logo
Sobota, 27 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Nie wiem jak szukać psychologa.
Autor: Majka (35 l.) (---.opera-mini.net)
Data:   2013-04-25 07:53

Potrzebuję chyba porady psychologa ale nie wiem jak się zabrać do szukania. Nie mam pieniędzy, żeby chodzić prywatnie. Zostaje NFZ.
Czy może ktoś z Was korzystał i może mi podpowiedzieć jak często są na NFZ takie wizyty i czy jak pójde na NFZ to będzie powiedzmy mniej fachowo?
Czy pomogły Wam takie porady?
Czy psycholog nauczy mnie jak sobie radzić z życiem?
Albo jak przestać być nieudacznikiem życiowym?

 Re: Nie wiem jak szukać psychologa.
Autor: Ata (---.180.107.81.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2013-05-01 20:04

Mogę powiedzieć, że w zasadzie efekt zależy w większej części od Pani zaangażowania w terapię czy poradnictwo psychologiczne. W Poradniach Zdrowia Psychicznego może Pani trafić na różnych psychologów, ale istotne jest to, żeby to Pani dookreśliła czego Pani od tej osoby potrzebuje w tym co jest Pani problemem. Psycholog nie ma magicznej różdżki, nie daje też tabletki na szczęście. Jest jakby akuszerem, który tylko pomaga nazwać sprawy, pokazać mechanizmy. I tyle. Czy nauczy narzędzi radzenia sobie? Pewnie trochę tak, ale to Pani musi trenować stosowanie ich.
Psycholog to dość dobra instytucja, pod warunkiem, że traktuje się ją naprawdę jak pomoc a nie jak Boga.

Powodzenia i odwagi!

 Re: Nie wiem jak szukać psychologa.
Autor: Esterka (---.165.kosman.pl)
Data:   2013-05-01 22:19

Na NFZ trzeba skierowanie od psychiatry. Spotkania są raz w tygodniu po godzinie, tylko zwykle trzeba czekać na miejsce, czasem kilka miesięcy.
Psycholog nie pomoże Ci, jeśli sama nie będziesz nad sobą pracować. Może dawać rady, wskazówki, pomóc odkryć i zrozumieć mechanizmy, które Tobą kierują, ale zmiana zależy tylko i wyłącznie od Ciebie.
I tak, mnie pomogło.

 Re: Nie wiem jak szukać psychologa.
Autor: xc (---.31.49.65.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2013-05-02 08:34

Proszę przeczytać wywiad z dr Tomaszem Witkowski z bieżącego (17/18) numeru tygodnika "Polityka". Znajdzie tam Pani wiele cennych wskazówek.

 Re: Nie wiem jak szukać psychologa.
Autor: drw (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2013-05-02 13:47

Korzystałam z terapii u psychologa na NFZ bez skierowania od psychiatry (bez jakiegokolwiek skierowania). Raz w tygodniu pół godziny.

 Re: Nie wiem jak szukać psychologa.
Autor: yeah (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2013-05-02 16:13

Można też, oprócz psychologa, pozukać wartościowych książek.
Są w internecie księgarnie religijne, a tam dział psychologii.
Nie trzeba od razu kupować, może zapisać sie do biblioteki, np. przy parafii?

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: