logo
Czwartek, 16 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jestem chory psychicznie.
Autor: Maciej (25 l.) (---.centertel.pl)
Data:   2014-04-02 13:59

/.../

Terapia przez forum internetowe to jeden z najgorszych pomysłów. Proszę udać się do lekarza, w realu.
moderator

 Re: Jestem chory psychicznie.
Autor: xc (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2014-04-03 12:24

Niezależnie od stanu Pana zdrowia i konkretnego problemu, który Pana dotyczy, pragnę zwrócić uwagę Pana na parę spraw:

1) Choroby psychiczne, są chorobami. Tak jak: grypa, zapalenie wyrostka robaczkowego, zaćma i tak dalej.
Mają swoje numery statystyczne, metody terapeutyczne, są przedmiotem badań naukowych, składki zdrowotne, które płacimy obowiązkowo obejmują swoim zakresem leczenie też tych chorób.
2) Choroby psychiczne, tak jak każde inne, mogą być uleczalne. Nie muszą ale mogą. Jeśli nie są leczone, to nie będą. To tak jak z tym losem na loterii, aby wygrać trzeba go kupić. Aby mieć szansę na wyleczenie, trzeba zacząć się leczyć.
3) Choroby psychiczne nie są chorobami "wstydliwymi", nie stygmatyzują, nie wykluczają. Nie znakiem grzechu. Chory psychicznie, tak jak każdy chory, wymaga miłosierdzia, opieki, empatii, wrażliwości. Nie jest gorszy od nas.
4) Polska służba zdrowia jest na dużo lepszym poziomie niż można wyczytać tu i tam. Większość, zdecydowana większość polskich lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów, techników, pracowników administracji i tak dalejto fachowcy, uczciwi ludzie, zaangażowani w swoją pracę.
Oni umieją i chcą nam pomóc. Nie wolno się ich bać!
5) Wiara i religia nie zastępują i nie wyręczają służby zdrowia. To dwa różne, miejscami pokrywające się i współpracujące ze sobą porządki ale jednak autonomiczne. Bóg obdarzył człowieka rozumem po to aby pomagał innym, aby swoimi umiejętnościami i wiedzą (także w obszarze
medycyny) aby pomóc innym. Trzeba z tego skorzystać. Modlitwa nie zastępuje procedury medycznej. Jeśli ktoś złamie rękę, to czyż powiemy mu: "módl się, a może Bóg cię uleczy". Chyba nie, raczej założymy mu prowizoryczny opatrunek i zaprowadzimy od lekarza. I, oddawszy go w jego ręce, będziemy się modlić.
Życzę Panu powrotu do zdrowia! Będę się za Pana modlić i proszę aby poszedł Pan do lekarza.

 Re: Jestem chory psychicznie.
Autor: Tomek (91.233.157.---)
Data:   2014-04-03 21:46

Ja też choruję, ale nie podaje się i leczę się u specjalisty. Proszę Ciebie natychmiast umów się z lekarzem psychiatrą i bierz leki, które Ci przepisze. Będzie lepiej.

 Re: Jestem chory psychicznie.
Autor: a taka tam (194.1.144.---)
Data:   2014-04-03 23:39

Witaj,
Niech będzie Ci pomocą informacja:
osoba zapadła na depresję, stan był z myślami i komunikatami, że odbierze sobie życie, było wpadanie w ciągle powtarzane twierdzenia - tak jak by słuchać ciągle od początku tego samego tekstu. Lekarz kazał brać lek 3x dziennie sporą porcję . Problemy nie zmniejszyły się, raczej dalej pogłębiał się stan depresji. W międzyczasie zrobiono kilka badań. Wykryto w organizmie obecność grzyba i na dodatek uczulenie na niego. Wdrożono leczenie antygrzybicze. W czasie jego trwania, równolegle nastąpiła hospitalizacja z powodu depresji i 30 dniowy pobyt z leczeniem. W i po szpitalu osoba odżyła, wzięła życie w swoje ręce, prowadzi adekwatną do wieku aktywność, rozmawia. Ilość branego teraz leku (ten sam) jest minimalna - i mniejsza porcja i 1 raz dziennie. Personel szpitala i lekarze są zaskoczeni pomyślnością obecnego stanu; rutynowe kontrole też rokują pomyślnie.
Przeczytana przez rodzinę tej osoby literatura sugeruje,że skutkiem zagrzybienia organizmu mogą być reakcje ze strony systemu nerwowego - sytuacja opisanej wyżej osoby dobrze się w tę teorię wpisuje.
Innym przykład: małe dziecko w stanie już niemal autystycznym; przeleczone przeciwgrzybiczo wróciło do normy rozwojowej - intelektualnie, emocjonalnie, ruchowo. Leczenie u niego trwało mniej więcej 3 miesiące.
W obu przypadkach pomogli bardzo dobrzy i dociekliwi lekarze, a i rodzice byli zdetreminowani.
Ty też się nie poddawaj, szukaj pomocy. Medycyna idzie do przodu. idź do lekarza specjalisty - zadbaj o siebie.
Z Panem Bogiem

 Re: Jestem chory psychicznie.
Autor: M. (---.rzeszow.mm.pl)
Data:   2014-04-04 14:17

A taka tam, napisz proszę na czym polegało leczenie przeciwgrzybiczne u tych osób.
I jakie badania trzeba wykonać w celu wykrycia grzyba?

 Re: Jestem chory psychicznie.
Autor: Monika (---.dynamic.dsl.as9105.com)
Data:   2014-04-05 20:45

Chodziłam na terapię DDA. Terapeuta w pewnym momencie powiedział, że nie jest cudotwórcą i skierował mnie do szpitala psychiatrycznego. Byłam posłuszna i dzięki Psycholog klinicznemu i terapii odblokowałam się. Dobrze mówi xc. Trzeba zaufać dobrym specjaliostom. Dzięki temu wiem, że mam osobowość lękową z którą mogę żyć. Terapeuta dał mi radę abym "zbierała doświadczenia" i właśnie to robię. Nie bój się i głowa do góry. Byłam w psychiatryku i uwierz w realnym życiu jest większa schiza niż w szpitalu.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: