logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Rodzice wskazują: chrzestną ma być siostra.
Autor: Magdalena (---.multi.internet.cyfrowypolsat.pl)
Data:   2024-03-17 22:25

​Zazdrosna. Odkąd pamiętam, siostra taka była. W dzieciństwie wszystkiego mi zazdrościła: zabawek, koleżanek. Tego że pierwsza nauczyłam się jeździć na rowerze, choć to ja jestem młodsza o dwa lata. No i rodzice, jej zdaniem, bardziej mnie kochali. Ona musiała pomagać w domu, a ja miałam większe fory. W szkole było tylko gorzej: bo to ja lepiej się uczyłam, bardziej mnie lubili nauczyciele. Ale to dlatego, że byłam zdyscyplinowana, uczynna. A siostra to taki pędziwiatr. Mówi, zanim pomyśli. Ma dziwną zdolność skłócania ludzi. Potem zazdrościła mi, że pierwsza wyszłam za mąż, mam fantastycznego męża, a jej związek rozpadł się po roku... Utrzymujemy ze sobą kontakty, tyle że brakuje w nich takiej siostrzanej miłości. Przez lata wytworzył się między nami emocjonalny dystans. I przyznam, że nie mam ochoty ani siły, żeby jakoś to zmienić. Dawniej brałam to sobie bardzo do serca, czułam się winna, bo jak można nie kochać bliźniego swego? Ale z drugiej strony, co ja mogę na jej zazdrość poradzić? Czuć się źle, że mi się układa? Teraz mam problem, bo urodziłam dziecko i będę potrzebowała chrzestnych. Rodzice mówią, że oczywiście siostra. Niby też widzą jej zachowania, ale zawsze kończy się to stwierdzeniem: - No bo ona taka jest... A ja wcale nie chcę, żeby została matką chrzestną mojego syna. Boję się, że będzie więcej z tego kłopotów niż radości. Jak mam postąpić?

 Re: Rodzice wskazują: chrzestną ma być siostra.
Autor: hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2024-04-03 14:19

Rozdzielmy. Koniecznie rozdzielmy:
1) wybór chrzestnych.
2) normalizacja stosunków z siostrą.

Chrzestnych wybierają rodzice dziecka. I powinni to czynić w sposób w pełni wolny.
Cokolwiek zdecydujecie, Ty i mąż, to musi być Wasz i tylko Wasz wybór. Z Waszym pełnym przekonaniem. Z myślą o dobru dziecka. Ewentualne naciski rodziny nie są tu argumentem.

Skoro nie chcesz siostry jako chrzestnej, to doprawdy nie musisz.
Ja bym jednak nie "używała" dziecka jako narzędzia normalizacji stosunków. Nie wplątywałabym tego dziecka w Wasze siostrzane trudności. Warto na pewno próbować je rozwiązać, ale moim zdaniem nie za pośrednictwem noworodka.

Co do "kochać bliźniego swego..." Zupełnie inny motyw, na inną korespondencję.
Kochać to niekoniecznie znaczy emocjonalnie, wylewnie lubić, lgnąć, przepadac, świata nie widzieć itd. itd.

 Re: Rodzice wskazują: chrzestną ma być siostra.
Autor: Joanna (---.play-internet.pl)
Data:   2024-04-05 20:27

Chrzestnych dla dziecka wybierają rodzice. Nie dziadkowie, tylko rodzice dziecka. Czyli ty i twój mąż. A za życie siostry nie odpowiadasz, odpowiadasz tylko za siebie. I oczywiście za swoje dziecko, ale to do pewnego momentu tylko.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: