logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 muzyka metalowa
Autor: Mariola (---.chello.pl)
Data:   2002-02-24 14:25

Jestem praktykującą katoliczką, która słucha muzyki metalowej, także zespołów uważanych za satanistyczne. czy to grzech? nie interesują mnie ich teksty i to co myślą - po prostu lubię ten styl muzyki. wiele osób z mojego otoczenia ma mi to za złe. co o tym myslicie?

 Re: muzyka metalowa
Autor: B.Ro.v Ungern-Sternberg (---.man.lodz.pl)
Data:   2002-02-26 17:42

Niestety katolikowi nie wolno sluchac muzyki satanistyczne dla przyjemnosci (co innego gdy ktos slucha z racji obowiazku kontroli aby wiedziec co grozi z tej stronyj.Tak to jest i koniec.Ja tez kiedys lubilem ksiazki Pan Samochodzik,ale gdy przeczytalem w jednej o figurze Chrystusa opisanej w sposob jaki mnie urazil rzucilem te ksiazki.Pozniej (jako dorosly) dowiedzialem sie,ze ten autor byl zatwardzialym komunista i jego dzialalnosc intelektualna byla odpychajaca.To potwierdzilo moj wybor.To oczywiscie nie byly jakies bluzniercze ksiazki.Ot takie dla mlodziezy i ciekawe.Nie sadze aby komus mogly zaszkodzic.Wiec troche zalowalem.Natomiast muzyka satanistyczna jest duzo grozniejsza.Musisz po prostu przerwac,pocierpiec troche i przestac.

 Re: muzyka metalowa
Autor: AdamS (---.krosno.sdi.tpnet.pl)
Data:   2002-02-27 15:31

Nie bagatelizowałbym nastawienia, z jakim podchodzą twórcy do swych dzieł. Np. szczególna waga duchowa niektórych ikon wynika z ogromnego ładunku modlitwy, jaki towarzyszył ich powstawaniu.
Tylko pozornie nie ima się to poruszanego przez Ciebie tematu. Otóż muzyka jest również nośnikiem wielu treści (nie koniecznie zawartych w werbalnej treści). Może budować, ale też może skutecznie rujnować. Przekonałem się o tym, gdy osoba z mojej rodziny poprzez długie słuchanie ciężkiego metalu wylądowała w zakładzie psychiatrycznym z obsesją wszechobecności szatana. Wcześniej - podobnie jak Ty, Mariolu, twierdziła, że słowa i ideologie muzyków nie mają dla niej najmniejszego znaczenia. Takich przykładów z dalszego otoczenia mógłbym wskazać więcej.

 Re: muzyka metalowa
Autor: Ania (---.zamosc.sdi.tpnet.pl)
Data:   2002-02-28 14:20

jeśli rzeczywiście interesuje Cie tylko muzyka a nie teksty to radzę wybrać cos co na pewno nie zaszkodzi a może nawet pomóc w zbawieniu. PO za Tymoteuszem dobra tez jest Armia i wiele innych. Warto zajrzeć do magazynu muzycznego "Ruah" poświęconego muzyce chrześcjiańskiej róznego rodzaju - również hardrock oraz metal. pozdrwiam Anka

 Re: muzyka metalowa
Autor: capone.all ()
Data:   2002-03-01 01:20

Ja kiedys nawet przepadalem za tego typu muzyka, ale wtedy bladzilem...., ale jak potraktujemy te muzyke jako: >>>>>Skowyt Duszy Potepionej, Na Wieki Boga Pozbawionej<<<<< , to z niej Chwala Pana Naszego bedzie tym samym wywyzszona!!!

 Re: muzyka metalowa
Autor: Dariusz K. SI. ()
Data:   2002-03-02 13:03

Tu nie chodzi o jakies prawne rozwiazania: grzech - nie grzech, ale musisz zadac sobie kilka pytan, najlepiej na modlitwie, wobec Boga. Po co slucham okultystycznych, wampirycznych, zapewne z wieloma satanistycznymi elementami, kawalkow? Co mi to daje? Jakie uczucia i pragnienia we mnie budzi? Czy prowadzi mnie do Boga, czy od niego oddala? Okultyzm sprzeciwia sie chrzescijanskiemu oredziu. Ktos, kto slucha okultystycznych tresci, nie musi w nie wierzyc i ich przyjmowac. Ale po co zatem slucha? Dla samej jakby niewinnej muzyki? Jak patrze na tych dziwnych muzykow, ktorzy wykrzywiaja sie w jakis gestach na tle wampiryzujacej dekoracji, to mysle sobie, ze mogliby sie przestac wyglupiac... Jakies to szczeniackie i zenujace. Choc nie tylko, czasami bywa niebezpieczne i niszczace. Pozdrawiam.

 Re: muzyka metalowa
Autor: Mariola ()
Data:   2002-03-07 16:51

Hej, to ja, Mariola. Pozdrawiam wszytskich i dziękuję za odpowiedzi. Dały mi dużo do myślenia. Chciałabym się jeszcze dowiedzieć, czy istnieje jakiś spis zespołów, których słuchanie jest niebezpieczne, dla duszy człowieka.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: