logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy jest sens wiązać się z takim człowiekiem?
Autor: Ania (27 l.) (---.212.gci-net.pl)
Data:   2013-01-15 13:32

Kilka lat temu poznałam chłopaka, który podoba mi się fizycznie i zcharakteru, bardzo dobrze się z nim czuję, nigdy się nie nudzimy razem, uwielbiam spędzać z nim czas. On jest kilka lat młodszy ode mnie. Chciałabym być z nim, ale boję się zdecydować na ten krok. Od momentu poznania uderzyło mnie to, że jest bardzo dojrzały jak na swój wiek. Niepokoi mnie jednak jego niechęć do małżeństwa. Gdy się poznaliśmy był wolny, niedługo po tym wrócił do swojej byłej dziewczyny, z czego bardzo się cieszyłam, bo wiedziałam jak bardzo ważna dla niego była i jak żałował, że się rozstali. Mimomłodego wieku zachowywał się bardzo dojrzale, dużo zyskał w moichoczach w pełni akceptując jej dziecko z poprzedniego związku. Tenzwiązek się rozpadł. Całkiem realna jest perspektywa naszego byciarazem. Zawsze negatywnie wypowiadał się o małżeństwie, nie miałzamiaru się pobierać, wręcz nie mógł patrzeć na pary młoderujnujące sobie życie formalizowaniem związku (jego zdaniem). Jegorodzice się rozstali wiele lat temu. Jego ojciec zachowuje się jakwieczny kawaler, był w wielu związkach formalnych i nieformalnych,matka żyje w stałym nieformalnym. Ojciec nie wyszedł za dobrze namałżeństwach, pewnie stąd jego obawy. Rozumiem go. Chciałabym,żebyśmy stworzyli związek, ale nie wiem, czy jest sens wiązać się ztakim człowiekiem. W kwestii formalizacji związku jest raczejnieprzekonalny, a mi lata lecą... Nie traktuję małżeństwa jako cel,ale chciałabym być w trwałym związku. Co prawda pobranie się niedaje żadnej gwarancji, ale czułabym się pewniej. Jest zupełnie inny niż jego ojciec, mimo to obawiam się,przez jego niechec do deklaracji na reszte zycia, że mógłby mniezostawić z dziećmi z dnia na dzień.

Proszę, doradźcie mi...

Czuje co napiszecie,wiec pomóslcie sie za mnie, żebym znalazla miłośc.

 Re: Czy jest sens wiązać się z takim człowiekiem?
Autor: Iza (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2013-01-21 20:35

Halo, tu głos Twojego rozsądku. Wiesz, że to bez sensu. Nie brnij to, bo tylko czas zmarnujesz. On nie dość, że jest młodszy, to jeszcze może zostać ojcem nawet po 70ce. A ty? Dojrzały męzczyzna albo bierze odpowiedzialnosc za kobiete i sie z nia zeni, albo stwierdza, ze to nie ta i sie z nia rozstaje, zeby nie marnowac jej zycia. Do ozdoby to sa kwiaty i bibeloty, a nie mezczyzni. Naprawde mozna wymagac od nich wiecej niz zeby sie tylko podobali. Natomiast zycie to znacznie wiecej niz przyjemne spedzanie czasu we dwoje. Tak naprawde prawdziwe zycie we dwoje zaczyna sie wtedy, kiedy robi sie nieprzyjemnie. Masa kochasiów ulatnia się przy pierwszych trudnosciach, a brak deklaracji to otwarte wyjscie ewakuacyjne. Zachorujesz? Pocznie sie dziecko, byc moze wymagajace leczenia albo rehabilitacji? Stracisz po ciąży figurę? Rodzice sie zestarzeja i beda wymagali opieki kosztem pieniedzy i czasu na przyjemnosci? Adios - umowa obejmowala tylko wspolny relaks i doznania estetyczne. Naprawde lepiej rozstac sie teraz niz za 15 lat, bo wtedy perspektywy na ulozenie sobie zycia beda gorsze. Masz 27 lat, wiek w sam raz na poszukiwanie meza. Męzczyzni dojrzewaja do malzenstwa pozniej niz kobiety, zazwyczaj w okolicach 30. Rzecz jasna, bywaja wyjatki, ale naprawde nie jest jeszcze za pozno.

Mieliśmy tu niedawno podobny wątek:
www.katolik.pl/forum/read.php?f=1&i=314345&t=313206
www.katolik.pl/forum/read.php?f=1&i=315080&t=313449

Przeczytaj, moze Cie otrzezwi.

 Re: Czy jest sens wiązać się z takim człowiekiem?
Autor: TeBe (---.ip.euro.net.pl)
Data:   2013-01-21 22:56

Mała uwaga:
"Co prawda pobranie się nie daje żadnej gwarancji, ale czułabym się pewniej."
Małżeństwo to nie tylko jest po to, by czuć się pewniej. Sakrament przede wszystkim wprowadza Boga w daną rzeczywistość.
Już nie jest dwóch lecz Trzech:)

 Re: Czy jest sens wiązać się z takim człowiekiem?
Autor: Karolina (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2013-01-21 22:59

Uciekaj jak najdalej. W każdym małżeństwie pojawiają zmartwienia, kłopoty, problemy i jeszcze kryzys wieku średniego, który panowie przechodzą ciężko. Mało prawdopodobne, aby Twój kolega przez to chciał z Tobą przejść, a jeszcze zacisnąć zęby i zapomnieć o sobie, to chyba niemożliwe. Raczej ucieknie do kolejnej Pani. Ryzyko mega duże. Pozdrawiam i życzę szczęścia, gdzie indziej.

 Re: Czy jest sens wiązać się z takim człowiekiem?
Autor: Maggy (---.play-internet.pl)
Data:   2013-01-22 09:51

Z tego co piszesz wynika, że nie chcesz żyć w związku niesakramentalnym (chwała Panu) więc po co angażować się w tą relację skoro on na ten temat ma całkowicie inne zdanie? Ale w Twoim poście zaniepokoiło mnie coś zupełnie innego tj. Twoje podejście do Sakramentu małżeństwa jako tako. Przecież ten Sakrament nie daje stuprocentowej gwarancji, że mąż Cię nie zostawi, nie odejdzie, nie zdradzi. To nie o to w tym chodzi. Nie po to ktoś staje na ślubnym kobiercu, nie po to. Ania, radzę Ci poczytaj dużo na ten temat, sięgnij po jakąś mądrą literaturę i módl się dużo o wiarę bo widzę, że potrzebujesz tego. Może właśnie spotkałaś tego chłopaka po to żebyś miała szansę poznać prawdziwą istotę tego Sakramentu? Skorzystaj z tej szansy jaką Ci daje Bóg.

 Re: Czy jest sens wiązać się z takim człowiekiem?
Autor: Samson (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2013-01-25 13:43

Moim zdaniem próbuj i już mówie dlaczego
Nie każdy związek i nie każde narzeczeństwo kończy sie małżeństwem i czasami warto sobie dać szanse warto po prostu spróbować.
Rzecz jasna trzymaj sie jasno katolickich zasad i skoro On nie chce ślubu, to nie bedzie miał ślubu:) Na Twoim miejscu próbował bym
Pozdrawiam i bede pamietał w dzisiejszej modlitwie
Samson

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: