logo
Czwartek, 02 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Porady duchowe przez internet
Autor: szukająca (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2017-08-10 13:30

(...)

Forowicze wielokrotnie polecali: http://www.pogotowieduchowe.pl/

z-ca moderatora

 Re: Porady duchowe przez internet
Autor: szukająca (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2017-08-10 16:15

Bardzo zależy mi na możliwości komunikacji poprzez mail a w pogotowiu duchowym z kapłanami porozmawiać można wyłącznie telefonicznie.

---
Z sekcji 'Zanim zapytasz':

14. Wiele osób ma nadzieję na kontakt elektroniczny z duszpasterzem. Jednak werfikacja tozsamosci ksiedza w internecie jest trudna. Z drugiej strony internet jest intensywnie wykorzystywany przez różnorodne ruchy religijne. W czasie mojej kilkuletniej służby na forum wiele razy potwierdzała się aktualność poniższych cytatów biblijnych:

Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami.
Mt 7, 15

Jezus powiedział: Strzeżcie się, żeby was kto nie zwiódł. Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić: Ja jestem Mesjaszem. I wielu w błąd wprowadzą.
Mt 24, 4-5

Wiem, że po moim odejściu wejdą między was wilki drapieżne, nie oszczędzając stada. Także spośród was samych powstaną ludzie, którzy głosić będą przewrotne nauki, aby pociągnąć za sobą uczniów. Dlatego czuwajcie, pamiętając, że przez trzy lata we dnie i w nocy nie przestawałem ze łzami upominać każdego z was.
Dz 20, 29-31

Dzieci, jest już ostatnia godzina, i tak, jak słyszeliście, Antychryst nadchodzi, bo oto teraz właśnie pojawiło się wielu Antychrystów; stąd poznajemy, że już jest ostatnia godzina. Wyszli oni z nas, lecz nie byli z nas; bo gdyby byli naszego ducha, pozostaliby z nami; a to stało się po to, aby wyszło na jaw, że nie wszyscy są naszego ducha. Wy natomiast macie namaszczenie od Świętego i wszyscy jesteście napełnieni wiedzą.
1 J 2, 18-20

Zabiegają o was nie z czystych pobudek, lecz chcą was odłączyć ode mnie, abyście o nich zabiegali.
Ga 4, 17

Przede wszystkim słyszę - i po części wierzę - że zdarzają się między wami spory, gdy schodzicie się razem jako Kościół. Zresztą nawet muszą być wśród was rozdarcia, żeby się okazało, którzy są wypróbowani. Tak więc, gdy się zbieracie, nie ma u was spożywania Wieczerzy Pańskiej.
1 Kor 11, 18-20

Dlatego internet nie powinien zastępować relacji z własnymi duszpaterzami. Pytania można zadać swojemu duszpasterzowi w zakrystii po nabożeństwie, w kancelarii, w duszpasterstwie, w szkole...

 Re: Porady duchowe przez internet
Autor: Asia (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2017-08-13 14:00

Możesz spróbować napisać do księdza w swojej parafii. Zwykle na stronie parafialnej są podane adresy mailowe księży i można się z nimi w ten sposób skontaktować i o coś zapytać - właśnie przez maila.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: