logo
Wtorek, 14 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Po co Bogu miliardy ludzi?
Autor: Daniela (---.unity-media.net)
Data:   2014-12-25 00:58

Nie rozumiem dlaczego Pan Bog wydal na swiat miliardy ludzi. Do czego Pan Bog potrzebuje tak duzo ludzi? Pomozcie.

 Re: Po co Bogu miliardy ludzi?
Autor: pomidorek (---.7.ftth.classcom.pl)
Data:   2014-12-25 08:37

Myślę że do kochania :) Miłość daje życie i radość we wspólnocie.

 Re: Po co Bogu miliardy ludzi?
Autor: pomocnik (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2014-12-25 10:44

Oglądałaś Matrix? Chodzi o to, że w tym innym prawdziwym świecie każdy człowiek to pojedyncza bateria. A zatem im więcej baterii tym lepiej.

 Re: Po co Bogu miliardy ludzi?
Autor: Mateusz (---.tvkdiana.pl)
Data:   2014-12-25 11:32

Polecam Księgę Rodzaju 1,28 :)
Z Bogiem

 Re: Po co Bogu miliardy ludzi?
Autor: Tomek (91.233.157.---)
Data:   2014-12-25 11:42

Po co? Przykład: Gdy w rodzinie rodzi się nowy potomek to radosna nowina przekazywana jest każdemu z rodziny i nawet poza tą rodziną. W cale ta radość nie umniejsza się, ale jeszcze bardziej pomnaża się. Tak samo Pan Bóg myślał o nas, a następnie nas stworzył by swoją radość z bycia podzielić się z nami. Po drugie Pan Bóg kocha życie i On wymyślił życie, dlatego zostaliśmy stworzeni.
Zachęcam Ciebie do uważnego przeczytania Księgi Rodzaju do rozdziału 3.

 Re: Po co Bogu miliardy ludzi?
Autor: pocieszacz (---.toya.net.pl)
Data:   2014-12-25 13:32

Nie po co, a dlaczego: z miłości, do kochania.

 Re: Po co Bogu miliardy ludzi?
Autor: Noname (---.centertel.pl)
Data:   2014-12-25 13:35

Każdego człowieka jeszcze nawet przed poczęciem, Bóg nieskończenie pokochał i każdy z nas był zaplanowany jeszcze przed stworzeniem świata, każdego człowieka Bóg powołuje do świętości i to jest właśnie celem życia, świętość:
"Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał - aby wszystko dał wam Ojciec, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje".
J 15,16
pozdrawiam :)

 Re: Po co Bogu miliardy ludzi?
Autor: O. Jan, omi (67.70.93.---)
Data:   2014-12-25 15:20

Pan Bóg jest Miłością, a Miłość chce się dzielić tym, co ma. Bóg więc jak gdyby był "zmuszony", aby stworzyć ludzi, którzy mogą zrozumieć Jego miłość. Każde żywe stworzenie też się cieszy z tego że żyje, chociaż nieraz bardzo krótko.

Szczęść Boże,
O. Jan, omi

 Re: Po co Bogu miliardy ludzi?
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2014-12-25 15:46

Tak; dla człowieka to wprost niepojęte, rozum ludzki tego nigdy nie ogarnie. Ale odpowiedź jest w Biblii:

"Bo myśli wasze nie są myślami moimi, ani wasze drogi moimi drogami. Bo jak niebiosa górują nad ziemią, tak drogi moje - nad waszymi drogami, i myśli moje nad - myślami waszymi"
(Iz 55, 6-9)

"Ja zabijam i Ja wskrzeszam, Ja ranię i ja sam uzdrawiam"
(Pwt 32,35)

"Ja czynię światło i stwarzam ciemności, sprawiam pomyślność i stwarzam niedolę , Ja Pan, czynię to wszystko"
(Iz 45, 7)

Z Bogiem

 Re: Po co Bogu miliardy ludzi?
Autor: Bogumiła z Krakowa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2014-12-25 19:15

Czyli uważasz, że część ludzi nie powinna żyć? Która część? Co drugi? Co czwarty? Z Północy czy Południa? Polacy czy Węgrzy? Dlaczego Ty masz żyć, a ja już nie? Ja też chcę żyć. Za ciasno Ci na tym świecie? Dla mnie te właśnie pytania są ciekawsze, a gdy sobie na nie odpowiesz, to może znajdziesz odpowiedź i na swoje pytanie?

Ważne też jest pytanie, czy w ogóle Pan Bóg nas do czegoś potrzebuje, czy raczej to my potrzebujemy Pana Boga? A jeśli pozwolił nam się począć z miłości do nas, bo chciał nam Siebie ofiarować, ofiarować swoją miłość, to dlaczego inni tej samej miłości nie mieliby doznać? Owszem, Twoi rodzice przy piętnastym dziecku musieliby coś Tobie zabrać, by dla wszystkich starczyło, ale Pan Bóg przecież dla każdego ma jednakową miłość. Tu, na ziemi, pewnych rzeczy nam może brakować, ale nie z winy Boga tylko z ludzkiego grzechu, natomiast w Niebie dla wszystkich starczy miejsca i łaski Bożej. Jeśli gdzieś jest szczęście, dlaczego Bóg miałby to szczęście ograniczać dla niektórych?

 Re: Po co Bogu miliardy ludzi?
Autor: Daniela (---.unity-media.net)
Data:   2014-12-25 22:46

Nie uwazam, ze ktos ma nie zyc. Nie takie zadalam pytanie.
Moje pytanie brzmialo: Po co Bogu miliardy ludzi? Prosze nie myslec nic negatywnego przy moim pytaniu, ale na nie odpowiedziec. Dziekuje.

 Re: Po co Bogu miliardy ludzi?
Autor: Robson (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2014-12-25 23:34

"Dzienniczek" św. Faustyny, 85:

W piątek po Komunii świętej zostałam przeniesiona w duchu przed tron Boży. Przed tronem Bożym widziałam Moce niebieskie, które bez przestanku wielbią Boga. Poza stolicą widziałam jasność nieprzystępną dla stworzeń; wchodzi tam tylko Słowo Wcielone, jako pośrednik. Kiedy Jezus wszedł do onej jasności - usłyszałam te słowa: Napisz zaraz, co słyszysz: Jestem Panem w istności swojej i nie znam nakazów ani potrzeb. Jeżeli powołuję stworzenia do bytu - jest to przepaść miłosierdzia Mego. I w tej chwili ujrzałam się w naszej kaplicy, jako przedtem, w swoim klęczniku.

 Re: Po co Bogu miliardy ludzi?
Autor: Tomek (---.toya.net.pl)
Data:   2014-12-26 04:59

Tak jak obiecał Abrahamowi, że jego potomstwo będzie liczne jak gwiazdy na niebie, właśnie teraz spełnia swoją obietnicę. Wielu ludzi nawet nie wie, że jest potomkami Abrahama. Bóg nie zawodzi, zawsze spełnia swoje obietnice.

 Re: Po co Bogu miliardy ludzi?
Autor: Daniela (---.unity-media.net)
Data:   2014-12-26 14:01

/.../

Formuła forum pomocy to pytanie-odpowiedź.
Do dyskusji zapraszam tutaj.
moderator

 Re: Po co Bogu miliardy ludzi?
Autor: martaaa (---.play-internet.pl)
Data:   2014-12-26 22:22

Pan Bóg nie potrzebuje żadnego człowieka. "Potrzeba" zakłada jakiś brak, a w Bogu nie ma żadnego braku. Bóg CHCE każdego człowieka. A dlaczego On mnie chce? Nie wiem, ale to przecudowne, że On ma ochotę mnie mieć :)

 Re: Po co Bogu miliardy ludzi?
Autor: ja (193.242.212.---)
Data:   2014-12-27 22:34

To raczej my potrzebujemy Boga. Bóg sam sobie wystarcza (nie chodzi o egoizm czy egotyzm) Bóg stworzył świat z miłości, bo sam jest nieskończoną miłością i chciał się nią podzielić z innymi. Zresztą kto z nas jest w stanie pojąć pełnię tajemnicy Boga? Nikt. Podzielmy się więc z innymi dobrem i miłością aby nie psuć planu Stwórcy. Polecam piosenkę roxette - love is all.

 Re: Po co Bogu miliardy ludzi?
Autor: Iza (---.204.131.245.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2014-12-27 22:38

Jak na ilosc Bozej milosci, Jego laskawosc i hojnosc, to raczej spodziewalabym sie, ze te 11 mld, ktore urodzily sie na planecie Ziemia od czasow jej powstania, to o wiele za malo, nawet doliczajac do tego tych, ktorzy zmarli przed narodzeniem. Predzej spodziewalabym sie, ze istnieje inteligentne zycie na innych planetach, albo w innych wymiarach, albo w innych wszechswiatach (poza granicami naszego wszechswiata, albo przed jego powstaniem, albo po), albo w miejscach, ktore nie przychodza nam nawet do glowy.

 Re: Po co Bogu miliardy ludzi?
Autor: B. (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2014-12-28 00:26

Nie tylko ludzi są miliardy (tych którzy są, plus tych którzy są już po drugiej stronie). Także liczba aniołów jest przeogromna:
"Jak niezliczone są zastępy niebieskie, niezmierzony piasek morski, tak samo pomnożę potomstwo sługi mojego, Dawida, i moich sług, lewitów." Jer 33,22
"13 I nagle przyłączyło się do anioła mnóstwo zastępów niebieskich, (...)" Łk 2,13

Aniołowie będą (może m.in.) żeńcami w czasie końca świata:
" (...) żniwem jest koniec świata, a żeńcami są aniołowie" Mt 13,39

Każdy z nas ma swojego anioła stróża"
"Strzeżcie się, żebyście nie gardzili żadnym z tych małych; albowiem powiadam wam: Aniołowie ich w niebie wpatrują się zawsze w oblicze Ojca mojego, który jest w niebie" Mt 18,10 Czyli zadaniem aniołów jest (może m.in.) opieka nad ludźmi.

Po co tylu ludzi? Może podobnie jak aniołowie będziemy mieć jakieś ważne zadania? Przypuszczam że tak. bo "ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, ani serce człowieka nie zdołało pojąć, jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują" 1 Kor 2,9
Warunek - "którzy Go miłują".

I jeszcze szokujące: "Odpowiedział im Jezus: Czyż nie napisano w waszym Prawie: Ja rzekłem: Bogami jesteście? Jeżeli /Pismo/ nazywa bogami tych, do których skierowano słowo Boże - a Pisma nie można odrzucić" J 10,34-35,
Ale żeby nie popaść w pychę że jesteśmy bogami - Chrystus o sobie powiedział że jest Królem, że królestwo Jego jest nie z tego świata i jako Król... oddał życie w męce za Swoje owce. To że jesteśmy bogami nie oznacza zatem że np. ewentualnymi tyranami. Mamy Przykazanie miłości Boga i bliźniego, takie jest nasze zadanie i jego konsekwencje, Bóg dopilnuje, aby każdy dostał tyle, na ile pozwalają mu jego talenty i stopień jego miłości. Ponadto będziemy udoskonaleni w czyśćcu: "ten zaś, którego dzieło spłonie, poniesie szkodę: sam wprawdzie ocaleje, lecz tak jakby przez ogień." 1 Kor 3,15
Pozdrawiam :)

 Re: Po co Bogu miliardy ludzi?
Autor: wyszywaczek (93.175.167.---)
Data:   2014-12-28 07:23

Wydaje mi się, że pytanie brzmi: po co Bogu ja?

 Re: Po co Bogu miliardy ludzi?
Autor: MAMD (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2014-12-30 21:32

Nie jesteśmy Bogu do niczego potrzebni. Bóg to pełnia, najdoskonalsza doskonałość i nikt, ani nic, nie może tej doskonałości udoskonalić. Gdyby Bóg potrzebował do czegoś ludzi, oznaczałoby to, że bez nas nie był wystarczająco doskonały i że jest zmienny, a to by znaczyło, że nie jest Bogiem.
Bóg stworzył człowieka z "nadmiaru" swojej dobroci.

 Re: Po co Bogu miliardy ludzi?
Autor: Tomek (91.233.157.---)
Data:   2015-01-09 13:40

Człowiek został stworzony do oddawania chwały i czci Panu Bogu ze względu na Jego dobro, miłowania Pana Boga, drugiego człowieka i wszystkiego co stworzył. To zadanie jakie stawia nam Bóg ludziom i odpowiedzi krótka na pytanie: Po co Bogu ja?

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: