logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Nienawiść, nieczystość, cudzołóstwo. Co robić?
Autor: Jakub (---.mynet.com.pl)
Data:   2017-02-23 22:42

Witam,
zacząłem nienawidzić innych a przynajmniej dopuszczać tę pogardę do głosu bo wcześniej tego nie robiłem. A teraz bardzo cierpię z tego powodu, nie wiem co robić chcę się tej nienawiści pozbyć ale nie wiem jak.
Na dodatek coraz bardziej grzęznę w bagnie grzechów nieczystości, i cudzołóstwa i nie umiem sobie z tym poradzić, najbardziej boję się, że grzęznę w tym bagnie celowo ale nie jestem w stanie w 100% tego stwierdzić.
Nie wiem co robić pomocy!

 Re: Nienawiść, nieczystość, cudzołóstwo. Co robić?
Autor: Tadek (---.dynamic-ra-11.vectranet.pl)
Data:   2017-02-24 07:06

Pogardę dla innych zwalczysz pokorą. A tą najlepiej można zbudować służąc innym za darmo. Są wokół Ciebie jadłodajnie dla ubogich / biednych. Zapisz się tam jako wolontariusz. Pomoże.

 Re: Nienawiść, nieczystość, cudzołóstwo. Co robić?
Autor: m. (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2017-02-24 14:57

Cudownie, że chcesz wrócić do miłosiernego Ojca! :)

Jeśli chodzi o nienawiść, to jest to grzech, ale jeśli nie chce kogoś nienawidzić, a czujesz nienawiść, ale nie chcesz jej czuć, to grzech na pewno nie jest ciężki (śmiertelny).
Rozumiem, że czasem mimo wszystko ma się wątpliwości. Wtedy najlepiej rozstrzygnąć w konfesjonale. No i oczywiście kształtować swoje sumienie, żeby nie mieć go zbyt szerokiego i nie dostrzegać grzechu tam, gdzie on ewidentnie jest; ani zbyt skrupulatnego i wszędzie widzieć grzech, zwłaszcza tam gdzie go nie ma. Polecam Katechizm KK też poczytać (klik).

Jeśli masz problem z grzechami, nie radzisz sobie, przerasta Cię to wszystko, a zwłaszcza jeśli chodzi o grzechy poważne - idź, proszę ja Ciebie, do Spowiedzi.

Bo tam czeka na Ciebie Jezus, by Ci wybaczyć i Cię uleczyć!
Tak, to jest prawda, a nie tylko pobożny tekst, który słyszeliśmy 5000 razy w kościele.

"Nie potrzebują lekarza zdrowi, ale ci, którzy się źle mają" Łk 5, 31.

To bardzo dobrze, że określiłeś, że potrzebujesz pomocy. Bo to jest kluczowe, by wyjść z bagna grzechów.
Ilu było świętych, którzy popełniali najgorsze grzechy, a jednak nawrócili się, gdy spotkali Chrystusa. Spowiedź właśnie tym jest, jest spotkaniem z Bogiem, który nie chce Cię potępić, ale zbawić, dać Ci życie, nadzieję, moc, radość!


Wszyscy mamy problem ze Spowiedzią, bo to trudny sakrament, ale porównując jak wielki pokój nam on daje - naprawdę - o, jak warto iść.

Jezus w końcu umarł na krzyżu dla Ciebie, poniósł tak wielkie męki, by Cię zbawić.
Uwierz, tak wielkiej Miłości. On szukał grzeszników, do nich chodził na kolacje, ich uzdrawiał, im mówił o królestwie Bożym. Dlatego, uznaj przed nim, żeś biedny grzesznik, a On jak dobry Samarytanin - opatrzy Twoje rany, zawiezie do gospody, będzie pielęgnował (Łk 10,30-37).

"Bóg bowiem pysznym się sprzeciwia, a pokornym łaskę daje" (1 P 5 ,5)

Po Spowiedzi trudno jest nam wytrwać w dobrym, ale nie jest to niemożliwe.
Najważniejsze, by oddać się Jezusowi i prosić, by nas wspierał, powierzyć Matce Bożej. Zawierz się Jej Niepokalanemu Sercu, Maryja naprawdę słucha każdego takiego choćby westchnienia - jeśli jest szczere.
Jak masz jakieś pokusy do grzechu, najlepiej myśleć wtedy, o Męce Pańskiej.
Tak radzą święci.

 Re: Nienawiść, nieczystość, cudzołóstwo. Co robić?
Autor: Tionne (78.8.136.---)
Data:   2017-02-24 16:44

"...najbardziej boję się, że grzęznę w tym bagnie celowo ale nie jestem w stanie w 100% tego stwierdzić."

Idz do spowiedzi, tam na 100 procent wszystko bedzie rozstrzygnięte. A co wazne twoja dusza bedzie czysta i nie bedziesz ranił Jezusa.

 Re: Nienawiść, nieczystość, cudzołóstwo. Co robić?
Autor: Asia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2017-02-24 18:42

Skąd aż taka nienawiść? Może warto zajrzeć w głąb swojego serca i poszukać przyczyny takich negatywnych uczuć. Nikt nie jest doskonały, ale poczucie, że te grzechy to "bagno" to już coś, widać, że budzi się sumienie, więc trzeba iść za tym głosem i zacząć coś z tym robić. Rozmowa z księdzem, poważna, szczera spowiedź, może od tego trzeba zacząć.

 Re: Nienawiść, nieczystość, cudzołóstwo. Co robić?
Autor: m. (---.centertel.pl)
Data:   2017-02-25 08:34

Daj koniecznie znać, czy pomogliśmy i jak wygląda sytuacja.

Pozdrawiam serdecznie
i powodzenia! :)

 Re: Nienawiść, nieczystość, cudzołóstwo. Co robić?
Autor: Jakub (---.mynet.com.pl)
Data:   2017-02-25 17:31

Dziękuję serdecznie za odpowiedzi, mocno mnie ruszyły fragmenty z pisma przywołane w jednej z odpowiedzi. Rozmawiałem też na ten temat z bliskimi mi osobami, i w najbliższej przyszłości idę do psychologa :)

Pozdrawiam!

Bóg z wami!

 Re: Nienawiść, nieczystość, cudzołóstwo. Co robić?
Autor: Marcin (---.opera-mini.net)
Data:   2017-02-26 12:48

Koronka do Bożego Miłosierdzia na ile czas Ci pozwala.

 Re: Nienawiść, nieczystość, cudzołóstwo. Co robić?
Autor: W (---.bielawa.vectranet.pl)
Data:   2017-02-28 11:30

Proponuje przesłuchać ciekawe kazania np. ks. Pawlukiewicza, tu jest o miłowaniu bliźniego (klik). Ogólnie bardzo dużo ciekawych konferencji można sobie posłuchać na różne tematy. Pozdrawiam.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: