logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Nienawidze ojca alkoholika. Co zrobic?
Autor: Ola (---.bielsko.dialog.net.pl)
Data:   2005-05-24 18:28

Moj oojciec jest alkoholikiem. NIenawidze Go za to ze niszczy mi i mojej rodzinie zycie! wiem ze grzesze tym ale nadaje na nieo najgorzej jak moge.! co zrobic zeby odłaczyc sie od tego ? co zrobic by w koncu zaczac normalnie zyc? Bo trzy czwrate mojego zycia to alkoholicka atmosfera w moim zyciu ! coz robic?!

 Re: Nienawidze ojca alkoholika. Co zrobic?
Autor: grimma (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2005-05-24 19:56

polecam spotkania DDA (dorosle dzieci alkoholikow)
to co czujesz to naturalna reakcja
poszukaj tez czegos o nich w necie

 Re: Nienawidze ojca alkoholika. Co zrobic?
Autor: aska (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2005-05-24 20:22

olu doskonale wiem co czujesz, a ty wiesz ze ja to przeszłam. uwierz, ze z tego tez czasmai plynie doro z tego ze płączesz, ze idziesz z Bogiem w zawody, ze nienawidzisz.... dla mnie nienawisc byłą poczetkiem odrodzenia - cisna mi się na usta słowa' świety gniew" to oczyszcza. masz prawo tak się czuć. masz preawo mówić o tym krzyczec o tym. i mów nie zamykaj się w sobie jesli nie mozęsz porozmawiac w domu z siostrami pisz, czy tu czy do mnie na priva... mam duzo zajęć ostatnio ale czas by napisac znajdę, a jeśli nie jestem w stanie pomóc to przynajmniej wysłucham... ja przeszłam przez to, ty też dasz radę. odwagi.

 Re: Nienawidze ojca alkoholika. Co zrobic?
Autor: życie człowieka zmienia (---.crowley.pl)
Data:   2005-05-24 20:47

uczucie nienawiści to nie grzech lecz normalna reakcaj zdrowego czowieka na nieustanne ranienie. Ja tez nienawidzę pewną osobę za to że niszczyła mi życie bo urodziłam się z nie tego ojca. Nienawidzę, ale chcę by była zbawoina, niech idzie sobie do nieba (hmm może już niedługo...) choć nic nie zrobię by to przyśpieszyć oczywiście ;-) Nie robie sobie wyżutów jak kiedyś że nieznosze tej osoby. Puki nie chcę zrobić jej krzywdy i życzę jej zbawienia - to ok, nie widzę nic przeciw temu by coś czuc lub nie czuć.

 Re: Nienawidze ojca alkoholika. Co zrobic?
Autor: B. (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2005-05-24 22:06

współczuję ... wiem co to znaczy ... nie wiem, co Ci poradzić, bo sama siedzę w tym uczuciu ;-(

 Re: Nienawidze ojca alkoholika. Co zrobic?
Autor: Jaga (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2005-05-24 22:14

Ola witaj już podaje Ci internetowy namiary na dda:www.dda.bhd.pl i jeszcze jest internetowa grupa nadzieja nadzieja@bytom.net.pl. jestem w nadzieji))> ja też jestem dda. Pozdrawiam.
Jaga

 Re: Nienawidze ojca alkoholika. Co zrobic?
Autor: Andrzej (---.wsd.lodz.pl)
Data:   2005-05-24 23:02

Modlić się za siebie i ojca.. Ofiaruj komunie św. w tej intencji. DDA i spotkania w grupie

 Re: Nienawidze ojca alkoholika. Co zrobic?
Autor: K. (---.idea.pl)
Data:   2005-05-26 22:46

Zycie w koszmarze, jaki opisujesz, na pewno jest niszczace i trzeba szukac wyjscia z tej sytuacji - mysle ze te podane wyzej adresy beda w tym pomocne. Ale na pewno nie jestes skazana na nienawisc. To nie znaczy, zebys sie teraz katowala poczuciem winy, bo jak ktos juz napisal, to jest normalna zdrowa reakcja na nienormalna chora sytuacje.
Ale Pan Bog MOZE uzdolnic cie do przebaczenia, do tego zreszta wzywa wszystkich nas, chrzescijan, i sam to zrobil, choc zostal ukrzyzowany. Takie przebaczenie to dlugi i nielatwy proces, ale WARTO a nawet TRZEBA podjac ten trud, bo to jedyna droga do wolnosci, przede wszystkim tej wewnetrznej, od ojca, alkoholu, agresji, ponizenia. Bog daje laske przebaczania winowajcom - laske, o ktora prosimy kazdego dnia modlitwa Ojcze Nasz - juz samo umieszczenie tej prosby w modlitwie Panskiej swiadczy o tym, ze Bog wie, jak trudne sa to sprawy, a zarazem jak konieczne dla czlowieka jest, aby wyprosiwszy sobie ta laskie przebaczal kazdego dnia.

 Re: Nienawidze ojca alkoholika. Co zrobic?
Autor: Lidka (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2010-08-24 23:05

współczuje :( też w tym siedzę i sama nie wiem jak z tego wyjść. Chciałam wejść na te strony do której linki podane są powyżej, ale one nie działają. :((

 Re: Nienawidze ojca alkoholika. Co zrobic?
Autor: marek (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2011-05-29 07:32

Dziękuję za takie porady. Mam niską pensję, ojca alkoholika, jestem bez szans na wyprowadzenie się. W Polsce 2011 alkoholik - zbrodniarz jest wygrany. To ofiary muszą spierniczać. I jeszcze są posądzane o pijaństwo zbrodniarza.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: