logo
Czwartek, 16 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Spowiedź nie liczyła się przez drobiazg?
Autor: Krystian (13 l.) (---.proflink.pl)
Data:   2017-07-08 23:43

Spowiadałem Się dłuższą chwilę. Zauważyłem ze ludzie z tyłu zaczęli mnie obgadywać. Postanowiłem że zrobię minę która miałaby symbolizować zniecierpliwienie czy coś podobnego żeby pomyśleli sobie "pewnie samemu nie chcę mu się już tam siedzieć" czy coś takiego. Samej spowiedzi nie zlekceważyłem. Żałowałem za grzechy, spowiadałem się szczerze i miałem dobre intencje. Nie chciałem jednak żeby ludzie mnie obgadywali później "to ten co spowiada się 20 min i innym nie daje". Przez to właśnie tak się zachowałem do spowiedzi podszedłem jak najbardziej poważnie.

 Re: Spowiedź nie liczyła się przez drobiazg?
Autor: 77 (---.7.ftth.classcom.pl)
Data:   2017-07-09 17:54

To tylko Twoja myśl. Nie sądzę, żeby ktoś w tej kolejce snuł takie rozważania. 😊

 Re: Spowiedź nie liczyła się przez drobiazg?
Autor: M (---.centertel.pl)
Data:   2017-07-09 18:54

A po co się odwracasz podczas spowiedzi? Po co koncentrujesz się na tak mało istotnych rzeczach? Jak ja się kiedyś odwróciłam podczas spowiedzi, to mój Spowiednik zapytał, czy potrzebuje chwili na skoncentrowanie czy możemy kontynuować. Szkoda, że ten spowiednik nie zwrócił Ci uwagi.
Spowiednik kontroluje czas spowiedzi. Naprawdę. Zaufaj po prostu, a nie szukaj problemu tam gdzie go nie ma.
Jak mój Spowiednik spowiada samm to spowiedź trwa krócej, on to kontroluje, gdy jest ich więcej spowiedź trwa dłużej.
Poza tym dlaczego nie zapytałeś od razu spowiednika o to?
Miałeś tak dobra okazję, która zmarnowałeś.
Spowiedź jest ważna, skoro podszedłeś do niej na poważnie, szczerze, itd.

 Re: Spowiedź nie liczyła się przez drobiazg?
Autor: ... (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2017-07-09 20:59

Krystian, przeczytaj jeszcze raz, co przy poprzednich pytaniach odpowiedzieli Ci Moderatorzy i inni Użytkownicy. Znajdź jak najszybciej stałego spowiednika, wydrukuj to pytanie i wszystkie poprzednie i przy spowiedzi daj mu do przeczytania. Jeśli powiesz skąd mniej więcej jesteś, może Forumowicze będą w stanie wskazać jakiegoś cierpliwego księdza w okolicy...
P.S. 20 minut przy spowiedzi to wcale nie jest jakoś nadzwyczaj długo. Dla czekających to tez okazja do chwili modlitwy czy głębszego rachunku sumienia

 Re: Spowiedź nie liczyła się przez drobiazg?
Autor: Natalka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2017-07-09 21:05

Istotą Spowiedzi Św. jest wypełnienie jej 5 warunków (rachunek sumienia, żal za grzechy, mocne postanowienie poprawy, szczera Spowiedź, zadośćuczynienie Panu Bogu i bliźnim). Ważna jest relacja osoby szukającej przebaczenia z Miłosiernym Panem Bogiem, zaufanie i zawierzenie Mu swoich trosk, błędów. Nie jest istotne dla ważności Sakramentu Pokuty to, co poza konfesjonałem:) Niezbyt eleganckie jest robienie min w Kościele.
Pozdrawiam i życzę wszelkiego dobra na każdy czas oraz odzyskania pokoju w sercu:)

 Re: Spowiedź nie liczyła się przez drobiazg?
Autor: Krystian (---.proflink.pl)
Data:   2017-07-10 08:58

Dziękuję wam za odpowiedzi. Uspokoiłem się teraz.

Ktoś napisał po co się odwróciłem. To nie bylo tak ze oderwałem się od konfesjonału tylko nastawilem ucho w stronę konfesjonalu zeby posluchac księdza. Zauważyłem niemalże "kątem" oka że matka do mniejszej córki mówi coś chyba patrząc wtedy na mnie

 Re: Spowiedź nie liczyła się przez drobiazg?
Autor: M (---.centertel.pl)
Data:   2017-07-10 15:43

To, że matka odwróciła się do dziecka, to wiele wyjaśnia. Może jej coś tłumaczyła, może dziecko było niegrzeczne, cokolwiek. Tym bardziej nawet nie powinieneś zwracać na to uwagi.

 Re: Spowiedź nie liczyła się przez drobiazg?
Autor: orelka (---.merinet.pl)
Data:   2017-07-10 19:39

Krystianie - popełniasz zasadniczy bląd, który zresztą popełnia wiele osób bardzo często - wydaje Ci się, że ludzie bardzo na Ciebie zwracają uwagę. Tymczasem rzeczywistość zazwyczaj jest zupełnie inna i to czasem bywa bardzo smutne. Niemniej jednak, to, ze ktoś patrzy na Ciebie i coś komuś mówi bardzo rzadko oznacza, że mówi coś o Tobie.

 Re: Spowiedź nie liczyła się przez drobiazg?
Autor: martaaa (---.play-internet.pl)
Data:   2017-07-11 10:36

Krystian, chłopcze, a Ty nie masz jakiś lektur do przeczytania na przyszły rok do szkoły? Może poucz się czegoś, nadrób zaległości, jak już siedzisz przed tym komputerem to może jakiegoś języka obcego się poucz. Idź na rolki rower, może na basen. Zróbże coś sensownego. Pomóż mamie, zrób zakupy, posprzątaj mieszkanie... i przestań wreszcie zadręczać siebie i innych.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: