logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy poddać się zemście?
Autor: Nika (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2017-07-16 14:05

Witam,
Co zrobić jeśli komuś się coś zawiniło i ten ktos nie przebacza, a wręcz chce się zemścić. Czy poddac się takiej zemście? W końcu on chce jakby wymierzyć sprawiedliwosc (nie chodzi o rzecz karalna przez prawo), ale jeslj mialabym zaakceptować fakt, że on się cce zemścić, to nie powinnam tez sobie przebaczać czy tak? Czy kedno i drugie jest mozliwe?

 Re: Czy poddać się zemście?
Autor: && (---.7.ftth.classcom.pl)
Data:   2017-07-22 18:11

Dlaczego masz się poddawać zemście? To brzmi nieludzko.
Sobie trzeba przebaczyć i wyciągnąć wnioski. Najlepiej zacząć przebaczanie sobie od Sakramentu Pojednania.

 Re: Czy poddać się zemście?
Autor: ktoś (---.play-internet.pl)
Data:   2017-07-23 15:24

Nie wiem czy moja odpowiedź coś Ci pomoże.
Kiedy się komuś coś zawiniło, to jeśli możliwe, dobrze to później jakoś wyjaśnić sobie nawzajem, przeprosić. Jeśli druga strona nie przebacza, to już jego sprawa. Ty zrobiłaś co w Twojej mocy, żeby dojść do pojednania.
Przed zemstą masz prawo się bronić i nie pozwalać się krzywdzić. Jeśli nie ma innego wyjścia, chociażby bronić się ucieczką. Ale z Twojej strony nie powinno być zemsty. Chrześcijanin zło powinien zatrzymać na sobie - "zło dobrem zwyciężać".
To takie moje myślenie, wynikające też z doświadczenia.

 Re: Czy poddać się zemście?
Autor: Nika (80.215.242.---)
Data:   2017-07-23 23:33

&&
Jeśli komuś zawinilam to ktos ma prawo wybaczyć lub nie, jeśli nie wybaczy, ja jako winna osoba nie mam prawa mu przecież jeszcze prawic nauk..
Proszę pomyśleć jeśli by się tak zdążyło, ze np. komus w przyplywie gniewu kogos oszpecilas, albo sprawilas, ze zmaga się z problemem zdrowotnym. Wydaje mi się, że za Takie nieodwracalne przewinienia jak winobiorca byś ie chciał zemścić to mamy obowiązek to znosic, bo jako winowajca jesteśmy na jego łasce w pewbym sensie. Nie wiem, ale tak ja to mysle, chciałabym, żeby było inaczej ale nie umiem, nie wiem dlaczego, nie wiem też czy byłoby dobrze. Wiem, ze to chyba jakieś ciemne myslenie..
ktos, dziękuję za odpowiedź

 Re: Czy poddać się zemście?
Autor: && (---.7.ftth.classcom.pl)
Data:   2017-07-24 16:21

Gdzieś napisałam o prawieniu nauk? Nawet by mi taka myśl do głowy nie przyszła.
Pisałam tylko o stosunku Ciebie do Ciebie.
Znosić i rozumieć bliźniego można i trzeba w tej sytuacji, ale nie można siebie krzywdzić, zadręczając się, i przez to zaniedbując dobro, które jest w Tobie. Coś złego się stało, więc potrzebujesz wyciągnąć wnioski dotyczące Twojego postępowania na przyszłość. Jakoś tak się wydarzyło, że Pan Jezus nie dopuścił do ukamienowania kobiety, która zgrzeszyła. Powiedział: "Idź, i nie grzesz więcej". Czyli trzeba podjąć poważne osobiste nawrócenie.

 Re: Czy poddać się zemście?
Autor: Estera (---.146.131.237.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2017-07-25 09:39

Z zemsty nie wyniknie żadne dobro.

 Re: Czy poddać się zemście?
Autor: ktoś (---.play-internet.pl)
Data:   2017-07-25 13:40

Może trzeba to, że się komuś zawiniło, w jakiś sposób wynagrodzić, zadośćuczynić.
Nie wiem, czy spowiadałaś się z tego. Jeśli Cię to nadal męczy, to przy najbliższej spowiedzi, porozmawiaj o tym.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: