logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Na czym polega zaufanie Bogu?
Autor: Maciek (---.home.aster.pl)
Data:   2012-06-08 17:30

Po czym mam poznać, że ufam Panu Bogu? Czy wystarczy fakt, że staram się żyć z dobrą myślą, że będzie dobrze, mam nadzieję na zbawienie itd.? Często stara mi się powątpiewać i to silnie i martwi mnie to. Różne ciężkie sytuacje są w życiu i podczas tych sytuacji najłatwiej wpadam w rozpacz. Chciałbym bez względu na sytuację ufać Bogu, ale z drugiej strony trochę boję się życia i tego co będzie i pojawiają się różne złe myśli, że może jednak mnie nie kocha, bo jednak stawia dużo wymagań, którym nie umiem sprostać. W głębi serca wiem, że tak być nie powinno i że Jego wolą jest abym wierzył, ale to niedowiarstwo jest jak klatka, z której nie wiem jak wyjść. Proszę również o modlitwę. Z góry dziękuję za odpowiedź.

 Re: Na czym polega zaufanie Bogu?
Autor: Michał (---.range86-149.btcentralplus.com)
Data:   2012-06-08 21:02

Staraj się każdego dnia odczytywać czego Bóg od Ciebie oczekuje. Czytaj Pismo Święte. I rób swoje. Niezależnie od okoliczności.
P.S.
Popełnianie błędów jest wpisane w naturę naszego życia z Bogiem. Nie chodzi o bezbłędne przeżycie życia.

 Re: Na czym polega zaufanie Bogu?
Autor: Ewelina (---.tvk.torun.pl)
Data:   2012-06-08 21:30

Dziś po Eucharystii postanowiłam, że będę ufać Panu Bogu tak na maxa; że cokolwiek by się nie działo i racjonalnie wszystko by układało się przeciwko - będę ufać. Nie jestem w stanie powiedzieć ile czasu wytrzymam. Ale postanowienie było i tak łatwo się nie poddam. Małe cuda zdarzały się od razu, jednak widzę po sobie, że tego zaufania trzeba się wciąż uczyć. Nie jest to jednorazowy akt woli: postanawiam i już tak jest. Wymaga to naszej ciągłej pracy.
I dlatego gorąco polecam: "Walkę duchową" Wawrzyńca Scupoli.
Odnośnie Twojego pytania, czwarty rozdział nosi tytuł: "Jak można poznać, że człowiek ufa nie sobie, lecz Bogu". Mogłabym streścić, ale to trzeba przeczytać. Scupoli na początku tego małego traktatu daje bardzo krótkie i jasne rady jak zaufać Bogu. Pozdrawiam Cię serdecznie. Zapewniam, że będę dziś pamiętać o Tobie w modlitwie.

 Re: Na czym polega zaufanie Bogu?
Autor: Ada (---.docsis.tczew.net.pl)
Data:   2012-06-08 21:52

Ufać Panu Bogu to znaczy każdego dnia powierzać Mu swoją drogę, swoje życie i wierzyć, że On jest przy nas i prowadzi nas drogami w kierunku wiecznej szczęśliwości. Trudne sytuacje życiowe są dobrym "sprawdzianem" na to, czy aby na pewno ufam. Trwać przy Bogu, kiedy jest dobrze, jest wyzwaniem, ale trwać nawet wtedy kiedy wszystko się sypie, to już nie takie proste. Ale jest napisane: "Lecz kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony" (Mt 24,13). A wątpliwości będzie jeszcze wiele, bo im bliżej Boga jesteśmy, tym bardziej mota zły duch, bo zależy mu na tym, aby odciągnąć nas od Pana Boga, ale najważniejsze jest, abyś rozwiewał wątpliwości i niestrudzenie szukał odpowiedzi na nurtujące Cię pytania. "Apostołowie prosili Pana: Przymnóż nam wiary" (Łk 17,5), może i Ty módl się tymi słowami. Bóg przecież mówi: "O cokolwiek prosić Mnie będziecie w imię Moje, Ja to spełnię" (J 14,14). Zostań z Bogiem.

 Re: Na czym polega zaufanie Bogu?
Autor: Piotr (---.eltronik.net.pl)
Data:   2012-06-08 23:39

http://www.jezuufamtobie.pl/rozwazania_o_milosierdziu.php - Znajdziesz tam to czego Ci trzeba.

 Re: Na czym polega zaufanie Bogu?
Autor: help (---.play-internet.pl)
Data:   2012-06-11 02:39

Króluj nam Chryste! Po czym poznać,że ufa się Panu Bogu?
Może zadaj sobie pytanie: "czy zawierzasz swoje całe życie Jezusowi Chrystusowi?" :) lub "Czy postępujesz zgodnie z Jego wolą i idziesz drogą zaproponowaną przez Niego"
Bo właśnie na tym polega zaufanie. :) By oddać się całkowicie Panu i zanurzyć się w nieskończone miłosierdzie Pana.
Św. s. Faustyna Kowalska, Apostołka Bożego Miłosierdzia
pisze o tej tajemnicy w swoim dzienniczku. Jej Dzienniczek jest niesamowitym dziełem. Czytając go zanurzam swe serduszko w miłosierdziu Pana. :) Znajduję SENS I Z UFNOŚCIĄ PRZYCHODZĘ DO PANA JEZUSA. Zachęcam bardzo do poznania tych niesamowitych i cudownych tekstów
To NORMALNE że na naszej drodze spotykają nas różnego typu WĄTPLIWOŚCI, ZŁE MYŚLI oraz UPADKI. To działania złych duchów, to dzieła szatana, to jego pokusy. Ale DZIĘKI BOGU JEST Z NAMI JEZUS CHRYSTUS, NASZA SIŁA I NASZE ŻYCIE. Z JEZUSEM CHRYSTUSEM możemy WSZYSTKO.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: