logo
Wtorek, 14 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czuję że za mało robię jako chrześcijanin.
Autor: Issa (13 l.) (---.bredband.comhem.se)
Data:   2017-10-22 21:56

Od jakiegoś czasu krąży mi głowie myśl ,ze Pan Bóg oczekuje ode mnie czegoś więcej. Jak patrze na to co mi w życiu dał, czyli zdrowie, kochająca rodzine, mądrość, brak problemów finansowych, a szczególnie wiarę to czuje ze to nie sprawiedliwe w porównaniu do np. dzieci w Indiach które głodują, a nigdy nawet nie usłyszały o Bogu. Dlatego właśnie myśle, ze jeżeli więcej dostałam muszę tez więcej dawać. Ale nie wiem co ja mogę zrobić więcej żeby być lepszym czlowiekiem innym pomagać. Modlę sieć często, czytam Pismo Święte, staram się dbać o moje obowiązki, ale wciąż czuje ze to za mało. Jakieś pomysły? Dziękuje za pomoc.

 Re: Czuję że za mało robię jako chrześcijanin.
Autor: Agnieszka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2017-10-23 12:29

Zaangażowanie na rzecz innych? Apostolstwo jest wpisane w to czym jesteśmy i powinniśmy całym życiem apostołować. Nie znam Twoich okoliczności życiowych, ale możesz:
- zaangażować się w pomoc osobom starszym lub chorym w Twojej parafii lub okolicy (od robienia zakupów po podrzucanie na Mszę kogoś kto sam nie dotrze)
- pracować z młodzieżą (np. mały klubik dla koleżanek córki - wiesz, takie niesformalizowane spotkania z nutą formacyjną)
- włączyć się w prace jakiejś wspólnoty w parafii lub poza parafią

Masz świetną rodzinę, więc samą obecnością wśród ludzi apostołujesz, warto to ukierunkować i działać konkretnie.

 Re: Czuję że za mało robię jako chrześcijanin.
Autor: Robson (---.static.chello.pl)
Data:   2017-10-23 13:23

Znam jednego takiego, co też chciał poznać co Pan od niego oczekuje i miał to szczęście, że mógł go spytać osobiście, ale jak już się dowiedział, to nie był szczęśliwy:

16 A oto zbliżył się do Niego pewien człowiek i zapytał: "Nauczycielu, co dobrego mam czynić, aby otrzymać życie wieczne?" 17 Odpowiedział mu: "Dlaczego Mnie pytasz o dobro? Jeden tylko jest Dobry. A jeśli chcesz osiągnąć życie, zachowaj przykazania". 18 Zapytał Go: "Które?" Jezus odpowiedział: "Oto te: Nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij, nie zeznawaj fałszywie, 19 czcij ojca i matkę oraz miłuj swego bliźniego, jak siebie samego!" 20 Odrzekł Mu młodzieniec: "Przestrzegałem tego wszystkiego, czego mi jeszcze brakuje?" 21 Jezus mu odpowiedział: "Jeśli chcesz być doskonały, idź, sprzedaj, co posiadasz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną!" 22 Gdy młodzieniec usłyszał te słowa, odszedł zasmucony, miał bowiem wiele posiadłości. (Mt 18)

Pan Jezus odkrył przed młodzieńcem jego drogę do doskonałości, chociaż tamten nie był jeszcze na to gotowy, po to, aby móc dać naukę, którą ewangelista zapisał w dalszych wersach. Przed większością ludzi jednak taką drogę zakrywa, bo mogłoby się okazać, że znając ją będziemy pełni rozterek, a "jedynie" przestrzegając Jego przykazań, możemy być pewni życia wiecznego.

Możesz więc pytać Pana Jezusa w modlitwach o swoje powołanie, ale nie chciej tak jak ów młodzieniec znać go natychmiast, w tej chwili.

Z Bogiem,
R

 Re: Czuję że za mało robię jako chrześcijanin.
Autor: Issa (13 l.) (---.bredband.comhem.se)
Data:   2017-10-23 16:49

Dziękuje. Otworzyłam po przeczytaniu tego przypadkową stronę w Piśmie Świętym i natrafiłam właśnie na te wersy. Czuje, ze Pan Bóg uslyszal moje modlitwy i zaczyna mnie kierować w właściwym kierunku. Wciąż zaskakuje mnie moc wiary.

 Re: Czuję że za mało robię jako chrześcijanin.
Autor: Mateusz (31.42.19.---)
Data:   2017-10-23 18:06

W wieku 13 lat można zaangażować się w działalność wspólnot przykościelnych, bądź zainteresować wolontariatem (koła wolontariackie działają obecnie przy większości szkół, więc być może przy Twojej również). W międzyczasie warto również pamiętać w modlitwie o misjonarzach.

 Re: Czuję że za mało robię jako chrześcijanin.
Autor: Ј (---.austin.res.rr.com)
Data:   2017-10-23 18:43

Jesteś katoliczką?
Mieszkasz na stałe w Szwecji?

 Re: Czuję że za mało robię jako chrześcijanin.
Autor: Issa (13 l.) (---.bredband.comhem.se)
Data:   2017-10-23 20:48

Tak. A co?

 Re: Czuję że za mało robię jako chrześcijanin.
Autor: Ј (---.austin.res.rr.com)
Data:   2017-10-24 22:44

Zapytałam, ponieważ odpowiadający zazwyczaj opierają się na polskich realiach. A Szwecja jest krajem w dużym stopniu zlaicyzowanym. Katolicy stanowią znikomy procent społeczeństwa. W takim środowisku wierność katolickiej wierze może stanowić nie lada wyzwanie dla przeciętnego człowieka.

Piszesz o silnej wierze, ale nie wspominasz, czy masz dostęp do solidnej katolickiej edukacji religijnej. A z mojego doświadczenia wynika, że edukacyjne braki w tej dziedzinie prędzej czy później mogą źle na wiarę rzutować, wręcz nią zachwiać.

 Re: Czuję że za mało robię jako chrześcijanin.
Autor: Agnieszka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2017-10-25 09:39

Issa, w Szwecji rzeczywiście może być trudniej - ze swojego doświadczenia wiem, że wiele ciekawej działalności formacyjnej i wolontariatu dla młodzieży prowadzi Opus Dei (zobacz np. klik).

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: