logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Chce znać zasady funkcjonowania postu.
Autor: Marcin (---.echostar.pl)
Data:   2006-11-10 12:01

Sprawa błaha i przyziemna, nie mniej chciałbym znać jasne zasady. Chodzi o to, kiedy przestrzegać piątkowego postu, czy jest to granica od godz. 0.00 do 24.00 danego piątku, czy od przebudzenia w piątek rano, do położenia się spać. Może i sprawa śmieszna, ale skoro post jest postem, wypadało by wiedzieć dokladnie jak go przestrzegać. Czy jak wrócę w czwartek wieczorem z imprezy, i będzie to godzina 3.00 czyli de facto już piątek, to mogę przekąsić hot-doga na mieście wracając? Jeśli nie, to znaczy że następnego dnia ( w piątek) po północy jest to już dozwolone? A jeśli mogę, to jeśli nawet wrócę np. z tej przykładowej imprezy o 7 rano?
Druga sprawa tyczy się tego czy jeśli już się coś zjadło w piątek, kompletnie zapominając, czy jest to grzech choć nieumyślny - czy nie ma grzechu, bo szczerze się po prostu zapomniało o tym?
I kolejne pytanie, równie może dla niektórych śmieszne. Ale czy pasztet powiedzmy drobiowy to również potrawa mięsna? Albo np. serek topiony z szynką?
Może to wszystko i detale, i to nawet śmieszne, ale proszę o odpowiedzenie konkretnie na nie, nie rzucając ogólnikami, proszę o odpowiedzi tak lub nie, a nie "to zależy", "oceń to sam", próbowałem, ale skoro jest takie prawo postne, to chce znać jego dokładne zasady funkcjonowania, bo może to i detale, ale to z detali buduje się całość.

 Tematy Autor  Data
 Chce znać zasady funkcjonowania postu. nowy Marcin 
  Re: Chce znać zasady funkcjonowania postu. nowy Iz 58, 4-14 
  Re: Chce znać zasady funkcjonowania postu. nowy Mt 6, 16-18 
  Re: Chce znać zasady funkcjonowania postu. nowy Bogumiła 
  Re: Chce znać zasady funkcjonowania postu. nowy Ola 
  Re: Chce znać zasady funkcjonowania postu. nowy Bogumiła 
  Re: Chce znać zasady funkcjonowania postu. nowy Teofil Jan S. 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: