatana, żeby wiedzieć gdzie leży kłamstwo w niej zawarte. Jednak istnieje ryzyko że mnie ona "pochłonie". Nie wiem co robić.
Proszę o pomoc.
Pozdrawiam.

 Re: Czy można przeczytać biblię szatana?
Autor: Mateusz (---.hybryda.net)
Data:   2010-07-11 13:41

Zdecydowanie lepiej poczytać katolickie publikacje na ten temat (jak choćby "Satanizm, rock, narkomania, seks" wyd. KUL), niż czytać ową biblię. Biblia szatana nie da Ci żadnej wiedzy o samym satanizmie, który istnieje w tylu odmianach, że trudno mówić nawet o nim jako o sekcie, a bliższym byłoby stwierdzenie, że jest to cały nurt łączący wiele odłamów sekt czczących szatana. Co do 'pochłonięcia' przez tę lekturę: jest to zdecydowanie możliwe, szczególnie jeśli już odczuwałeś negatywne konsekwencje pomagania ludziom "od środka". W końcu autor biblii s. już u początku swojej działalności pociągnął za sobą pewną grupę ludzi, jako więc ideolog miał pewną siłę przebicia.
Jak sam piszesz odczułeś min. spadek wiary - zajmij się więc najpierw swoją duchowością, utwierdź ją, a potem zajmij się pomaganiem innym.
Pamiętaj, że to są niezwykle poważne sprawy, a szatan jest mądrzejszy od nas i potrafi wykorzystywać luki w nas samych by skutecznie nas niszczyć.
Pozdrawiam.

 Re: Czy można przeczytać biblię szatana?
Autor: xc (---.181.131.157.nat.umts.dynamic.eranet.pl)
Data:   2010-07-11 16:21

Pomoc ludziom tkwiącym w sektach (a takowymi są sataniści) to nie jest zabawa dla amatorów. Tak jak ludzie bez przygotowania profesjonalnego nie mogą zajmować się uzależnionymi np. od alkoholu.
Przestrzegam przed amatorszczyzną w tym zakresie, bo może Pan zaszkodzić sobie i innym.
Jeśli bardzo chce Pan pomóc, sugeruję zgłosić się do któregoś z ruchów anty-sektowych i zaoferować swoją pomoc.
Co do tzw. biblii szatana, to szkoda na nią czasu. To badziewie, które zostało rozreklamowane i przede wszystkim jest znaczącym sukcesem komercyjnym. Sami czołowi sataniści to pewnego rodzaju aktorzy grający swoje role dla pieniędzy a po zakończonych spektaklach funkcjonujący całkiem normalnie. Przykładem jest tzw. Nergal szef zespołu Behemot, który publicznie głosi, że to co robi to tylko taki show (dla kasy).
Jeśli ma Pan jakiekolwiek obawy odnośnie czegoś, to lepiej tego czegoś nie dotykać. Jeśli przymierza się Pan do prasowania koszuli i boi się Pan, że się Pan przy okazji poparzy, to lepiej się do tego nie brać. Jeśli boi się Pan, że pływając w basenie Pan się utopi, to lepiej nie wchodzić. Boi się Pan, że lektura książki wpłynie negatywnie na Pana, nie czytać. Albo poczytać z kimś mądrym, kto wyjaśni Panu o co w tej lekturze chodzi.

 Re: Czy można przeczytać biblię szatana?
Autor: Ola (212.59.251.---)
Data:   2010-07-11 21:57

Myślisz, że jak przeczytasz biblię szatana, będziesz już umiał pomagać satanistom? Niech Ci nawet takie myśli do głowy nie przychodzą. Sam piszesz, że pakujesz się w różne kłopoty chcąc pomagać ludziom - a to normalne nie jest. Bo pomoc ludziom nie może odbijać się na twojej wierze. I jak ktoś wyżej radził najpierw skup się na sobie, swojej wierze, duchowości - popracuj nad tym, ugruntuj, umocnij. A pomagać możesz bez ponoszenia szkody, np. zgłoś się gdzieś jako wolontariusz, może w parafii będziesz potrzebny. Nie porywaj się z motyką na słońce - bo o wiele bardziej będziesz potrzebował pomocy niż inni.
I nie czytaj tego. A Pismo święte całe przeczytałeś? Może warto od tego zacząć i innych umacniać w wierze.

 Re: Czy można przeczytać biblię szatana?
Autor: Basia (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2010-07-11 22:51

Pomaganie, dajmy na to narkomanowi, nie polega na daniu sobie w żyłę, by go zrozumieć.
Pomaganie komukolwiek nie jest zależne od tego, czy będziemy mięli podobne doświadczenia.
Pomóż lepiej starszej pani nieść siatkę z zakupami, a pomoc uzależnionym od sekt pozostaw fachowcom, bo szatan jest mściwy. Amatorzy nie zastępują lekarza chirurga w wykonywaniu operacji.
Jeśli jesteś po prostu ciekawy i swoją ciekawość ubierasz w płaszczyk pomagania innym - poczytaj na internetowych stronach katolickich lub stronach ośrodków pomocy ofiarom sekt - świadectwa. Gwarantuję, że zaspokoisz ciekawość i odechce Ci się eksperymentów na własną rękę.

 Re: Czy można przeczytać biblię szatana?
Autor: Monika (---.chello.pl)
Data:   2010-07-11 23:22

Witaj,
Jestem pewna, że z twojej chęci pomagania innym może wyjść wiele dobrych rzeczy, potrzebujemy ludzi gotowych podać nam rękę, gdy mamy kłopoty. Jednak wnioskuję z twojej wypowiedzi, że nie jesteś wystarczająco ostrożny. Skoro przeżywałeś kryzysy wiary w złym towarzystwie, to zabierając się za taką lekturę, też stwarzasz sobie takie ryzyko. Trochę z kłamstw tam zawartych kiedyś czytałam i wiem, że skutecznie potrafią połechtać ludzkie ego i w sposób niekontrolowany uczą egoizmu i zapatrzenia w siebie. Taka duchowa destrukcja. Pamiętaj kto jest ojcem kłamstwa i dużo się módl, aby jego kłamstwom nie ulec, nie uwierzyć w nie. Powinniśmy głosić Prawdę, którą objawił nam Pan w Piśmie świętym, to Słowo ma moc Ducha Świętego, nim sie podpieraj, zamiast koncentrować na kłamstwie.
Więcej dobrego zrobisz dla satanistów modląc się za nich. Właśnie tak. Przynajmniej teraz. Jeśli czujesz bardzo silne pragnienie lub też powołanie do walki z szatanem od tej właśnie strony, zastanów się jakimi dysponujesz narzędziami? Czy nie wchodzisz w paszczę lwa nieprzygotowany? Tu trzeba się liczyć z pożarciem i skrzywdzeniem innych. Do walki wręcz trzeba być dobrze przygotowanym, bo inaczej nawet się nie zorientujesz z której strony oberwałeś, masz pewność, że szatan nie odpoczywa i nie przygląda się spokojnie jak ktoś próbuje niszczyć jego dzieło. Dopóki może będzie cię próbował przeciągnąć na swoją stronę a jak nie da rady to wtedy uderzy inaczej i tak jak się tego nie spodziewasz.
Pomódl się o dobre rozeznanie swojego powołania do pomagania innym. Pan Cię zna. :) On ma dla ciebie plan. Ze swoimi dążeniami zawsze wychodź od samego Boga, od modlitwy a On cię pokieruje i wyposaży we wszystkie niezbędne narzędzia. Pozdrawiam

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: