logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Chciałbym podzielić się refleksją o zaufaniu.
Autor: Adam (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2007-09-04 21:41

Laudetur Iesus Christus!
Jestem klerykiem, obecnie na drugim etapie (końcowym) rocznego urlopu pastoralnego, tzw. dziekance.
Kiedy Przełożeni WSD zdecydowali o dziekance dla mnie, myślałem, że mój świat się zawali... Nie wyobrażałem sobie życia poza Seminarium, nie wiedziałem, czy dam sobie radę na parafii... Nie wiedziałem nic. Ale po głębokiej i szczerej rozmowie z Panem na ten temat, doszedłem do wniosku, że On wie, co robi. On wie doskonale, jak ma mnie prowadzić. JEMU ZAUFAŁEM. On jest moim Bogiem, Panem, ale również Przyjacielem. Przyjacielem niesamowitym, który prowadzi mnie przez życie według swego odwiecznego i wspaniałego zamysłu. On wie, co jest dla mnie najlepsze, nigdy mnie nie zawiedzie i nie opuści, choćbym nie wiem, jak grzeszył. Zachęcam Was, Bracia i Siostry do głębokiej, szczerej i prawdziwej przyjaźni z Panem, do oddania Mu swego życia, do wołania każdego dnia z wielką ufnością: "JEZU, UFAM, UFAM, UFAM TOBIE". Żyjcie w przyjaźni z Nim. To daje tak wiele.
PS. Na "dziekance" daję sobie radę, niedługo już ją kończę. :) Proszę o modlitwę w intencji mojej i mojego kapłaństwa. Ja również pamiętam w modlitwie o Was wszystkich.

 Re: Chciałbym podzielić się refleksją o zaufaniu.
Autor: Ewa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2007-09-05 00:10

Dziękuję za tę piękne słowa i modlitwę; o swojej również zapewniam.
Tak, to prawda - Pan zawsze prowadzi każdego z nas, jakby był Jego jedynym dzieckiem, a jest to prowadzenie tak cudowne, że można tylko dziękować. Widzę to również bardzo wyraźnie w moim życiu. On myśli za nas, zanim my jeszcze zdążymy pomysleć. Chwała Mu za to.
Z Panem Bogiem.

 Re: Chciałbym podzielić się refleksją o zaufaniu.
Autor: Ona (---.toya.net.pl)
Data:   2007-09-05 00:17

Kleryku Adamie
Obiecuję modlitwę w Twojej intencji. Potrzeba nam dobrych księży. Pamiętaj ważne jest, by kapłan posługiwał a nie pracował, bo to są dwie różne sprawy, a tak często mylone. Wszelkiego dobra Ci życzę. Wszystko będzie dobrze, a i praktyki są bardzo pożyteczne i wiele uczą :) Z Panem Bogiem.

 Re: Chciałbym podzielić się refleksją o zaufaniu.
Autor: Michał (---.zabrze.net.pl)
Data:   2007-09-05 00:33

No widzisz, Adam, dobrze Ci to idzie. Życie i studia to nie wyścig. A seminarium to nie studia "państwowe" (zakuć, zdać zapomnieć) To czas dorastania do właściwego zrozumienia swojego powołania. Wszyscy jesteśmy powołani do świętości. Świętość to nie wyścig, to zaufanie, w każdej sytuacji.

 Re: Chciałbym podzielić się refleksją o zaufaniu.
Autor: Dziękująca (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2007-09-05 18:27

Dziękuję klerykowi Adamowi za słowa otuchy i przypomnienie o konieczności pamięci o miłosierdziu Bożym; proszę o modlitwę w mojej intencji i ja także obiebuję się pomodlić za kleryka

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: