logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Medialna degrengolada o Kościele
Autor: kamil ()
Data:   2002-04-22 21:14

witam wszystkich
mam pytanie do wszystkich ktorzy obejrzeli film "stigmata".jak wam sie podobal i czy moze jakies refleksje was naszly po jego obejrzeniu... i czy brak tego filmu w polskich kinach nie jest sprawka ludzi zwiazanych z kosciolem a przez to proba zignorowania problemu swoistej degrengolady w kosciele.

 Re: Medialna degrengolada o Kościele
Autor: Buonaparte - Rafal N ()
Data:   2002-04-23 08:41

Po pierwsze film był w polskich kinach.
Po drugie bardzo nie dobrze, że był bo mamy prawo do respektowania naszego prawa do uczuc religijnych, a ten film wybitnie je uraża.
Po trzecie opiera sie na fałszu od początku do końca.
a według logiki z fałszywych przesłąnek nie można wysnuć prawdziwego wniosku.
A jesli chodzi o degregolade w kosciele, to radze poczytać o wyczynach Borgiow i wtedy obecne czasy można uznać za najbardziej spokojne w historii Kościoła.
Proszę jednakże zauwazyć, że pomimo różnych grzechów osobistych, tzw.grzeszni papieże, nie podejmowali rażących decyzji odnośnie Całego Kościoła. Takze grzesznośc poszczególnych człnków Kościołą ni powoduje "Degręgolady Kościoła" bo Kościól ze swej natury - Mistyczne Ciało Chrystusa - jest Święty.
Pozdrawiam
Rafal

 Re: Medialna degrengolada o Kościele
Autor: Iza-Mycha ()
Data:   2002-04-23 09:28

Kochany Kamilu,
załózmy, ze jestem filmowcem. Załózmy, ze mam tyle kasy, ze jestem niezalezna od sponsorów. Załózmy, ze nakrece film "Rabin", w którym tytułowy bohater jest czynnym homoseksualistą gwałcącym chłopców przyniesionych do obrzezania, kieruje lokalną mafią napadającą na staruszki, bierze łapówki za lepsze miejsca na cmentarzu i terrotyzuje rade Kahału.Ciekawe, czy taki film ujrzałby swiatło dzienne w "liberalnej" i "tolerancyjnej" Ameryce. Sam sobie odpowiedz na to pytanie.
Kościół nie boi się dyskusji, jeśli nie jest ona celem samym w sobie, a środkiem do uzdrowienia tego, co jest chore. Nie mozna mówić, że problemu nie ma, jesli jest. Ale twórcom takich filmów nie zależy na uzdrowieniu Koscioła ani na dobru wiernych. Chodzi o to, aby 1)zarobić kupę kasy 2)osmieszyć to, co dla innych jest świete. Na mierny film przyjdą tłumy, bo jest kontrowersyjny. I to jego jedyna "zaleta".
Widzisz, gdyby jeszcze zachowano odpowiednie proporcje... Dlaczego nikt nie nakręci i rozreklamuje filmu o misjonarzach pracujacych bez żadnych skandali w Afryce, budujacych szkoły i szpitale? Dlaczego nikt nie opowie o siostrach zakonnych, cierpliwie opiekujacymi się tymi, których nawet własna rodzina się wyparła?
Ludzi lubią taplać się w bagnie; zwłaszcza, jeśli sami mają wrazenie, ze są pod jakimś wzgledem "czysci". To bardzo podnosi mniemanie o sobie, no nie? Wszyscy księża to bandyci okradający ludzi z ostatnich oszczędnosci i wydajacy je na (panie, których określenie wywodzi się z łaciny i powszechnie jest uznawane za słowo niecenzuralne). Wszyscy księza to homoseksualiści, erotomani, narkomani, alkoholicy i Bóg wie, kto jeszcze. Tylko JA, JA jestem czysty!!! To Ja jestem świety i nieskazitelny!!!! JA! JA! JA!!!!

Wiesz, Kamil, to chyba już jest piekło.

 Re: Medialna degrengolada o Kościele
Autor: kapitan Red ()
Data:   2002-04-23 09:50

Mało to prawdopodobne skoro pani posłanka z SLD opowiada przed kamerami że szkodliwe jest dla dzieci i rodziców nadawanie szkołom imienia Jana Pawła II. Czy wciąż myślisz że ludzie związani z kościołem są w stanie coś wtym kraju zdziałać?

 Re: Medialna degrengolada o Kościele
Autor: Karol ()
Data:   2002-04-23 10:39

Bajka dla dzieci. Wyolbrzymiająca niektóre sprawy, przemilczające te fakty, które nie pasują do filmu.
To nie jest dokument, raczej pożywka dla niedouczonych, którzy po obejrzeniu filmu z miną mędrców będą się wypowiadać o kłamiącym Kościele.
Takie tam głupoty, film jak film, tyle że nieuczciwy, nie przekazujący faktów.
Już dawno o nim zapomniałem.
Pozdrawiam.

 Re: Stigmata
Autor: MarekParf ()
Data:   2002-04-23 13:52

Film obejrzalem do polowy. Wiecej nie wytrzymalem. To jedno wielkie świństwo, g**no i bluźnierstwo.

 Re: Medialna degrengolada o Kościele
Autor: wojo ()
Data:   2002-04-23 18:41

Ja oglądałem ten film (nie w kinie). To że nie było go w kinach jest po prostu kłamstwem. Był grany w multipleksie we Wrocławiu. Jeśli młody człowieku go nie zauważyłeś to z dwóch powodów: Ci co chcieli go oglądnąć oglądęli go pól roku wcześniej w DivXie na komputerach, a reszta nie miała ochoty na niego iść. Drugi powód jest trywialny: po prostu filmu na który ludzie nie chodzą nie wyświetla siędłużej niż kilka dni (bo po co?) - niestety prawo podaży i popytu tutaj dało o sobie.

Film mi się podobał i nic poza tym.

 Re: Medialna degrengolada o Kościele
Autor: kinoman ()
Data:   2002-04-23 23:50

Nie wiem co masz na mysli piszac o braku tego filmu w polskich kinach. Moze mieszkasz na jakiejs wiosce i w Waszym kinie nie bylo "sigmaty" ale np. w Krakowie grali go dlugo. Kto chcial ogladnal i Kosciol "zadnej sprawki" w tym temacie nie dzialal. Jesli juz to "owa sprawke" uczynil raczej sam film ale w Twojej glowie skoro dalej zaprzatasz sobie nim glowe. Wydaje mi sie ze dla rownowagi w Twojej (jak widze) delikatnej psychice polecam Ci Shreka, Kubusia Puchatka a jesli lubisz mocne wrazenia to "Potwory i Spółka" - jesli chodzi o wartosc tresciowa sa to filmy o podobnym poziomie co Stigmata znacznie jednak lepiej zrobione :-)
Po za tym temat Stigmaty byl juz poruszany kiedys na tym forum - wiec poszukaj wczesniej lub jesli chcesz podyskutowac odwiedz forum dyskusji...
Pozdrawiam!

kinoman

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: