logo
Wtorek, 30 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Szukam sposobu odebrania sobie zycia.
Autor: haidi (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2016-06-29 23:05

nie mam siły zyc, szukam skutecznego sposobu odebrania sobie zycia
gdyby Pan Bog chcial mi pomóc zrobiłny to, tak wiele osób otrzymuje łaske od Niego, moze ja nie zasługuje...
ciągnie sie za mna jakies fatum, mam dosc ( swoimi problemami doprowadziłam do riuny inne osoby, nie daję juz rady,,,,,
nie wszyscy którzy przyszli na ten swiat muszą żyć długo....

 Re: Szukam sposobu odebrania sobie zycia.
Autor: E. (---.centertel.pl)
Data:   2016-06-30 14:39

Twoje życie jest cenne i niepowtarzalne w oczach Boga. On Cię bardzo kocha i na pewno chce Ci pomóc, tylko musisz się na tę pomoc otworzyć i mieć też trochę cierpliwości. Spróbujemy poszukać jakiejś rady (albo pomysłu, do kogo mogłabyś się zwrócić), ale napisz o co chodzi.

 Re: Szukam sposobu odebrania sobie zycia.
Autor: Mateusz (31.42.19.---)
Data:   2016-06-30 16:36

To jakiś "żart"? Owszem, nie każdy musi dożyć stu lat, ale nikt nie może odbierać sobie życia, bo pochodzi ono od Boga.

 Re: Szukam sposobu odebrania sobie zycia.
Autor: 777 (---.7.ftth.classcom.pl)
Data:   2016-06-30 17:02

Idź na modlitwę wstawienniczą o uzdrowienie wewnętrzne. Myślę, że dostrzeżesz łaskę, którą dostajesz od Boga. Naprawdę. Mnie się też wydawało, że jestem jakaś taka gorsza. Ale to tylko tak wygląda w naszych oczach, kiedy źle się czujemy, i szatan nas kusi. Bóg każdego pragnie przytulić do swego Serca.

Proś w modlitwie Boga, żebyś Go usłyszał. Otwórz przed Nim swoje serce, i pozwól Mu działać.

 Re: Szukam sposobu odebrania sobie zycia.
Autor: 6955 (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2016-06-30 19:50

http://www.pogotowieduchowe.pl/

 Re: Szukam sposobu odebrania sobie zycia.
Autor: Natalka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2016-06-30 21:52

Kiedyś już pisałam:)

Film Cyrk motyli w internecie

1. "Bóg nie obiecał nieustannego błękitu nad głową,
Ścieżki życia usłanej różami;
Bóg nie obiecał słońca bez deszczu.
Radości bez smutku, pokoju bez bólu.
Lecz Bóg obiecał noc w codzienności,
Wypoczynek po trudzie, światło na drogę,
Łaskę w dniach próby, pomoc z wysoka,
Niezawodną przyjaźń i wieczną miłość."


2. "Prosiłem Boga o siłę, aby triumfować;
On dał mi słabość, abym nauczył się smaku rzeczy małych.
Prosiłem o zdrowie, aby robić rzeczy duże;
On zesłał mi chorobę, abym robił rzeczy lepsze.
Prosiłem Go o bogactwa, aby być szczęśliwym;
On dał mi ubóstwo, abym był wrażliwym i mądrym.
Prosiłem o władzę, aby ludzie liczyli na mnie;
Dał mi słabość, żebym potrzebował tylko Boga.
Prosiłem Go o towarzysza, aby nie żyć samemu;
On dał mi serce, zdolne kochać wszystkich braci.
Prosiłem o wszystko, aby cieszyć się życiem;
On dał mi życie po to, abym mógł cieszyć się wszystkim.
Nie dostałem niczego, o co prosiłem;
Ale mam wszystko, czego mogłem oczekiwać
Chociaż mówiłem coś przeciwnego, Bóg mnie wysłuchał
I jestem najszczęśliwszym z ludzi."

3. Miłosny list Boga do Ciebie

Moje dziecko!
Może mnie nie znasz ale ja wiem o Tobie wszystko (Ps 139,1)
Wiem, kiedy siadasz i kiedy wstajesz (Ps 139,2)
Znam Twoje ścieżki (Ps 139,3)

Nawet Twoje włosy na Twojej głowie są policzone (Mt 10,29-31)
Ponieważ zostałeś stworzony na mój obraz (Rdz 1,27)
We mnie żyjesz, poruszasz się i Jesteś (Dz 17,28)
Jesteś z mojego rodu (Dz 17,28)
Znałem Cię jeszcze zanim się począłeś (Jr 1,4-5)
Wybrałem Cię gdy zaplanowałem stworzenie świata (Ef 1,11-12)
Nie Jesteś pomyłką, gdyż Twoje dni zostały zapisane w mojej księdze (Ps 139,15-16)

Wyznaczyłem dokładny czas Twojego urodzenia i miejsce gdzie będziesz mieszkał (Dz 17,26)
Cudownie Cię stworzyłem (Ps 139,14)
Ukształtowałem Cię w łonie Twojej matki (Ps 139,13)
Byłem Twoja podporą od urodzenia, pomocą Twoja zawsze już od czasu gdy zostałeś poczęty w łonie matki (Ps 71,6)
Niestety mój obraz był przedstawiany Ci niewłaściwie przez tych, którzy mnie nie znają (J 8,41-44)
Pragnę wylać na Ciebie swoja miłość (1J 3,1)
Ponieważ Jesteś moim ukochanym dzieckiem, a ja Twoim ojcem (1J 3,1)

Oferuje Ci więcej niż mógł Ci dać Twój ziemski ojciec ( Mt 7,11)
Ponieważ ja jestem doskonałym Ojcem (Mt 5,48)
Każdy dar jaki otrzymujesz pochodzi ode mnie (Jk 1,17)
Ja dbam o Ciebie i znam i zaspokajam Twoje potrzeby (Mt 6,31-33)
Moje plany dotyczące Twojej przyszłości zawsze wypełnione są nadzieją (Jr 29,11)
Ponieważ umiłowałem Cię miłością wieczną (Jr 31,3)
Wciąż myślę o Tobie a moich myśli jest tak dużo jak ziarna piasku nad brzegiem morza (Ps 139,17-18)

Cieszę się Tobą ze śpiewaniem (So 3,17)
Nigdy nie przestanę Ci dobrze czynić (Jr 32,40)
Ponieważ Jesteś moim drogocennym dzieckiem (Wj 19,5)
Chcę Ci pokazać rzeczy wielkie i dziwne (Jr 33,3)

Jeśli mnie będziesz szukać z całego serca znajdziesz mnie - to pewne! (Pwt 4,29)
Rozkoszuj się mną i przychodź do mnie a dam Ci to, czego pragnie Twoje serce (Ps 37,4)
Mogę uczynić dla Ciebie więcej niż sobie wyobrażasz (Ef 3,20)

TAK DO CIEBIE MÓWI DOBRY BÓG :)

Pozdrawiam i życzę wszelkiego dobra na każdy czas, szczególnie ten trudny oraz Wiary, Nadziei i Miłości na Drodze w Prawdzie ku Życiu :)

 Re: Szukam sposobu odebrania sobie zycia.
Autor: Rafał (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2016-07-01 16:50

Hej, czytam właśnie i myślę, jak Tobie teraz pomóc. :) Od kilkunastu lat jestem pod opieką lekarzy, również miałem straszne "doły", życiowe, rodzinne, egzystencjalne. Lekarze, szpitale, diagnozy, nawet gdzieś w tle przewijała się "schizofrenia". Dziś jest o wiele lepiej.
Też tak myślałem, że nie liczy się długość życia, co jakość, etc. Ale w sumie odnalazłem trochę nadziei w oderwaniu się od doczesności, "świata", ludzi, rzeczy stworzonych i "stworzeń".
Jestem pewien, że Bóg kocha nas wszystkich, nie jest ważne, co zrobiłaś w życiu, a czego nie, jakie zło było, co się stało - to nieistotne. Najważniejsze, że cokolwiek było, jest czy będzie, choć trudno Tobie teraz w to uwierzyć, Bóg Cię miłuje. Również to, że tu piszesz o trudnym temacie, wcale nie nastawia mnie negatywnie - wręcz przeciwnie.
Pozdrawiam Cię w ten gorący popołudniowy poranek.

 Re: Szukam sposobu odebrania sobie zycia.
Autor: m. (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2016-07-01 19:37

Kochana Haidi!
Naprawdę jest inne wyjście z problemów! :)
Serio serio! Mówię naprawdę poważnie. Chcesz pomocy, nie śmierci.


Poszukaj kogoś komu możesz powierzyć ciężar, jaki dźwigasz.
Razem łatwiej.

Może ktoś z rodziny, kuzyn, ciocia, sąsiad, ksiądz, lekarz, znajomy/znajoma. Ktoś zaufany. Możesz też skorzystać z telefonu zaufania, np.
116 111 (dla dzieci i młodzieży), 116 123 (dla dorosłych).
Na pewno w Twoim mieście albo w okolicy znajduje się jakaś dobra poradnia psychologiczna albo Centrum Interwencji Kryzysowej. Warto byś skorzystała z pomocy psychologa. Naprawdę, pomoc się "wylewa" zewsząd! :)

http://www.interwencjakryzysowa.pl/osrodki-interwencji-kryzysowej/4180

Na stronie pogotowieduchowe.pl jest lista telefonów, z których można skorzystać szukając pomocy:
Gdy potrzeba specjalisty to szukaj i dzwoń:

Telefon 116 111 służy młodzieży i dzieciom potrzebującym wsparcia, opieki i ochrony. Zapewnia dzwoniącym możliwość wyrażania trosk, rozmawiania o sprawach dla nich ważnych oraz kontaktu w trudnych sytuacjach. Wierzymy, że dzięki rozmowie z drugim człowiekiem łatwiej jest znaleźć rozwiązanie nawet największych problemów.

Linia 116 111 obsługiwana jest przez psychologów i pedagogów, którzy wysłuchują młodych ludzi, rozmawiają o ich problemach, udzielają im wsparcia sytuacjach kryzysowych. Dzwoniący nie muszą podawać swoich danych, by porozmawiać.Codziennie, w godz. 12:00 – 20:00 konsultanci odbierają telefony od dzieci i młodzieży.

Działaniu linii telefonicznej 116 111 towarzyszy strona internetowa www.116111.pl, która umożliwia młodym osobom zadawanie anonimowych pytań online przez całą dobę. Młode osoby znajdą na niej ciekawe informacje w „Strefie wiedzy” oraz filmiki w których znane osoby zachęcają do korzystania z oferty Telefonu 116 111.

Numer 112 jest numerem alarmowym pod który możesz zadzwonić, gdy znajdziesz się w niebezpieczeństwie i będziesz potrzebować pomocy ze strony policji, straży pożarnej lub pogotowia. Jest to numer uniwersalny co oznacza, że możesz pod niego zadzwonić zawsze gdy czujesz się zagrożony/a z jakiegokolwiek powodu.

116 000 - to numer telefonu, z którego mogą skorzystać m.in. młode osoby, które myślą o ucieczce z domu, ale także wszystkie osoby, które wiedzą coś o losach zaginionych. Linia obsługiwana jest przez całą dobę, a połączenie jest całkowicie bezpłatne. Telefon prowadzi fudnacja Itaka - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych www.zaginieni.pl

116 123 - Kryzysowy Telefon Zaufania 116 123 powstał z myślą o osobach, które z różnych powodów nie mają możliwości bezpośredniego kontaktu z psychologiem. Oferta Poradni kierowana jest do osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym, potrzebujących wsparcia i porady psychologicznej, rodziców potrzebujących wsparcia w procesie wychowawczym oraz osób niepełnoprawnych. Poradnia Telefoniczna 116 123 udziela pomocy psychologicznej osobom doświadczającym kryzysu emocjonalnego, samotnym, cierpiącym z powodu depresji, bezsenności, chronicznego stresu. Telefon działa od poniedziałku do niedzieli, od godziny 14:00 do 22:00. Połączenie z numerem jest bezpłatne. Prowadzona przez Instytutu Psychologii Zdrowia PTP – www.116123.edu.pl

Helpline; www.helpline.org.pl; 800 100 100. Helpline to miejsce, którego celem jest pomoc młodym Internautom w sytuacjach zagrożenia w Internecie oraz podczas korzystania z telefonów komórkowych. Znajdziesz tu porady na temat zapobiegania niebezpiecznym sytuacjom, a także informacje o sposobach postępowania w przypadku wystąpienia zagrożenia. Z numerem 800 100 100 można połączyć się bezpłatnie z każdego telefonu stacjonarnego oraz z telefonów komórkowych (poza siecią Play) i działa od poniedziałku do piątku w godzinach 11:00-17:00.

Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12 jest telefonem skierowanym do wszystkich dzieci potrzebujących pomocy. Dzwoniąc pod ten numer połączysz się ze specjalistą, który postara Ci się pomóc. Z numerem 800 12 12 12 można połączyć się bezpłatnie z każdego stacjonarnego numeru oraz telefonów komórkowych Orange. Telefon działa w godzinach 8:15-20:00. http://www.brpd.gov.pl/

Niebieska linia 801 12 00 02. Tu możesz zadzwonić jeśli jesteś ofiarą przemocy w rodzinie lub znasz kogoś kto doświadcza takiej przemocy w domu.
Połączenie z numerem Niebieskiej Linii jest płatne za pierwszy impuls według stawki operatora. Telefon czynny jest od poniedziałku do soboty w godzinach 8:00-22:00 oraz w niedziele i święta w godzinach 8:00-16:00. Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" działa na zlecenie Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych www.niebieskalinia.info, a prowadzone jest przez Stowarzyszenie na Rzecz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Ogólnopolski Telefon Zaufania Narkotyki – Narkomania - 801 199 990. Pod tym numerem telefonu otrzymasz pomoc oraz wsparcie jeśli Twoim problemem są narkotyki i uzależnienia od narkotyków. Pod numer 0 801 199 990 możesz zadzwonić jeśli problem dotyczy Ciebie lub jeśli martwisz się, że ktoś Ci bliski ma problem z narkotykami.
Telefon jest czynny codzienne od 16:00 do 21:00. Całe połączenie płatne 35 gr.

Infolinia Stowarzyszenia KARAN - 800 12 02 89. W infolinii otrzymasz pomoc oraz wsparcie jeśli Twoim problemem są narkotyki i uzależnienia od narkotyków. Pod numer 800 12 02 89 możesz zadzwonić jeśli problem dotyczy Ciebie lub jeśli martwisz się, że ktoś Ci bliski ma problem z narkotykami.
Połączenie jest bezpłatne. Telefon jest czynny od poniedziałku do piątku, w godzinach 10:00-17:00. www.karan.pl

801 108 108 PORADNIA POMOCY PALĄCYM; www.jakrzucicpalenie.pl - dla wszystkich, którzy chcieliby zasięgnąć konsultacji specjalistycznej w sprawach dotyczących palenia papierosów. Porady udzielane sąod poniedziałku do piątku godz. 11.00 - 19.00, koszt połączenia z tel. stacjonarnego 1 impuls (ok 35 gr) niezależnie od czasu trwania rozmowy. Kontakt przez skype: jakrzucicpalenie (czwartek : 20.00-22.00, sobota: 11.00-14.00).

801 800 967 Infolinia dla Wychowawcy - pod tym numerem dyżurują specjaliści, którzy udzielają porad dotyczących problemów, z jakimi maja do czynienia nauczyciele i wychowawcy w szkole czy placówce oświatowej. Linia działa w poniedziałki i czwartki w godz. 17:00-19:00, całkowity koszt połączenia wynosi 35 gr.

800 533 335 INFOLINIA DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH PFRON - wszyscy zainteresowani mogą uzyskać informacje przydatne osobom niepełnosprawnym, m.in. na temat: uprawnień osób niepełnosprawnych, orzecznictwa rentowego i pozarentowego, zagadnień związanych z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych, itp. Infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 12.00 - 20.00. Infolinia jest bezpłatna.


Kochana moja, wiem, że teraz nie potrzebujesz wielu rad, ale przede wszystkim kogoś kto Cię zrozumie. Może jednak opiszesz nam swoje problemy? A jeśli nie chcesz to ok, tylko proszę nie zostawaj z nimi sama. Bo jedna rozmowa naprawdę może odmienić życie o 180 stopni ;)


Droga Haidi, wiem, że przede wszystkim w Twojej sytuacji potrzebna jest pomoc drugiego człowieka, ale mogę Ci jeszcze zasugerować Spowiedź. To trudny sakrament, każdy ma z nim problem, ale daje taką wolność, jakiej nie da się opisać. Może zaryzykujesz? :)


"Nie ma takiego problemu, którego nie dałoby się rozwiązać za pomocą Różańca" - s. Łucja z Fatimy

powierz też Matce Bożej, jednym westchnieniem nawet, Ona zrozumie wszystko.


Pozdrawiam Cię najserdeczniej. Czy mogę Cię poprosić, abyś napisała jak tam u Ciebie? Bardzo mnie przejęła Twoja wypowiedź. Otaczam Cię modlitwą :) <3 niech Pan Bóg Cię błogosławi! <3

„Dla Boga nie ma nic niemożliwego” (Łk 1,37)



PS. jeśli masz chwilę, obejrz:
https://www.youtube.com/watch?v=PawDzqGCIsc

 Re: Szukam sposobu odebrania sobie zycia.
Autor: Estera (---.165.kosman.pl)
Data:   2016-07-01 19:57

Idź do lekarza - najlepiej psychiatry, a jeśli to niemożliwe do rodzinnego i powiedz mu o tym. Myśli samobójcze świadczą o chorobie, leki i ewentualnie terapia powinny pomóc.

 Re: Szukam sposobu odebrania sobie zycia.
Autor: MM (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2016-07-01 20:32

Uważaj, aby nie wpaść z deszczu po rynnę. Jeżeli popełnisz samobójstwo, to niestety możesz trafić do piekła (bo nikt nie wie na pewno co jest i co go czeka po drugiej stronie). W piekle będziesz czuć się 1000 razy gorzej niż teraz, ale już nie będziesz mogla się więcej zabić. Lepiej przemęczyć się te kilkadziesiąt lat na Ziemi, niż na wieczność trafić do piekła. Jeżeli jest już tak bardzo źle, to módl się do Boga o śmierć, a On nie zostawi Cię bez pomocy.

 Re: Szukam sposobu odebrania sobie zycia.
Autor: Ania (---.speedtransfer.pl)
Data:   2016-07-02 11:35

(...)

Wiem ze nie powinnam tego pisac i jest to bluznierstwo ale nurtuja mnie takie pytania a nie wiem z kim porozmawiac.

----
Zagadnienia, które Pani poruszyła, były omawiane na forum. Zachęcam do skorzystania z wyszukiwarki (klik), jak również do zapoznania się z sekcją 'Zanim zapytasz' (klik).

z-ca moderatora

 Re: Szukam sposobu odebrania sobie zycia.
Autor: Anna (---.dzierzoniow.vectranet.pl)
Data:   2016-07-02 21:39

Idź koniecznie do lekarza. Jeśli potrzebna jest ci pomoc prawna, można ją znaleźć za darmo pod pewnymi warunkami. W każdym mieście są też zazwyczaj punkty bezpłatnej pomocy prawnej, o których dowiesz się w OPS-ie lub MOPS-ie.
Jeśli masz depresję, trzeba ją leczyć. Jeśli to tylko kłopoty, to pamiętaj, ze z chwili na chwilę wszystko można przeżyć i nie ma sytuacji bez wyjścia.

 Re: Szukam sposobu odebrania sobie zycia.
Autor: Ilona (---.multi.internet.cyfrowypolsat.pl)
Data:   2016-07-03 19:35

Bóg chce żebyś żyła. Pamiętaj że dla Boga nie ma nic niemożliwego. Moje świadectwo jest tego dowodem. Bóg ocalił moje małżeństwo i mnie od totalnego zatracenia. Moment gdy Bóg fatyguje się i dotyka duszy to najpiękniejszy moment jaki można w tym ziemskim życiu przeżyć. Wiem bo doświadczyłam tego wiele razy. Ocalił mnie od piekła do jakiego zmierzałam prostą drogą. Jedyne czego potrzeba to pozwolić Mu działać, szukać Go aż się Go znajdzie. I bądź pewna, że Bóg Cię kocha i nie ma... NIE MA ... takich rzeczy w Twoim życiu, których nie może Ci wybaczyć. Nie kocha Cię z powodu tego jaka jesteś, ale kocha Cię za to, że jesteś. Dlatego skoro Bóg wybacza Tobie, to kim Ty jesteś żeby siebie oskarżać. Diabeł oskarża nie Bóg. Diabeł zrobi wszystko żeby wmówić Ci jak jesteś zbędna i bezużyteczna. Nie wierz mu, bo to jest kłamstwo.

 Re: Szukam sposobu odebrania sobie zycia.
Autor: m. (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2016-07-06 10:37

Czy coś się zmieniło? Pozdrawiam z modlitwą! <3

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: