logo
Czwartek, 16 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Przed samymi slubami wieczystymi wystepuje z zakonu.
Autor: malenstwo__ (---.bajtnet.lca.pl)
Data:   2005-05-10 19:52

Jak przyjąć do wiadomości ze osoba duchowna tuz przed samymi slubami wieczystymi wystepuje z zakonu aby pomagać innym .....nie umiem tego zrozumieć obwiniam się i dalej nic nie wiem.......... boje się.....

 Re: Przed samymi slubami wieczystymi wystepuje z zakonu.
Autor: krolewna (---.icpnet.pl)
Data:   2005-05-10 20:31

Z dzisiejszej Liturgii Godzin:
"W miłości nie ma lęku, lecz doskonała miłość usuwa lęk, ponieważ lęk kojarzy się z karą. Ten zaś, kto się lęka, nie wydoskonalił się w miłości."
1 Jn 4:18

 Re: Przed samymi slubami wieczystymi wystepuje z zakonu.
Autor: Pax (---.such.nat.hnet.pl)
Data:   2005-05-10 20:35

Są dwie możliwości. Albo to błąd albo heroizm.

 Re: Przed samymi slubami wieczystymi wystepuje z zakonu.
Autor: Ula (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2005-05-10 21:15

Trudno cokolwiek pisać o tej sytuacji , gdy się jej nie zna bliżej. Czasmi Pan Bóg przedziwnie prowadzi ludzi, każdy z nas jest wolny i może podejmować decyzje odnośnie swojego życia a tak poza tym , to przed ślubami wieczystymi jest moim zdaniem jeszcze czas ,żeby się wycofać , tak więc bądź spokojna i pomódl się za tę osobę , aby jej decyzja była właściwa

 Re: Przed samymi slubami wieczystymi wystepuje z zakonu.
Autor: Elżbieta (---.szczecin.mm.pl)
Data:   2005-05-10 22:42

Szcęść Boże.
Człowiek świecki nigdy nie zrozumie pobudek jakimi osoba zakonna czy ksiadz,gdy rezygnuje z dalszego słuzenia Bogu na swoiej drodze ,, powołania''.
,,Powołania'' w gronie wybranych przez Pana.
Jestem taką osobą - chodz nie przed samymi ślubami wieczystymi opuściłam zgromadzenie,ale po 7 latach bycia w Zakonie.
Było to już dawno bo 23 lata temu,ale ten czas kształtowała się mojej osobowośc i charakteru procentuje do dnia dzisiejszego i myslę ,ze bedzie aż do dnia spotkania z Panem.
Dziś wiem,ze moja decyzja była słuszna,chodz wiele osób nawet duchownych przekreśliło mnie, ale na swojej drodze spotkałam tez takich kapłanów i osoby swieckie, które uszanowały moją decyzję.
Do dnia dzisiejszego utrzymuję kontakt ze Zgromadzeniem, w którym Bóg przygotowywał mnie do niesienia Krzyza swojego i innych ludzi.
Po opuszczeniu Zgromadzenia wiedziałam,że mam Jezusa niesć dalej ludzom, których postawi mi na drodze Bóg.Wiedziałam że ja Elżbieta a dawniej S.Dawida mam wiele do zrobienia w swiecie do ,którego wracam.Początki były trudne,ale życie nie jest łatwe i nie może być takie. Zaczęłam od katechezy w swojej rodzinnej parafii, oraz pomocą ludzią chorym i starym oraz samotnym.Gdy katecheza trafiła do szkoły, ja zajełam się dziecmi z grupy przedszkolnej /nie chodziły do przedszkola/ by nauczać je o Bogu i nauczać integrować się z innymi dziecmi.Katechezę prowadziłam do 2003 roku przy rodzinnej parafii gdzie Ojciec Proboszcz udostępniał mi salkę przy Kościele.Chciałam nadal to robic, bo bardzo kocham dzieci,ale zmienił się Proboszcz i katecheza Przedszkolna nie była już według niego potrzebna.
Wiem że kształtowanie naszej wiary rozpoczyna się w dniu naszego Chrztu św. wtedy nasza wiara była jak ziarenko piasku,którym kierowali nasi rodzice i chrzestni.Dziecko jest jak gąbka,ktorą czym nasycimy tym będzie w zyciu się kierować i życ wobec zasad wyuczonych.
NIE ZABRANIAJCIE PRZYCHODZIĆ DZIECIOM - mówił sam Chrystus.
NIE OSĄDZAJCIE,A NIE BĘDZIECIE SĄDZENI.....................

 Re: Przed samymi slubami wieczystymi wystepuje z zakonu.
Autor: Gosia (---.devs.futuro.pl)
Data:   2005-05-10 22:55

poczułam bliskość z Tobą , bo też mi mówią Maleństwo....
a po drugie, czemu Ciebie to tak martwi? Lepiej przed.....
Nie znane są wyroki Boga, On chyba wie co robi, choć nam czasem tak trudno to zrozumieć....
Pozdrawiam, Maleństwo

 Re: Przed samymi slubami wieczystymi wystepuje z zakonu.
Autor: Patrycja (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2005-05-10 22:59

Spokojnie, to jest dorosły człowiek... Pewnego księdza niechcący "przyłapałam", byliśmy na pielgrzymce, coś opowiadał, a ja pytam - jak to, w tamtym roku święcenia? Było to sporo lat po "normalnym" terminie, w jakim powinien mieć śluby wieczyste (zakonne). Ten ksiądz roześmiał się - "to prawda, długo się decydowałem". I już wiele lat jest wspaniałym księdzem. Jak Go Bóg będzie wołał, to wróci, a jak nie, to...
Nic się nie martw :)

 Re: Przed samymi slubami wieczystymi wystepuje z zakonu.
Autor: kaśka (---.ipartners.pl)
Data:   2005-05-10 23:38

Trzeba ufać Bogu. Jeżeli ta osoba żyje w bliskości z nim, to On nie da jej popełnić błędu. Może inna jest droga tej osoby, może ma inne zadanie do zrealizowania niż życie w stanie duchownym. Do świętości Bóg prowadzi różnymi drogami...

 Re: Przed samymi slubami wieczystymi wystepuje z zakonu.
Autor: ofca (---.skrzyszow.org)
Data:   2005-05-11 08:55

Hmm, ma może to nie to zgromadzenie...Może ta osoba powinna wstąpić właśnie do takiego, nastawionego na pomoc ludziom...
Ale nie można wykluczyć tego, że tak właśnie powinno być, może właśnie Pan tak kieruje jej życiem...
Osoby trzecie za bardzo nic tu nie pomogą, to ta osoba musi rozeznać...

 Re: Przed samymi slubami wieczystymi wystepuje z zakonu.
Autor: Marcin (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2005-05-11 10:06

Pokój Tobie
A może wola Boża jest taka - "chciałem cię mieć w zakonie .... lat, a teraz mam dla ciebie inne zadania"
Mój znajomy, który był w seminarium trzy lata, teraz jest mężem.
Kiedyś stwierdził, że widzi, że te trzy lata były potrzbne by Bóg "wyprostował" pewne sprawy w jego życiu.

Wszystkiego co dobre
HALLELU-JAH
Marcin

 Re: Przed samymi slubami wieczystymi wystepuje z zakonu.
Autor: szczesliwa (217.153.210.---)
Data:   2005-05-11 15:06

Znam kobietę która 6 lat była u sióstr i wystąpiła, wszyscy byli zaskoczeni najbardziej siostry, a ona po prostu poczuła że Jezus tego chce dla niej, teraz żyje samotnie blisko Jezusa i myśli o Instytucie Świeckim, nie żałuje też tych 6 lat, bo jak mówi dzięki nim nauczyła się z rezerwą patrzeć na obecne życie

 Re: Przed samymi slubami wieczystymi wystepuje z zakonu.
Autor: kamix (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2005-05-11 18:25

To nie tragedia.....jeśli to świadomy wybór i decyzja nam nie należy nikogo potępiać.Ja znam siostry , które zrezygnowały już po ślubach wieczystych i dalej wygladają jak "ludzie". Więc nie poprawiajmy Boga, tylko ufajmy, ze może tak właśnie być powinno.

 Re: Przed samymi slubami wieczystymi wystepuje z zakonu.
Autor: K. (---.idea.pl)
Data:   2005-05-11 22:36

Matka Teresa z Kalkuty też wystąpiła ze swojego zgromadzenia. A potem zalożyła nowe - sióstr misjonarek miłości. I to stąd ją znamy w białym sari.
Ale nie każdy otrzymuje aż tak poważne zadania od Pana Boga, a mimo to każdy jest dla Niego bardzo ważny.
Nawet, jeśli w życiu idzie krętymi ścieżkami.

 Re: Przed samymi slubami wieczystymi wystepuje z zakonu.
Autor: Ula (---.197.249.140.threembb.co.uk)
Data:   2009-10-18 15:32

Sama byłam w zakonie, wystąpiłam po roku, następnie nie mogąc sobie znaleźć miejsca wstąpiłam po raz kolejny, no i znowu wystąpiłam. Byłam bardzo młoda, jednak ten okres uważam za jeden z najgorszych. Musiało minąć parę lat abym zrozumiała ze Pan Bóg nadal mnie kocha, pomimo ze od Niego odeszłam (bo tak sie wtedy czułam)
Oczywiście wydaje mi sie ze lepiej jest wystąpić przed ślubami niż po ślubach. Te kilka lat przed ślubami wieczystymi jest po to aby osoba miała czas na rozpoznanie czy ta droga jest dla niej. Jeśli czuje ze chce wystąpić, ważne jest dobre przemodlenie tej sprawy i rozmowy ze spowiednikiem, na koniec jednak decyzje trzeba podjąć samemu. Współczuję tej osobie ponieważ wiem ile ja ta decyzja musi kosztować, ważne jest aby pamietac ze Pan Jezus nadal kocha i jeśli nie w ten to w inny sposób można Mu służyć.
W moim przypadku uważam ze moim błędem nie było wystąpienie z zakonu, ale moja niewiara w Bożą Miłość, to przez ta niewiarę i moje lęki byłam zmuszona przeżyć parę dosyć ciężkich lat. Ważna wiec jest ufność w Bożą milosc i miłosierdzie.
Z Bogiem

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: