logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Za krotka pokuta.
Autor: Kaśka (87.207.186.---)
Data:   2006-03-03 00:24

Mam do Was pytanie :
Czemu pokuta zadawana na spowiedzi przez spowiedników jest zawsze taka mała (najczęściej jakaś krótka modlitwa, hymn, psalm, ...)

Czemu ?

Kaśka

 Re: Za krotka pokuta.
Autor: Michał (---.zabrze.net.pl)
Data:   2006-03-03 08:32

Z rozsądku.

 Re: Za krotka pokuta.
Autor: Marian (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2006-03-03 09:32

Bo uważamy, że największą pokutą jest samo wyznanie grzechów.

 Re: Za krotka pokuta.
Autor: C (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2006-03-03 09:47

Ty się ciesz i Bogu dziękuj... I odpowiedz sobie na pytanie - czy tę tak małą pokutę odpraiłaś w sposób możliwie doskonały?
Kiedyś pokuty by dłuugie... I publicznie chodziło się w worze... Na Forum jest specjalista z Historii Kościoła, może napisze Ci więcej, jak będzie miał czas...

 Re: Za krotka pokuta.
Autor: Tomek (---.fastres.net)
Data:   2006-03-03 09:48


Pokutę możesz wydłuzyc sama tzn. okazac się hojną i ofiaowc "coś" więcej. Ważne , aby pamiętac, że pokuta ma prowadzic do powiększenia obszaru życia w Tobie.

 Re: Za krotka pokuta.
Autor: Grzesiek (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2006-03-03 10:01

Takie jest właśnie Boże Miłosierdzie. Jesteś podłym grzesznikiem, który doskonale wie ile zła wyrządził sobie i innym, a Pan Bóg po prostu Ci wybacza praktycznie tylko dlatego, że żałujesz.I nie chce nic w zamian poza miłością. Taka Boża przypadłość.

 Re: Za krotka pokuta.
Autor: Michał z Kraku (80.48.253.---)
Data:   2006-03-03 10:41

A czy może nie jest tak, że dla Boga krótka ale szczera modlitwa przepełniona miłością do Niego ma o tysiąc razy większą wartość niż modlitwa długa ale odmawiana bardziej z przymusu niż z miłości. Czy może sądzisz że to ty poprzez dużą pokutę odkupisz swoje winy ? Prawda jest taka że człowiek nie jest w stanie odpokutować swoich win, dlatego Bóg posłał swego Syna aby nas odkupił. Wartość pokuty nie jest zależna od jej wielkości czy ilości ale od naszej miłości i serca jakie w nią wkładamy. Akt pokuty nie jest karą (tylko w języku potocznym funkcjonuje jako kara) istotą pokuty jest nawrócenie, które jest darem Boga. Może właśnie w tym krótkim psalmie czy hymnie znajdują się słowa Boga skierowane właśnie do Ciebie mające dać Ci impuls do prawdziwego nawrócenia. Nie należy lekceważyć nawet najkrótszej modlitwy bowiem może ona stać się kiedyś przyczyną naszego ratunku. A czy Ty byś wolała aby twoje dziecko za jakieś przewinienie względem Ciebie zadało sobie jakąś bolesną karę czy wolałabyś aby do Ciebie przyszło objęło przeprosiło i powiedziało kocham Cię mamusiu, akt krótki ale jaki wymowny i brzemienny w skutki. A wiec prawdziwa wartość pokuty zależy od nas samych a nie od ilości czy ciężaru.
pozdrawiam

 Re: Za krotka pokuta.
Autor: G (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2006-03-04 09:03

Raz zdarzyło się, że dostałam pokutę trwającą około miesiąc, codziennie. Ksiądz notował pokutę na odwrocie obrazka i dawał (za grzechy mniej więcej podobne, jak w innych przypadkach). Innym razem ksiądz nie dał pokuty w ogóle, zaniepokojona zapytałam - potwierdził, że nie ma pokuty. Z pokorą przyjęłam pierwszą decyzję i z wdzięcznością drugą. Miałam wtedy tyle obowiązków, że każda kropla więcej mogła kielich przelać. Skąd ksiądz wiedział? Pan Bóg czuwa.
Wszystko przed Tobą :)

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: