logo
Czwartek, 16 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Nie wiem, czy mozna, wolno i nalezy tak czesto.
Autor: b (---.acn.waw.pl)
Data:   2005-05-10 12:24

Witam!
Mam problem.. otoz jestem uzalezniony od onanizmu, z czym od jakiegos czasu probuje walczyc i - szczerze mowiac - niespecjalnie mi to wychodzi.

Ale ni o tym mialo byc.
Zawsze po popelnieniu tego grzechu chcialbym pojsc do spowiedzi, tylko, ze... nie wiem, czy mozna, wolno i nalezy tak czesto - gdyz i tak chodze teraz do spowiedzi co tydzien i mam bardzo mieszane uczucia nt ewentualnego czestszego przystepowania... :(
Prosze o odpowiedz i modlitwe. A raczej modlitwe i odpowiedz.
PZDR!

 Re: Nie wiem, czy mozna, wolno i nalezy tak czesto.
Autor: DZIEWCZYNA (---.u.mcnet.pl)
Data:   2005-05-10 15:09

Można i należy :)
trzymaj się.

 Re: Nie wiem, czy mozna, wolno i nalezy tak czesto.
Autor: Grażka (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2005-05-10 15:27

Polecam Ci lekturę książki O. Anzelma Gruna "Przebacz samemu sobie" porusza ona równiez ważne kwestie dotyczące spowiedzi św. Książkę tę, jak i wiele innych można kupić w księgarni wysyłkowej www.wydawnictwowam.pl za niemal symboliczną cenę (13,50) bez opłaty za przesyłkę. życzę dobrej lektury i wytrwałosci w dążeniu ku dobru.
Z Panem Bogiem

 Re: Nie wiem, czy mozna, wolno i nalezy tak czesto.
Autor: Patrycja (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2005-05-10 16:09

Jest 5 warunków Spowiedzi świętej:

1) dobry rachunek sumienia,
2) żal za popełnione grzechy,
3) postanowienie poprawy,
4) szczere wyznanie grzechów,
5) zadośćuczynienie.

Zwróć uwagę na 2 i 3 warunek. Żal i postanowienie poprawy:
1. muszą BYĆ,
2. muszą być szczere.

Bóg nas widzi i jak grzeszymy i jak się spowiadamy.
Unikaj sytuacji (filmów, czasopism), które sprawiają, że potem masz kłopot. Świadomie.
Zajrzyj na stronę:
http://www.tchr.org/milujcie/
Tam znajdziesz wskazówki, jak zaprenumerować "Miłujcie się". Są tam świadectwa osób, które miały podobne problemy, są namiary na spotkania (rekolekcje) Ruchu Czystych Serc, są numery archiwalne.
Warto mieć to na stałe.

 Re: Nie wiem, czy mozna, wolno i nalezy tak czesto.
Autor: Marcin (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2005-05-10 16:24

Pokój Tobie.
Módl się o czystość do Maryi, bo Ona o czystości wie wszystko.
Św. Jan Vianney, proboszcz z Ars gdy przychodziły pokusy przeciw czystości modlił się taką modlitwą:
"Niech będzie pochwalone i błogosławione Święte Niepokalane poczęcie Dziewicy i Matki Bożej teraz i na wieki wieków. Amen"
Do spowiedzi możesz chodzić tak często jak zechcesz, pamiętaj tylko o tym, że obowiązany jesteś przy każdej spowiedzi wymienić rodzaj, częstotliowść popełniania każdego grzechu ciężkiego.
HALLELU-JAH
Marcin

 Re: Nie wiem, czy mozna, wolno i nalezy tak czesto.
Autor: Mm (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2005-05-10 21:20

Radzę spowiadać sie - oczywiście tak często, jak potrzeba - u jednego spowiednika. Wtedy praca nad soba i walka z grzechami jest łatwiejsza. szczęść Boże - Mm

 Re: Nie wiem, czy mozna, wolno i nalezy tak czesto.
Autor: B. (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2005-05-10 21:25

Witaj b. Ja ... miałam-mam to samo. Tez walcze z grzechem nieczytosci. Wychodzi mi to różnie i mialam ten sam problem odnosnie spowiedzi - czy nie za czesto, juz, czy jeszcze nie ... Lekarstwem na uzdrowienie, na pomoc samemu sobie wyjscia z grzechu masturbacji jest stały spowiednik. Nie jest łatwo rozmawiac o tym, ale trzeba - i jesli taki ksiadz Cie bedzie rozumiał, wspierał, bedzie łatwiej. Tez tak miałam, ze czesto chodziłam do spowiedzi, nawet co 2 tygodnie. Mozna isc do spowiedzi zawsze wtedy, kiedy czuje sie potrzebe wyspowiadania. Jednak w przypadku nałogu - nie jest konieczna spowiedz. Mój spowiednik radził mi - jako przeproszenie Boga za swój grzech, odmówić Drogę Krzyżową. I, chyba szczerze mówiac, to odprawianie Drogi Krzyzowej po kazdym upadku bardziej pomogło mi powstać niż częsta spowiedź. Ale - porozmawiaj o tym ze swoim spowiednikiem i stosuj sie do jego wskazówek. Zycze SIŁY i BOŻEj MOCy w drodze do czystości. Szczesc Boze. B.

 Re: Nie wiem, czy mozna, wolno i nalezy tak czesto.
Autor: Judyta (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2005-05-10 22:22

Skąd się bierze onanizm? Onanizm to forma rozładowania różnego rodzaju napięcia, które się w nas rodzi pod wpływem stresu, monotonnej, wymagającej skupienia pracy, poczucia bycia niekochanym, niezuważanym. Przez masturbację duża część napięcia zostaje rozładowana. Jest to oczywiście forma nie dojrzała i niosąca za sobą niszczące konsekwencje, może doprowadzić min. do niezdolności do podjęcia normalego współżycia seksualnego, stąd też wyrzuty sumienia działamy przeciw Bogu, sobie i przyszłemu małżonkowi. Bogu jednak zależy na naszej wolności dlatego konieczna jest modlitwa, spowiedź i dobrze by było stały spowiednik. Nie skupaj się na onaniźmi, raczej spróbuj dostrzec co powoduje w tobie napięcie emocjonalne, nie tylko seksualne i nad tym pracuj to będzie połowa sukcesu, a reszta będzie konsekwencją. Jeśli widzisz, że napięciae wzrasta przy jakiejś pracy przerwij ją chwilowo i np. wyjdź na świerze powietrz, zzagraj w piłkę , pobiegaj itp. a w ten sposób rozładujesz napięcie.
Obiecuje modlitwę, jeszcze nie raz upadniesz, ale wielkość jest w powstaniu. Wiem co to znaczy.

 Re: Nie wiem, czy mozna, wolno i nalezy tak czesto.
Autor: paweł (---.dolsat.pl)
Data:   2005-05-11 10:31

Oczywiście że można, jeśli musisz to chodź nawet 3 razy dziennie. Jak ja swego czasu walczyłem z tym to byłem nawet co trzy dni (mój niechlubny rekord). Nie czekaj, idź w tym samym dniu lub nastęnym. Z Panem Bogiem na pewno Ci sie uda, samemu nigdy. Powerz się bł. Karolinie Kózkównie i Matce Bożej.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: