logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Dlaczego mam odpowiadac za grzechy innych?
Autor: Sylwia (24.61.166.---)
Data:   2005-09-03 22:18

W oliczu katastrof tego swiata, zamachow, trzesien ziemi i.t.d gina niewinni ludzie. Wiem ze patrzymy na smierc z punktu widzenia czlowieka nie Boga. Dla nas smierc posiada inny wymiar niz dla Naszego Stworcy.......a jednak... Zawsze pojawia sie u mnie pytanie. Dlaczego za zlo nie odpowiadaja ludzie ktorzy sie do niego przyczynili. Dlaczego niewinne dziecko staje sie ofiara zla?? Gdziez w tym wszystkim sprawiedliwosc? Pytania mnoza sie w mojej glowie . Zaczynam coraz bardziej nie rozumiec wyrokow Boskich.
Pewnie caly swiat sie nad tym zastanawia??Pewnie musimy to przyjac bez zadawania pytan. Tylko jak wiedziec co pochodzi od Boga a co jest wynikiem zla ludzkosci. Czy Bog kaze? Zsyla kary? Ktos mi powiedzial ze jako ze jako Ojciec Dobra nie kaze. To tylko my sami zadajemy sobie bol. Dlaczego mam odpowiadac za grzechy innych??

 Re: Dlaczego mam odpowiadac za grzechy innych?
Autor: Me (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2005-09-03 22:28

Na pewno dostaniesz szersze odpowiedzi lub poczytasz w archiwum - temat byl tu wielokrotnie. Zwrócę tylko Ci uwagę na to, że kazdy na tej ziemi umiera. W taki lub inny sposób, wcześniej lub póżniej, ale każdy, nie ma tu niesprawiedliwości.

 Re: Dlaczego mam odpowiadac za grzechy innych?
Autor: X. (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2005-09-03 22:43

Tu był bardzo podobny wątek:
"dlaczego Bóg dopuszcza do tragedii"
http://www.katolik.pl/forum/read.php?f=1&i=79506&t=79506

 Re: Dlaczego mam odpowiadac za grzechy innych?
Autor: MisiuMisiu (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2005-09-03 23:09

"Me" spróbuj

/.../

Jak moze Pan/i przeczytac w sekcji 'Zanim zapytasz'
http://www.katolik.pl/index1.php?st=cale&typ=pomoc
formula Forum Pomocy to pytanie-odpowiedz.

Natomiast do wymiany pogladow
1. Zachecam do uzycia priva adwersarza.
2. Postawilismy Forum Dyskusji www.dyskusje.katolik.pl
moderator

-----------------

Sylwio trudno jest odpowiedzieć na Twoje pytania, chyba nie ma na nie dobrej odpowiedzi, może wiara, nadzieja, miłość...

 Re: Dlaczego mam odpowiadac za grzechy innych?
Autor: Michał (---.Zabrze.Net.pl)
Data:   2005-09-03 23:39

A jak wyobrażasz sobie świat, który spełniałby Twoje oczekiwania w stosunku do Boga? Tylko spróbuj ten świat uczynić logicznym. Wtedy chętnie odpowiem na Twoje pytanie.

 Re: Dlaczego mam odpowiadac za grzechy innych?
Autor: Andrzej Wasko SDS (---.hsd1.il.comcast.net)
Data:   2005-09-04 01:25

W tym samym czasie przyszli niektórzy i donieśli Mu o Galilejczykach, których krew Piłat zmieszał z krwią ich ofiar.. Jezus im odpowiedział: Czyż myślicie, że ci Galilejczycy byli większymi grzesznikami niż inni mieszkańcy Galilei, że to ucierpieli? Bynajmniej, powiadam wam; lecz jeśli się nie nawrócicie, wszyscy podobnie zginiecie. Albo myślicie, że owych osiemnastu, na których zwaliła się wieża w Siloam i zabiła ich, było większymi winowajcami niż inni mieszkańcy Jerozolimy? Bynajmniej, powiadam wam; lecz jeśli się nie nawrócicie, wszyscy tak samo zginiecie.
Łk 13, 1-5

 Re: Dlaczego mam odpowiadac za grzechy innych?
Autor: Marek Piotrowski (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2005-09-04 12:13

Proponuje sprowadzic rzecz do absurdu. Rownie dobrze moznaby powiedziec mniej wiecej tak :
"Kolega kopiac mnie w... łydkę, popełnia grzech. A przecież to boli mnie. Dlaczego cierpię za jego grzech ?"
pozdrawiam
Marek

 Re: Dlaczego mam odpowiadac za grzechy innych?
Autor: tis (---.katowice.msk.pl)
Data:   2005-09-04 12:53

Z dzisiejszych (4 września 05) czytań liturgicznych:
Ciebie, o synu człowieczy, wyznaczyłem na stróża domu Izraela po to, byś słysząc z mych ust napomnienia przestrzegał ich w moim imieniu. Jeśli do występnego powiem: "Występny musi umrzeć" - a ty nic nie mówisz, by występnego sprowadzić z jego drogi - to on umrze z powodu swej przewiny, ale odpowiedzialnością za jego śmierć obarczę ciebie. Jeśli jednak ostrzegłeś występnego, by odstąpił od swojej drogi i zawrócił, on jednak nie odstępuje od swojej drogi, to on umrze z własnej winy, ty zaś ocaliłeś swoją duszę. Ez 33,7-9
Czy te słowa coś do ciebie mówią? Masz odwagę upominać grzesznych? Wszak to jeden z uczynków miłosierdzia. A może przedkładasz nad to współczesną boginie tolerancję? Zastanów się.

 Re: Dlaczego mam odpowiadac za grzechy innych?
Autor: anna (62.233.185.---)
Data:   2005-09-05 02:29

Każde cierpienie złączone z cierpieniem Chrystusa ma moc zbawczą. Być może potrzebna jest śmierć niewinnych, by ratować inne dusze?
A jak myslisz, co złego uczynił światu Jezus, że Go zabito w tak strasznych męczarniach?

 Re: Dlaczego mam odpowiadac za grzechy innych?
Autor: renata (---.chelm.mm.pl)
Data:   2005-09-11 21:40

Pytać można ale Boga... i zalecam cierpliwość On w swoim czasie odpowiada.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: