logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jakie znaczenie i skutki ma dla nas błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem?
Autor: radosna (---.is.net.pl)
Data:   2004-05-11 22:11

Jak w temacie :)))))

 Re: Jakie znaczenie i skutki ma dla nas błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem?
Autor: Marta (195.150.224.---)
Data:   2004-05-12 00:28

skutki na pewno pozytywne :) nic dodać, nic ująć

 Re: Jakie znaczenie i skutki ma dla nas błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem?
Autor: Martina (---.ny325.east.verizon.net)
Data:   2004-05-12 19:22

Jest to jeden ze Sposobow, w jakie spodobalo sie Panu Bogu obsypywac nas swoimi darami, jak to sie mowi: "zlewac na nas zdroje Lask." Moment blogoslawienstwa Najswietszym Sakramentem jest dla mnie bardzo osobistym spotkaniem z Chrystusem. Staje On przede mna "oko w oko" tak, jak w czasach Apostolow stawal twarza w twarz z roznymi ludzmi chorymi, ubogimi, doswiadczajacymi roznego rodzaju cierpien, ktorzy szukali u Niego uzdrowienia, ulgi w cierpieniu, sil do zycia, odpowiedzi na pytanie jak najpiekniej przezyc to zycie, jaka droge wybrac albo po prostu cieszyli sie Jego obecnoscia i chcieli z Nim przebywac jaknajwiecej jak np. Maria, Marta i Lazarz, w ktorych domu Jezus czesto goscil. Gdy te tlumy czy pojedyncze osoby do Niego przychodzily, pytaly lub prosily np.: "Panie, ratuj, giniemy!" (Mt8,25), "Panie, jesli chcesz, mozesz mnie oczyscic"(Mt8,2), "Ulituj sie nad nami"(Mt9,27), "co dobrego mam czynic, aby otrzymac zycie wieczne?"(Mt 19,16) ... A Chystus odpowiadal: "Odwagi! Ja jestem, nie bojcie sie!" (Mt 14,28), "Ufaj, corko! Twoja wiara cie ocalila" (Mt9, 22)... i uzdrawial ich, dodawal odwagi, pocieszal, kierowal na dobra droge. Tak i dzis daje sie nam w Najswietszym Sakramencie, jak to pieknie wyrazaja slowa piesni "O, milczaca Hostio biala": "O Swiatlosci tak zacmiona, rzuc mi swoj promienny blask. O, dobroci nieskonczona, zeslij na mnie skarby lask. Chlebie zycia przeobfity nasyc duszy mojej glod. Boski ogniu tu zakryty rozpal serca mego chlod."
Jesli chcialabys zglebic ten temat, proponuje kontakt z Klaryskami od Wieczystej Adoracji, np w Slupsku:
http://www.klaryski.koszalin.opoka.org.pl/

 Re: Jakie znaczenie i skutki ma dla nas błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem?
Autor: Wojtek (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2004-05-13 10:29

To jest tak, ze sam Jezus Cie blogoslawi. Zobacz w Ewangeliach, co sie dzialo z ludzmi, ktorych Jezus blogoslawil. A skoro jest ten sam takze i dzisiaj, to skutki moga byc rownie dobre.
Pokoj Tobie
Wojtek

 Re: Jakie znaczenie i skutki ma dla nas błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem?
Autor: tis (---.katowice.msk.pl)
Data:   2004-05-13 11:21

Pospolite porzekadło powiada: "darowanemu koniowi zębów się nie liczy". Ja wiem jedno: Błogosławieństwo to dar i to dar od Boga za pośrednictwem błogosławiącego. Nie zastanawiam się nad jego skutkami. Po prostu wdzięczny jestem temu, kto mi to błogosławieństwo przekazuje. Jednego jestem pewien, ono mi zaszkodzić nie może.
Pokój i dobro!

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: