logo
Wtorek, 07 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak skończyć ze złorzeczeniem, jak zadośćuczynić?
Autor: n_ (---.derkom.net.pl)
Data:   2015-08-31 17:59

Mam problem ze złorzeczeniem ludziom, którzy mnie skrzywdzili, W przeszłości też mi się to zdarzało, wyspowiadałam się, ale to znowu wróciło. Bardzo często, żeby nie powiedzieć zawsze, kiedy ktoś mi zrobi wielka przykrość, zaszkodzi, zrani itp. proszę Boga żeby pokarał taką osobę a w przypływie bólu, smutku czy rozpaczy złorzeczę takiej osobie, czasami przeklinam ją. Źle mi z tym, w sensie wiem,że to złe, ale taka osoba też powinna dostać za swoje. Opamiętałam się dopiero przypominając sobie słowa: "Król im odpowie: "Zaprawdę powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili"
(Mt 25, 40). Jak zmienić myślenie, reagowanie na krzywdę, jak zadośćuczynić za wypowiedziane już złe słowa i myśli?

 Re: Jak skończyć ze złorzeczeniem, jak zadośćuczynić?
Autor: htfyu (109.206.193.---)
Data:   2015-08-31 18:53

Spowiednik mi powiedział, ze takie przekleństwo obraca się przeciwko przeklinającemu. Zatem może egoizm Cie przekona, że nie warto.

 Re: Jak skończyć ze złorzeczeniem, jak zadośćuczynić?
Autor: Iza (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2015-09-01 00:21

Blogoslawic. Na przyklad slowami:
„Niech cię Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą, niech cię obdarzy swą łaską. Niech zwróci ku tobie swoje oblicze i niech cię obdarzy pokojem”.
(por. Lb 6, 24-26)

 Re: Jak skończyć ze złorzeczeniem, jak zadośćuczynić?
Autor: Agnieszka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2015-09-01 18:50

Módl się za tę osobę, która Cię skrzywdziła i o to abyś mimo wszystkiego co Ci wyrządziła kochała ją ze względu na Boga. Miłość nie polega na uczuciach tylko na konkretnych czynach :)

 Re: Jak skończyć ze złorzeczeniem, jak zadośćuczynić?
Autor: momo (---.1000lecie.pl)
Data:   2015-09-02 14:18

pytasz, a Słowo Boże odpowiada Ci wprost i bez ogródek: "Błogosławcie tych, którzy was prześladują! Błogosławcie, a nie złorzeczcie!" (Rz 12,14)

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: