logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Zakon we Francji.
Autor: Ala (---.attu.pl)
Data:   2006-08-11 16:08

Być może ktoś z Was słyszał o zakonie we Francji, który przyjmuje w swoje szeregi także osoby nie całkiem zdrowe czy to fizycznie czy psychicznie. Gdyby ktoś wiedział cokolwiek na ten temat byłabym wdzięczna za informacje.

 Re: Zakon we Francji.
Autor: Michał (---.zabrze.net.pl)
Data:   2006-08-11 19:35

Nie sądzę, by był taki zakon, przynajkmniej jeśli chodzi o zdrowie psychiczne.

 Re: Zakon we Francji.
Autor: Anna (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2006-08-11 20:50

Jesli chodzi o zdrowie psychiczne, to watpię, zeby taki zakon istniał.Jesli zas chodzi o zdrowie fizyczne, to znam taką wspólnotę.To są Ochotnicy Cierpienia. W Polsce są w Głogowie.Wiem, ze na Zachodzie przyjmują osoby nawet na wózkach.
W Polsce chyba nie, ale na pewno przyjmują dziewczęta z widocznym kalectwem.Osoba taka jednak musi być sprawna fizycznie i gotowa do pomagania innym.Zakon jest bezhabitowy i chyba ma charakter zyjącego wspólnie instytutu świeckiego.
Ochotnicy Cierpienia zostali założeni we Francji lub we Włoszech.Dokładnie nie wiem.Tam jest też formacja zakonna.

 Re: Zakon we Francji.
Autor: eva (---.gprspla.plusgsm.pl)
Data:   2006-08-11 21:27

Ja też o tym słyszalam. Brzmi nieprawdopodobnie ale to prawda. Jest we Francjii wspólnota która umożliwia życie zakonnne kobietom niepełnosprawnym fizycznie lub intelektualnie ( co do chorych psychicznie nie jestem pewna) To jest jedna z takich nowych charyzmatycznych wspólnot. Początkowo siostry się opiekowały niepełnosprawnymi intelektualnie dziewczynami , aż pewnego dnia pododpieczne mowią ze tez chcą zlozyc sluby. No i postanowiono im to umozliwic tyle ze nowicjat jest bardzo bardzo przedłuzany w zaleznosci od potrzeb konkretnej osoby. Czytałam o tym reportaż kilka lat temu albo w "znaku" albo w "więzi" albow "tygodniku powszechnym" -miestety nie mogę sobie przypomniec gdzie dokladnie i jak sie wspolnota nazywa

 Re: Zakon we Francji.
Autor: eva (---.gprspla.plusgsm.pl)
Data:   2006-08-11 21:54

Dodam że nie chodzi ani o"Arkę" ani o "wiarę i światło" ale o coś co umozliwia zycie konsekrowane. Ale może dobrym pomyslem będzie wyslac maile z tym pytaniem do "arki" właśnie;
http://www.larche.org.pl/front/index1.html

 Re: Zakon we Francji.
Autor: tomek (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2006-08-11 22:12

Myslę,ze Michał ma rację.Niemalze we wszystkich formularzach dla kandydatek(tak sie domyślam)znaleźć mozna pytanie o to czy nie ukrywa się żadnej choroby,czy to własnej czy to choroby psychicznej(a dziedzicznej)u osób z rodziny.Dla osób chorych istnieje natomiast bardzo piekny ruch,pewna duchowa wspólnota jaką jest Łancuch Miłości.Jest to idea cierpienia wynagradzajacego,niejako wstawiennictwo,za osobami konsekrowanymi,m.in na misjach.Stworzona została przez osobę(dokładnie nie pamietam imienia i nazwiska),która choc bardzo pragnęła pracować z bł.Matka Teresą z Kalkuty, z przyczyn zdrowotnych nie mogła realizować sie jako zakonnica.Moze wiecej informacji znajdzie sie nt w sieci.
*********************
Naplywajace informacje przypominaja uprawianie "zbieractwa-lowiectwa", zatem do czasu az naplynie cos konkretnego tego informacji prosze nie podsylac. Dziekuje.
moderator

 Re: Zakon we Francji.
Autor: Małgorzata (---.nat.dsuj.pl)
Data:   2006-08-12 00:15

WE FRANCJI ZOSTAŁ ZAŁOŻONY ZAKON SIÓSTR WIZYTEK (ZAKON NAWIEDZENIA NMP). WIEM, ŻE TO ZGROMADZENIE PRZYJMUJE DZIEWCZĘTA, KOBIETY PODUPADAJĄCE NA ZDROWIU FIZYCZNYM, MAJĄCE RÓŻNE ODMIANY KALECTWA. WARUNEK: SCHORZENIE NIE ZABURZAJĄCE W ZNACZNYM STOPNIU ŻYCIA WE WSPÓLNOCIE. ADRES E-MAIL: WWW.WIZYTKI.PL

 Re: Zakon we Francji.
Autor: Siostra Augustianka (---.w86-214.abo.wanadoo.fr)
Data:   2006-08-12 15:50

Droga Alu!
Od 14 lat należę do francuskiej kontemplacyjno-czynnej Wspólnoty zakonnej Sióstr Augustianek od Miłosierdzia Jezusa.
Przyjmujemy w swoje szeregi różne dziewczęta, jednak wymagamy minimum zdrowia fizycznego by móc służyć jak każda z nas chorym a psychicznie kandydatka musi być super zdrowa.
Jeśli masz pytania to odpowiem na e-mail lub podaję nasze gg 3148977

 Re: Zakon we Francji.
Autor: Jolanta (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2006-08-12 16:16

Jest to Wspólnota św. Jana założona przez o. Marie Dominique Philippe'a.

 Re: Zakon we Francji.
Autor: ewcia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2006-08-13 12:52

Ala, nie wiem czy o ten zakon Ci chodzi,ale jest to prawdopodobnnie Zgromadzenie Świetego Jana (Wspólnota Swiętego Jana ) czyli Saint Jean Comunaute. Byłam tam kiedyś na rekolekcjach i rzeczywiscie przyjmuje sie tam bardzo roznych ludzi, prawie niekomu sie nie odmawia. Brat ogrodnik ,ktorego poznalam był własnie osoba upośledzona psychicznie( w lekkim stopniu i nie mial slubów wieczystych).
Tu adres stronki:
http://wspolnotajana.webpark.pl/adresy.htm

 Re: Zakon we Francji.
Autor: Maria (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2006-08-13 13:46

Na tym Forum jest odpowiedź na Twoje pytanie, o ile pamiętam jest taki zakon. Jeżeli wątek nie został wykasowany, znajdziesz go za pomocą wyszukiwarki.

 Re: Zakon we Francji.
Autor: Ala (---.attu.pl)
Data:   2006-08-13 15:28

Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Chodziło mi właśnie o tę wspólnotę, o której pisze eva. Dziękuję też za informacje o wspólnocie św. Jana.
W wyszukiwarce niestety nic nie mogę znaleźć a z Siostrami Wizytkami już się kontaktowałam.
Dziękuję jeszcze raz i pozdrawiam. Ala

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: