logo
Czwartek, 16 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 'Instrukcje' z objawień prywatnych
Autor: Faza_nawracania (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2017-09-01 18:15

Mam jakiś wewnętrzny opór przed tak postawionymi przekazami od Jezusa, czy Maryi.

O ile przekaz typu módlcie się, nawracajcie się jest dla mnie czytelny i akceptowalny o tyle wszelkie formy "instrukcji ilościowych" i zadań do wykonania by coś osiągnąć jakoś mnie wycofują z wiary w tresc tych objawień.

Mnie się wydaje się nieco dziwne, że jak zrobię coś tyle i tyle razy to otrzymam jakąś łaskę? Jak będę 9 pierwszych sobót miesiąca to...jak 9 pierwszych piatków to...

Co jeżeli po czymś takim ktoś zejdzie na złą drogę. Odejdzie od Boga i wiary? Dalej ma zagwarantowane obietnice, bo zaliczył zadanie?

Bóg nie jest sterowalny. Nie ma przecież jakiejś instrukcji postępowania gwarantującej otrzymanie tego o co prosimy. To jakby przeczy w moim odczuciu treściom pewnych objawień.

Pomożecie mi to jakoś zrozumieć?

 Re: 'Instrukcje' z objawień prywatnych
Autor: Franciszka (---.146.99.49.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2017-09-01 23:31

Skoro Kościół zatwierdził taką praktykę, to można ufać, że miał rację. Widocznie widział dobre owoce takiej praktyki. Powtarzam, że chodzi o praktykowanie wiary przez odprawianie nabożeństw: pierwszopiątkowego do Najświętszego Serca Pana Jezusa, przez pobożne przystąpienie do sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjęcie Komunii Świętej wynagradzającej zniewagi popełnione przez grzeszników oraz - w pierwsze soboty - do Najświętszego Serca Maryi. To są nabożeństwa ku chwale Jezusa i Maryi, a nie "zaliczanie zadań".

"To jakby przeczy treściom pewnych objawień" - Oczywiście nie musisz wierzyć w objawienia prywatne, bo to nie jest konieczne do zbawienia. Sakrament pokuty i pojednania jest potrzebny każdemu zawsze wtedy, kiedy mamy świadomość, że obraziliśmy Pana Boga swoim grzechem, żałujemy tego i chcemy się poprawić. Nikt nie wykupuje sobie biletu do Nieba przez odprawienie nabożeństwa ani przez przystąpienie do sakramentu. Nigdy tu na ziemi nie jesteśmy w stanie zapewnić sobie raz na zawsze łaski Bożej, bo w swojej ludzkiej ułomności grzeszymy całe życie, a grzechy nie pozwalają korzystać z niej w pełni.
Poczytaj, o co chodzi w tych nabożeństwach, np. "Nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca" http://niedziela.pl/artykul/22208/Nabozenstwo-pieciu-pierwszych-sobot

 Re: 'Instrukcje' z objawień prywatnych
Autor: danusia (178.219.104.---)
Data:   2017-09-02 21:18

Wypełnianie praktyk religijnych z objawień, w moim rozumieniu, prowadzić ma do coraz większego zjednoczenia z Jezusem Chrystusem. Przekładając to na język prosty wyobraź sobie stworzenie więzi z kimś, z kim nie rozmawiasz, nie spotykasz go, po prostu nie uczestniczysz w jego życiu czy to w przyjaźni czy małżeństwie. Objawienia prywatne mogą choć nie muszą pokazać Ci bogactwo łaski Bożej dla obdarowanego. Duch Święty kształtuje nasze wnętrze na miarę indywidualnego pojmowania rzeczy.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: