logo
Niedziela, 28 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy po sądzie ostatecznym cierpienia dusz w piekle się zwiększą?
Autor: Wojciech (---.96.201.66.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2017-06-08 22:55

Taki pytanie mam. Wiemy, że jeżeli po sądzie szczegółowym dusza zostanie potępiona, to ten wyrok się już nie zmieni i będzie piekło na wieki. Jednak według tego co naucza Biblia i Kościół po sądzie ostatecznym dusze wraz z ciałem będą wrzucone do piekła (druga śmierć). Czyli po sądzie szczegółowym cierpi sama dusza oddzielona od ciała. A po sądzie ostatecznym cierpi także ciało razem z duszą. Czy dobrze rozumiem, że cierpienia w piekle będą wtedy większe?

 Re: Czy po sądzie ostatecznym cierpienia dusz w piekle się zwiększą?
Autor: Mateusz (31.42.19.---)
Data:   2017-06-09 11:37

Owszem, cierpienia odczuwane w podwójnym wymiarze duchowym (jako wieczne odłączenie od Boga) i fizycznym (bo w piekle, tak jak w niebie, ma się ciało, tyle, że niedoskonałe i bardzo podatne na ból) zawsze są większe niż jedynie w pojedynczym, nie sądzisz? Czy jednak będzie tak na pewno? Tego nie wiemy. Należy między innymi pamiętać o tym, że do piekła trafia się wyłącznie na własne życzenie(poprzez zatwardziałość w grzechu i brak żalu aż do końca życia), a nie na skutek zewnętrznego, całkowicie niezależnego od "zainteresowanych" wyroku. Dusze w piekle są tak oszalałe wręcz z gniewu i nienawiści, że nawet gdyby dać im możliwość odpuszczenia ich grzechów i przejścia do nieba, z pewnością by ją odrzuciły. Przypuszczam, że komuś w takim stanie dodanie bądź ujęcie jakiejś porcji cierpień piekielnych i tak nie zrobiłoby różnicy.
Na koniec mam tylko jedno pytanie - dlaczego tak bardzo interesuje Cię ta tematyka? Czy istnieją jakieś powody, dla których obawiasz się, że sam(oby nie) trafisz do piekła? Czy może po tym, jak sam dostałbyś się do nieba chciałbyś poprosić dodatkowo o "kurek", tak aby móc "podkręcać" jeszcze dawkę cierpienia nieszczęśnikom w piekle, krzycząc do nich z bezpiecznej odległości "a, dobrze wam tak"? Jeśli trafiłem, to posłuchaj proszę dobrej rady i zastanów się porządnie nad sobą.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: