logo
Wtorek, 30 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy złożyć ofiarę za udzielenie sakramentu chorych?
Autor: Amelia (---.177.224.124.revdns.net.pulawy.pl)
Data:   2017-09-19 18:39

Szczęść Boże, chciałam zapytać, czy powinno się złożyć ofiarę za udzielenie sakramentu chorych? Zamówiłam Mszę świętą za chorą osobę, złożyłam oczywiście ofiarę, ale jeśli ta osoba da się przekonać, to chciałam też poprosić księdza o udzielenie sakramentu i zwyczajnie nie wiem, czy wtedy też wypada złożyć ofiarę. Chciałam też zaznaczyć, że ksiądz nie musiałby przychodzić/przyjeżdżać do domu, tylko my przyszlibyśmy do zakrystii, bo chora osoba może się swobodnie poruszać. Zatem nie chodzi o zwrot kosztów za paliwo, fatygę itp. Z Bogiem.

 Re: Czy złożyć ofiarę za udzielenie sakramentu chorych?
Autor: Franciszka (---.146.37.230.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2017-09-19 21:47

Nie ma konieczności składania ofiary. To dobrowolna decyzja. Jeśli ją zaproponujesz, to ksiądz zapewne nie odmówi. Radziłabym uprzedzić księdza o chęci przyjęcia sakramentu chorych przynajmniej przed tą zamówioną Mszą świętą.

 Re: Czy złożyć ofiarę za udzielenie sakramentu chorych?
Autor: Amelia (---.177.224.124.revdns.net.pulawy.pl)
Data:   2017-09-20 07:55

Dziękuję za odpowiedź. Wiem oczywiście, że każda ofiara jest dobrowolna, ale chciałam po prostu wiedzieć, że tak powiem, "czy tak się robi", że się daje ofiarę przy tym sakramencie, czy to jest powszechne, czy raczej byłoby dziwne. Przykładowo gdybym złożyła ofiarę księdzu przy konfesjonale po sakramencie pokuty, to raczej chyba by się zdziwił. Więc chciałam wiedzieć, jak jest przy sakramencie chorych, czy jest normą składanie ofiary.
Przy zamawianiu Mszy już pytałam o sakrament chorych i ksiądz powiedział, żeby po prostu przyjść kiedyś do zakrystii.

 Re: Czy złożyć ofiarę za udzielenie sakramentu chorych?
Autor: xyz (---.static.icpnet.pl)
Data:   2017-09-21 00:21

Mam pytanie odnośnie sakramentu chorych. Będąc na pielgrzymce można było przyjąć ten sakrament, zatem trzeba być w stanie łaski uświęcającej aby go przyjąć?

-------

Kodeks Prawa Kanonicznego: (klik).
Katechizm Kościoła Katolickiego: (klik).
moderator

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: