logo
Czwartek, 16 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 By Bóg dał mi to co mi sie po ludzku nie nalezy.
Autor: Józek (---.dip0.t-ipconnect.de)
Data:   2013-05-06 12:25

Od dzieciństwa jestem nikim dla ludzi.Ciagle atakowany,umniejszany i pomijany.Ze wzgledu na braki opieki rodzicielskiej i przemoc psychologiczną zewsząd jestem na dodatek troche pokaleczony emocjonalnie i troche ogłupiały przez stress.Uwierzyłem w Boga Wszechmogacego i w Jezusa Chrystusa Syna Jego jedynego...Co mam zrobic by Bóg zachował sie jak w przypadku Dawida,Mojżesza,Samsona,Salomona i innych. i dał mi to czego nie chca dac mi inni ludzie i świat bo uważaja,że mi sie nie nalezy inni sa lepsi ode mnie lub sprytniejsi ,Przebaczyłemludziom ale teraz chce się oprzec na Bogu.Co mam zrobic by Bóg mnie wybrał jak Dawida i innych.Po ludzku nie nalezy mi sie ani zycie małzeńskie ani równowaga materialna,ani godna praca ani poważanie społeczne, ani władza nad innymi.Nie nalezy mi sie tez Zbawienie w Jezusie Chrystusie ale ja do końca tego nie rozumiem.Ale świat przemija i te rzeczy wpadaja w rece ludzi,którym sie to nie nalezy a je posiadają.Na razie tyle.

 Re: By Bóg dał mi to co mi sie po ludzku nie nalezy.
Autor: lola (92.58.92.---)
Data:   2013-05-06 19:15

Bóg już Cię wybrał. Dla Niego jesteś wyjątkowy. Nie każdy otrzymał łaskę wiary. Teraz od Ciebie zależy czy wybierzesz Boga. Powodzenia. A pieniędzy, żon i władzy nie rozdaje Bóg. Mądrość zapewne posiadasz, znasz się na komputerze, umiesz korzystać z internetu, pisać, czytać, itp. W wielu krajach ludzie nie mają tej wiedzy.

 Re: By Bóg dał mi to co mi sie po ludzku nie nalezy.
Autor: Gosia (---.play-internet.pl)
Data:   2013-05-06 19:31

"Co mam zrobic by Bóg mnie wybrał jak Dawida i innych"
Bóg wybiera kogo chce, nic nie możesz zrobić.
"Po ludzku nie nalezy mi sie ani zycie małzeńskie ani równowaga materialna,ani godna praca ani poważanie społeczne, ani władza nad innymi.Nie nalezy mi sie tez Zbawienie w Jezusie Chrystusie"
Ale niby dlaczego.

Bóg Cię kocha, postaraj się też Go kochać, nawet mimo wszystko, bo oto chodzi w nawróceniu. Poza tym trzeba pogodzić się z tym kimś się jest, ze swoimi słabościami i ograniczeniami. W przeciwnym razie nie będziesz szczęśliwy. Bóg wie, co jest dla Ciebie najlepsze i to Ci da i pewnie będzie to odbiegać od Twoich wyobrażeń.

 Re: By Bóg dał mi to co mi sie po ludzku nie nalezy.
Autor: Tatuś (---.e-wro.net.pl)
Data:   2013-05-06 21:07

Moje dziecko,

Mozesz mnie nie znac, ale Ja wiem o Tobie wszystko (Psalm 139, 1)

Wiem kiedy siedzisz i kiedy wstajesz (Psalm 139, 2)

Znam wszystkie Twoje drogi (Psalm 139, 3)

Nawet wszystkie wlosy na Twojej glowie sa policzone (Mateusz 10, 29-31)

Poniewaz zostales stworzony na mój obraz (Rodzaju 1, 27)

We mnie zyjesz, poruszasz sie i jestes (Dzieje Apostolskie 17, 28)

Bo jestes moim potomstwem (Dzieje Apostolskie 17, 28)

Znalem Cie zanim zostales poczety (Jeremiasz 1, 4-5)

Wybralem Ciebie gdy planowalem stworzenie (Efezjan 1, 11-12)

Nie byles pomylka (Psalm 139, 15)

Wszystkie Twoje dni sa zapisane w mojej ksiedze (Psalm 139, 16)

Okreslilem dokladny czas Twojego urodzenia i miejsce zamieszkania (Dzieje Apostolskie 17, 26)

Jestes cudownie stworzony (Psalm 139, 14)

Uksztaltowalem Cie w lonie Twojej matki (Psalm 139, 13)

I bylem pomocny w dniu twoich narodzin (Psalm 71, 6)

Jestem falszywie przedstawiany przez tych, którzy mnie nie znaja (Jan 8, 41-44)

Nie jestem odlegly i gniewny, jestem pelnia milosci (1 Jana 4, 16)

I calym sercem pragne Cie ta miloscia obdarzyc (1 Jana 3, 1)

Po prostu dlatego, ze jestes moim dzieckiem, a Ja - Twoim Ojcem (1 Jana 3, 1)

Daje Ci wiecej niz Twój ziemski ojciec móglby Ci zapewnic (Mateusz 7, 11)

Bo jestem Ojcem doskonalym (Mateusz 5, 48)

Wszelkie dobro, jakie otrzymujesz, pochodzi z mojej reki (Jakub 1, 17)

Zaopatruje cie i zaspokajam wszystkie Twoje potrzeby (Mateusz 6,31-33)

Moim planem jest dac ci dobra przyszlosc (Jeremiasz 29,11)

Poniewaz kocham Cie miloscia wieczna i nieskonczona (Jeremiasz 31, 3)

Moich mysli o Tobie jest wiecej niz ziaren piasku na brzegu morza, , , (Psalm 139, 17-18)

I ciesze sie Toba, spiewajac z radosci (Sofoniasz 3, 17)

Nigdy nie przestane czynic Ci dobra (Jeremiasz 32, 40)

Gdyz jestes moja drogocenna wlasnoscia (Wyjscia 19, 5)

Z calego serca i z calej duszy chce, bys mieszkal bezpiecznie (Jeremiasz 32, 41)

I pokazac Ci rzeczy wielkie i wspaniale (Jeremiasz 33, 3)

Jesli bedziesz mnie szukal z calego serca, znajdziesz mnie (Powtórzonego Prawa 4, 29)

Rozkoszuj sie mna, a dam Ci to, czego pragnie Twoje serce (Psalm 37, 4)

Bo to Ja daje Ci takie pragnienia (Filipian 2, 13)

Jestem w stanie dac ci o wiele wiecej, niz mozesz sobie wyobrazic (Efezjan 3, 20)

To we mnie znajdziesz najwieksze wsparcie i zachete (2 Tesaloniczan 2, 16-17)

Jestem tez Ojcem, który pociesza Cie we wszelkich twoich smutkach (2 Koryntian 1, 3-4)

Kiedy jestes zalamany, jestem blisko Ciebie (Psalm 34, 18)

Tak jak pasterz niosacy owieczke, trzymam Cie blisko mojego serca (Izajasz 40, 11)

Pewnego dnia otre wszystkie lzy z Twoich oczu (Objawienie 21, 3-4)

I uwolnie od wszelkiego bólu, który znosiles na ziemi (Objawienie 21, 3-4)

Jestem Twoim Ojcem i kocham Cie dokladnie tak, jak kocham mojego syna, Jezusa (Jan 17, 23)

Bo w Jezusie objawilem moja milosc do Ciebie (Jan 17, 26)

On jest wiernym odbiciem mnie samego (Hebrajczyków 1, 3)

Przyszedl by udowodnic, ze jestem z Toba, nie przeciwko Tobie (Rzymian 8, 31)

By powiedziec Ci, ze nie licze Twoich grzechów (2 Koryntian 5, 18-19)

Jezus umarl zebysmy - Ty i ja - mogli zostac pojednani (2 Koryntian 5, 18-19)

Jego smierc byla najwyzszym wyrazem mojej milosci do Ciebie (1 Jana 4, 10)

Oddalem wszystko co kochalem, by zdobyc Twoja milosc (Rzymian 8, 31-32)

Jesli przyjmiesz dar mojego syna Jezusa, przyjmiesz mnie samego (1 Jana 2, 23)

I nic juz nigdy nie oddzieli Cie od mojej milosci (Rzymian 8, 38-39)

Przyjdz do mnie, a wyprawie najwieksza uczte, jaka niebo kiedykolwiek widzialo (Lukasz 15,7)

Zawsze bylem Ojcem i zawsze Nim bede (Efezjan 3, 14-15)

Ale czy Ty... "chcesz byc moim dzieckiem?" (Jan 1, 12-13)

Czekam na Ciebie (Lukasz 15, 11-32)

Kocham Cie, Twój Tatus,

Bóg Wszechmogacy


I nie narzucaj Bogu swoich planów bo On zna Cię lepiej niż ty sam siebie znasz i wie czego potrzebujesz. Ufając Mu dostaniesz dużo więcej niż narzucając swoją wolę,

 Re: By Bóg dał mi to co mi sie po ludzku nie nalezy.
Autor: Nell (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2013-05-07 08:00

Twoja trudna historia nie oznacza, że Bóg Cię nie wybrał. Bóg wybiera sobie właśnie tych, którzy są w oczach ludzkich mali, słabi, głupi, zasługujący na odrzucenie. "Przeto przypatrzcie się, bracia, powołaniu waszemu! Niewielu tam mędrców według oceny ludzkiej, niewielu możnych, niewielu szlachetnie urodzonych. Bóg wybrał właśnie to, co głupie w oczach świata, aby zawstydzić mędrców, wybrał to, co niemocne, aby mocnych poniżyć; i to, co nie jest szlachetnie urodzone według świata i wzgardzone, i to, co nie jest, wyróżnił Bóg, by to co jest, unicestwić, tak by się żadne stworzenie nie chełpiło wobec Boga. Przez Niego bowiem jesteście w Chrystusie Jezusie, który stał się dla nas mądrością od Boga i sprawiedliwością, i uświęceniem, i odkupieniem, aby, jak to jest napisane, w Panu się chlubił ten, kto się chlubi." (1 Kor 1, 26-31).

Poczytaj dokładnie historie życia postaci biblijnych, o których wspomniałeś. Zobacz, jak poplątana jest ich historia Dla przykładu. Mojżesz chciał pomóc jednemu z Izraelitów, jego braci (zabijając Egipcjanina), a został odrzucony przez swój naród i jednocześnie odrzucony przez faraona. Musiał uciekać na pustynię. W chwili, gdy Bóg go powołuje, Mojżesz jest uciekinierem, odrzuconym przez wszystkich, który nie ma nic własnego i jest parobkiem swojego teścia. A Dawid? Przeczytaj dokładnie fragment 1Sm 16, 1-13. Dawid to najmłodszy syn, odrzucony i pogardzany przez swojego ojca. Do tego stopnia, że Jesse nie chciał go pokazywać gościom, chwalił się tylko swoimi dorodnymi starszymi synami. Jednak Bóg patrzy inaczej niż człowiek i wybiera tego wzgardzonego. Bóg obdarza łaską tych, którzy na to w ogóle nie zasługują, nawet z ludzkiego punktu widzenia.

Podobnie jak Mojżesz i Dawid, Ty także jesteś wybrany. Bóg kocha Cię i czuwa nad Tobą, prowadzi Twoją poplątaną historię tak, by wyprowadzić z niej dobro. Ufaj Mu tak bardzo jak potrafisz, módl się o wiarę i szukaj Go z całego serca.

Zachęcam Cię do przeczytania książki o. Augustyna Pelanowskiego "Wolni od niemocy". A także do posłuchania rekolekcji "Nocny złodziej" (zwłąszcza konferencji "O genialnym złodzieju"), są tutaj: http://www.langustanapalmie.pl/nocny-zlodziej3

 Re: By Bóg dał mi to co mi sie po ludzku nie nalezy.
Autor: Józek (---.dip0.t-ipconnect.de)
Data:   2013-05-07 15:20

Bardzo dziekuje za wszystkie odpowiedzi. O tym, że uwierzyłem w Boga i Jezusa Chrystusa napisałem chyba na wyrost. Mam trudności z odnalezieniem tzw. Dróg Pańskich górujacych nad drogami ludzkimi. Przeczytałem, ze Pan Bóg jest wojownikiem, jego Duch opanowywał ludzi wyruszajacych na wojne. Wielokrotnie chyba opanowywał mnie Duch Pana kiedy trzeba było walczyc o prawa niepełnosprawnych o godnośc swojego życia o uczciwośc. Ale nie pozwoliłem sie Mu prowadzic bo nie chciałem konfliktów z innymi ludzmi, bo choc dążyłem do dobrego to jestem słaby a ludzie kulturalni ale skorumpowani bardzo sie bronia. Sam sobie moge odpowiedziec na swoje pytanie: Duch Pana opanowuje mnie, ale nie pozwalam sie Mu prowadzic. I nie wiem dlaczego? Zastanowie się i napisze konkretne sytuacje.

 Re: By Bóg dał mi to co mi sie po ludzku nie nalezy.
Autor: Gosia (---.play-internet.pl)
Data:   2013-05-09 20:16

Zawsze byłam "szarą myszką", zawsze byłam bardzo grzeczna i ułożona i nigdy nie robiłam głupich rzeczy. Później życie prawie mi się zawaliło, nawróciłam się i nastąpił okres maksymalnego szczęścia. Chciałam być jeszcze lepsza i grzeczna dla innych ludzi, a wcale nie o to chodzi. Dlatego to szczęście prysło i przyszła tzw. "ciemna noc". Sama się zastanawiam skąd miałam tyle siły, żeby przez to przejść i sobie z tym poradzić - chociaż oczywiście wiem skąd - od Boga. Jeszcze dużo przede mną, ale teraz już nie jestem taka grzeczna i spokojna i nie pozwalam sobie wchodzić na głowę lub źle traktować innych ludzi, przede wszystkim dlatego, że mam poczucie własnej godności i dumy - nie pychy, nie czuję się od nikogo lepsza, ale już też nie gorsza. Ale do tego trzeba dojść. Bóg Cię na pewno do tego doprowadzi. Życzę wytrwałości:)

 Re: By Bóg dał mi to co mi sie po ludzku nie nalezy.
Autor: Tomek (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2013-05-09 22:58

Gosia napisałaś bardzo mądrze. Też uczę się tego szacunku do samego siebie. Wcześnie straciłem rodziców, wychowywała mnie i trójkę starszego rodzeństwa siostra. Zawsze wszystkich szanowałem i słuchałem, doszło do tego, że wszyscy mi mogli wszystko wmówić, wszyscy mogli mną sterować i manipulować. Uważałem, że to jest ok, że wszyscy są dobrzy i dobrze mi życzą. Tak naprawdę pewnie byłem w ich oczach gorszy i słabszy. Dziś, kiedy mam 28 lat, własną rodzinę, udało mi się skończyć studia i wybudować własny dom, to stałem się dla nich konkurencją. Jak ja mogę mieć jakieś plany, ambicje i jeszcze je realizować? Ale przejrzałem na oczy, uczę się mieć własne zdanie i nie ufam ludziom. Wiem że to co mam, mam z góry, a rodzice nade mną czuwają. Chcę w tym bagnie ludzkiej obłudy i zawiści zaufać Bogu do końca we wszystkim, ale jakoś stale brak mi odwagi. Pozdrawiam

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: