logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy można mieć tajemnice przed mężem?
Autor: Dominika (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2015-10-05 20:22

Czy można mieć tajemnice przed mężem, kiedy wiem, że mąż źle wykorzysta ich poznanie? Przykład: mąż chce znać wysokość moich oszczędności - nie mamy wspólnego konta. Nie chcę ujawnić mu prawdy, ponieważ jest człowiekiem, który roztrwonił nasze wcześniejsze, wspólne pieniądze. Nie pomaga mi finansowo i nie jest w tych sprawach odpowiedzialny. Jednak nie wiem jak wybrnąć z tej sytuacji - jestem chyba zmuszona do kłamstwa.
Tak samo mąż chciał poznać szczegóły prywatnych spraw między moimi rodzicami, o których ja wiem, ale rodzice nie życzą sobie, by wiedział on - nie jest człowiekiem godnym zaufania. Chyba nie mam obowiązku opowiadać mu o tym?

 Re: Czy można mieć tajemnice przed mężem?
Autor: Ј (---.lightspeed.austtx.sbcglobal.net)
Data:   2015-10-13 23:34

Tak, możesz mieć tajemnice przed mężem. I nie tylko wtedy, kiedy wiesz, że mąż źle wykorzysta ich poznanie. Nie masz np. żadnego obowiązku wyjawiać mu tego, co mówisz ani co słyszysz w konfesjonale. Nie powinnaś również dzielić się z nim tym, co w poufnych rozmowach przekazali Ci inni. Zwłaszcza jeśli wprost prosili o zachowanie dyskrecji lub tylko przypuszczasz, że jej oczekują. Ślubowanie mężowi uczciwości nie zwalnia Cię z uczciwości wobec pozostałych osób.

Nie rozumiem, dlaczego uważasz, że nieprzyznanie się do stanu oszczędności na koncie musi wiązać się z kłamstwem. Przecież możesz odmówić udzielenia informacji, podając tylko powód, albo nawet nie podając.
Jeśli Twój mąż jest wyjątkowo nieodpowiedzialny, to poważnie zastanów się nad rozdzielnością majątkową. Bo bez niej jego ewentualne długi mogą zostać pokryte z Twojego konta.

 Re: Czy można mieć tajemnice przed mężem?
Autor: Ignacy (---.google.com)
Data:   2015-10-14 22:42

W tej sprawie zasięgnięciu porady w poradni małżeńskiej. Jak mąż jest nieodpowiedzialny w finansach np. hazard czy rozrzutnosc to trzeba by odczuł skutki swych wyborów a nie kłamać przez ufał ja na ciebie. Poza pieniędzmi jest bardzo dużo zadań jakie mają małżonkowie.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: