logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak mogę pomagać innym?
Autor: Adam (19 l.) (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2017-04-26 14:18

Witajcie, mam 19 lat i uświadomiłem sobie, że za mało robię dobrego dla innych. Mam silną potrzebę zrobić coś dobrego, ale nie wiem co. Nie mam zbyt dużo pieniędzy, nie jestem lubiany przez moją nieśmiałość. Zawsze myślałem, że życzliwość wystarczy, by zjednać sobie grono przyjaciół - pomyliłem się. Zwykle jestem pomijany i niezauważany. Mimo wszystkich swoich wad i blokad chciałbym uczynić moje życie bardziej wartościowym. Co mogę zrobić?

Pozdrawiam i dziękuję za każdą odpowiedź

 Re: Jak mogę pomagać innym?
Autor: Aneta (---.free.aero2.net.pl)
Data:   2017-04-26 14:49

Zostań wolontariuszem w przedszkolu integracyjnym lub innym miejscu, gdzie można spotkać dzieci z zespołem Downa. Zaspokoisz swoją potrzebę pomagania, a one pomogą Tobie pokonać Twoje blokady. Przy nich nie da się być nieśmiałym i wycofanym.

 Re: Jak mogę pomagać innym?
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2017-04-26 17:24

Adam,

Możesz uczestniczyć np. w pracy parafialnej. Popytaj w kancelarii lub porozmawiaj z ks. Proboszczem. Powiedz, ze jesteś gotowy do każdej pomocy.
Na pewno coś Ci zaproponuje. Potrzebni są tacy młodzi ludzie jak Ty. Myślę, ze docenią Twój wysiłek, poświęcenie i uczciwość.

Zachęcam. Spróbuj.

 Re: Jak mogę pomagać innym?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2017-04-26 18:48

Może jest w Twoim otoczeniu ktoś potrzebujący pomocy, ktoś starszy lub niepełnosprawny, komu można zrobić zakupy, poczytać na głos, umyć okna? To są dosyć proste zadania. Nie wymagają nakładów finansowych. Wymagają czasu i chęci, i ociupinki wyjścia z siebie....

 Re: Jak mogę pomagać innym?
Autor: Natalka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2017-04-26 23:09

Można pomagać dzieciom w nauce (np. w świetlicy środowiskowej albo indywidualnie). Bywa, że zapracowani rodzice nie mają czasu albo sobie z tym nie mogą poradzić. Warto udostępnić ogłoszenie z kontaktowym telefonem. Pozdrawiam i życzę wszelkiego dobra na każdy czas, szczególnie ten wypełniony służbą dla innych:)

 Re: Jak mogę pomagać innym?
Autor: malutka (---.146.137.33.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2017-04-28 17:07

Jeśli dobrze się uczysz, a ktoś znajomy ma problemy z nauką, możesz mu pomóc w nauce. Może nawiążesz w ten sposób z kimś bliższą relację? Masz 19 lat, więc pewnie będziesz wybierał zawód, może studia, jakąś szkołę. Może pomyśl o czymś, co wiązałoby się z pomaganiem innym, a jednocześnie było tym, co chciałbyś robić w życiu i miałbyś szanse to zrealizować.

 Re: Jak mogę pomagać innym?
Autor: wyszywaczek wredny (---.net.pulawy.pl)
Data:   2017-04-28 20:15

zostać dawcą krwi? szpiku? Jeśli zdrowie nie stawia przeciwwskazań?

 Re: Jak mogę pomagać innym?
Autor: Adam (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2017-04-29 22:03

Dziękuję za porady, każdy komentarz. Mam nadzieję, że dostanę od życia szansę niesienia dobrowolnej pomocy, aby uczynić swoje życie bardziej wartościowym a komuś ulżyć w problemie.

 Re: Jak mogę pomagać innym?
Autor: une (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2017-05-03 01:10

Módl się za innych.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: