logo
Sobota, 27 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Boję się przechodzić koło 'chuliganów'.
Autor: Paweł (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2014-07-26 21:40

Witam wszystkich.
Od pewnego czasu gdy idę po prostu po chodniku i przechodzę koło tzw. "chuliganów" boje się na nich spojrzeć boje się koło nich przechodzić. Kiedy koło nich przechodzę patrzą sie na mnie w ten sposób tak jakby chcieli mnie po prostu zabić, znacząco pobić. Zastanawiałęm sie jak pokonac strach przed nimi, czyli przed złem. Pomyslalem, ze kiedy bede sie bał to bede modlił sie modlitwa do mojego Boga czyli, "Ojcze nasz....". Czy macie inne sposoby na pokonanie takiego strachu?

 Re: Boję się przechodzić koło 'chuliganów'.
Autor: G_JP (5) (---.nycmny.fios.verizon.net)
Data:   2014-08-01 17:07

Jeśli chodzi o mnie, to starałabym się omijać chuliganów szerokim łukiem, tzn. nie bywać tam, gdzie wiadomo, że oni bywają. Ale czasami mogą Cię zaskoczyć. W przypadku kobiety, najlepiej jest uciekać i krzyczeć, że się pali. Podobno wołanie o pomoc przynosi odwrotne skutki od oczekiwanych. Jednakże myślę, że dobrze byłoby, żeby jacyś mężczyźni wypowiedzieli się w tej sprawie i Ci coś poradzili.

 Re: Boję się przechodzić koło 'chuliganów'.
Autor: Mateusz (---.skytech.pl)
Data:   2014-08-01 21:31

Z racji mojej obecnej postury podobne sytuacje przytrafią mi się rzadziej niż kiedyś, ale zachowałbym kilka zasad, które mi pomagały i czasem nadal je stosuję:

1) modlitwa do Anioła Stróża. Oni naprawdę pomagają.
2) Podchodzenie do takich grupek trochę jak do stadka zwierząt - zachowuj się naturalnie, nie okazuj strachu, ale i nie prowokuj ataku, nie utrzymuj kontaktu wzrokowego. No i nie wlepiaj oczu w komórkę, bo mogą się na nią połasić, szczególnie jeśli masz fajną ;)
Nie warto też reagować na zaczepki słowne chyba, że jesteś pewien że zrobisz to w taki sposób, że ich nie sprowokujesz, ale np. rozbawisz.

 Re: Boję się przechodzić koło 'chuliganów'.
Autor: pomidorek (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2014-08-01 22:20

A mnie tak trochę razi takie segregowanie ludzi: ci to chuligani, a tamci porządni. "Chuligani" czasem mają trudniejszy start życiowy, bo zabrakło im miłości. Może kiedyś trafi się okazja, żeby komuś pomóc? Ale oczywiście, uważaj na siebie. To jest najważniejsze. Ale nie okazuj, że się boisz. Ani nie bądź nadmiernie pewny siebie. Módl się za nich.

 Re: Boję się przechodzić koło 'chuliganów'.
Autor: G_JP (9) (---.nycmny.fios.verizon.net)
Data:   2014-08-01 22:24

Rada z modlitwą do Anioła Stróża jest bardzo dobra. Mam jeszcze jeden pomysł. Kiedyś zdarzyło mi się spacerować w parku i spotkać tam grupę wyrostków z kijami baseballowymi. Nie wiedziałam, jakie są ich zamiary, ale wydali mi się podejrzani. W takich sytuacjach jak ta, gdy nie ma nikogo w pobliżu, natychmiast wyciągam komórkę (oczywiście starą, bo taką noszę na spacery do parku) i dzwonię do kogoś, kto mnie zna i głośno zdaję relację, gdzie jestem, i co się ze mną aktualnie dzieje. Nadmieniam, że właśnie mijam ciekawych sportowców, czy coś w tym rodzaju. Jakby coś, to jestem gotowa mówić, że potrzebuję pomocy, i odrzucić komórkę (by potem ktoś mógł znaleźć). Mam wrażenie, że takie moje zachowanie peszy tych, co mnie mijają. Ale coś takiego zdarzyło mi się może dwa lub trzy razy w życiu. Ci młodzieńcy z ww. przykładu oddalili się i nic się nie stało.

 Re: Boję się przechodzić koło 'chuliganów'.
Autor: Mateusz (---.skytech.pl)
Data:   2014-08-02 08:41

Pomidorku: osobiście nie chodziło mi o segregowanie ludzi. Wielu z tych młodzieńców poznanych osobno to bardzo fajni ludzie, tylko życie (najczęściej rodzice) ciężko ich przeorało. Nie zmienia to jednak faktu, że w grupie często działa instynkt stadny i zaczepią kogoś choćby tylko po to, by udowodnić swoją pozycję w grupie. Jeśli ktoś nie ma doświadczenia z takimi ludźmi od ich dobrej strony i nie wie jak działają mechanizmy ich zachowań, zdecydowanie lepiej żeby zachował ostrożność, a zanim zacznie ewangelizować na ulicy, lepiej niech przejedzie się np. na rekolekcje dla trudnej młodzieży (jako animator jeśli może) i pozna ich we względnie bezpiecznym środowisku :)

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: