logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Kolega jest nachalny i posądza. Mam go po dziurki w nosie.
Autor: Ala (---.215.202.138-internet.zabrze.debacom.pl)
Data:   2014-12-17 13:37

Mam kolegę, który jest bardzo pobożny, większość rozmów z nim jest na tematy religijne. Na początku mi się to podobało ale teraz mam już serdecznie dość. Zanudza mnie już tym wszystkim często mówi mi to samo po kilka razy. Jak mu mówię, żeby przestał bo już nie mam ochoty rozmawiać na taki czy inny temat to jest jeszcze gorzej, zaczyna mnie przekonywać, że właśnie trzeba na takie tematy rozmawiać, a niechęć jest powodowana przez złego ducha i zaczyna kazanie moralizująco-nawracające. Rozmawiam z nim właściwie codziennie od ponad dwóch lat i mam już tego po dziurki w nosie.
Próbowałam z nim kiedyś zerwać kontakt ale im bardziej ja ograniczałam kontakt tym bardziej on był nachalny i częściej się kontaktował. Nie wiem co mam zrobić czuję się przez niego przytłoczona. Nie wiem jak mu wytłumaczyć, że nie chcę rozmawiać tak często na tematy religijne i żeby mnie nie posądzał, że przemawia przeze mnie zły duch.

 Re: Kolega jest nachalny i posądza. Mam go po dziurki w nosie.
Autor: annakatarzyna (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2014-12-22 17:20

Alu, problem tkwi w tematyce rozmów, tudzież monologów kolegi? Czy może w braku asertywności u Ciebie?

 Re: Kolega jest nachalny i posądza. Mam go po dziurki w nosie.
Autor: btw (109.206.193.---)
Data:   2014-12-23 13:15

Przecież wcale nie musisz z nim utrzymywać kontaktu. Wydaje się, że nie masz na to ochoty. Jeśli nie udowodnisz koledze swojej racji nie zaznasz spokoju? Po prostu żyj w wolności i koledze zostaw wolność.

 Re: Kolega jest nachalny i posądza. Mam go po dziurki w nosie.
Autor: 3987 (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2014-12-23 17:51

P[roponuję ograniczyć z nim kontakty.
Codziennie od ponad dwóch lat kazania moralizująco-nawracające? jak Ty to wytrzymałaś tyle czasu?
powiedz mu, że jego zachowanie wywołuje odwrotny skutek, zaczynasz kojarzyć katolików z takim właśnie zachowaniem a przecież wiesz, że są też normalni katolicy. Może sobie da siana.
A jak nie to powoli ucinaj kontakt bo chłopak spowoduje, że Cię odrzuci od Kościoła.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: