logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Mowienie o wierze powoduje nieprzyjemnosci.
Autor: Jakub (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2008-11-03 17:25

Dlaczego dopóki w rozmowach z niektórymi ludźmi nie wspominam o Bogu, o Piśmie Św. i słowach Jezusa, wszystko jest ok, a kiedy tylko zacznę mówić o wierze, powoduje to ploty, obgadywanie i inne przyjemności nakierowane na mnie? Mam na myśli przykładowo środowisko pracy, choć również w innych to się zdarza. Może muszę komuś rozwalić łeb, żeby przestali mnie obgadywać (taki jest teraz stan mojego ducha-proste)? Może jak rozwalę komuś łeb, to się nauczą?

 Re: Mowienie o wierze powoduje nieprzyjemnosci.
Autor: J (---.lightspeed.austtx.sbcglobal.net)
Data:   2008-11-07 22:31

"Symeon zaś błogosławił Ich i rzekł do Maryi, Matki Jego: Oto Ten przeznaczony jest na upadek i na powstanie wielu w Izraelu, i na znak, któremu sprzeciwiać się będą." Łk 2,34

“A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują” Mt 5,44

“Błogosławcie tych, którzy was prześladują. Błogosławcie, a nie złorzeczcie. Weselcie się z tymi, którzy się weselą. płaczcie z tymi, którzy płaczą. Bądźcie zgodni we wzajemnych uczuciach. Nie gońcie za wielkością, lecz niech was pociąga to, co pokorne. Nie uważajcie sami siebie za mądrych. Nikomu złem za złe nie odpłacajcie. Starajcie się dobrze czynić wobec wszystkich ludzi. Jeżeli to jest możliwe, o ile to od was zależy, żyjcie w zgodzie ze wszystkimi ludźmi. Umiłowani, nie wymierzajcie sami sobie sprawiedliwości, lecz pozostawcie to pomście [Bożej]. Napisano bowiem: Do Mnie należy pomsta. Ja wymierzę zapłatę - mówi Pan - ale: Jeżeli nieprzyjaciel twój cierpi głód - nakarm go. Jeżeli pragnie - napój go. Tak bowiem czyniąc, węgle żarzące zgromadzisz na jego głowę. Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj. ”
Rz 12,14-21

 Re: Mowienie o wierze powoduje nieprzyjemnosci.
Autor: Kama (---.pools.arcor-ip.net)
Data:   2008-11-07 22:47

A może warto uszanować fakt, że wiara katolicka jest dla niektórych tematem wysoce drażliwym? Spróbujmy zrozumieć, że to co jest dla nas źródłem życia, inni otrzymali w skrajnie czasem wypaczonej wersji i do dziś reagują alergicznie.
Nie przyszłoby mi do głowy opowiadać ludziom w pracy o Pismie Świętym i słowach Jezusa. Natomiast staranie się dzień w dzień o dobrą atmosferę wokół siebie, kompetentne i z pasją wykonywanie swoich obowiązków, plus dyskretny krzyżyk na szyi - to mówi o wiele więcej.

 Re: Mowienie o wierze powoduje nieprzyjemnosci.
Autor: Calina (---.dsl.emhril.ameritech.net)
Data:   2008-11-08 01:17

"Może muszę komuś rozwalić łeb" - Jakub; - nawet jeśli w ten sposób wygląda twój stan ducha, staraj się unikać takich zwrotów, bo pogarszasz ten stan, wpuszczając zło. "Rozwalić komuś łeb" wcale nie jest żartem i może jeszcze bardziej spotęgować twoje zniechęcenie i nieodpowiedni stosunek do ludzi, którzy jeszcze nie rozumieją po co żyją. Czy Pan Jezus każe "rozwalać im głowy", by ich na to naprowadzić, czy raczej przyjmować za nich cierpliwie krzyż?

 Re: Mowienie o wierze powoduje nieprzyjemnosci.
Autor: Justyna (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2008-11-08 13:51

Jesteś bardzo pobożnym katolikiem i chciałbyś opowiedzieć ludziom o Jezusie, który ich bardzo kocha, ale jak nie będą chcieli słuchać, to "rozwalisz im łeb"? Czegoś się wtedy na pewno "nauczą". Brawo.

 Re: Mowienie o wierze powoduje nieprzyjemnosci.
Autor: Jakub (---.gdynia.mm.pl)
Data:   2008-11-08 19:42

Niektóre osoby chyba nie zrozumiały (prowakacyjnych, rzecz jasna przesadzonych i obejmujących treściowo jedynie złość, wręcz wściekłość, i co przyznaję z bólem, frustrację, spowodowane tym, o czym pisałem) słów o "rozwaleniu łba". Całe życie człowiek się uczy.
"J" bardzo dziękuję. (Pozostałym forumowiczom oczywiście również dziękuję, bo każdy chciał dobrze - wdzięczny jestem). Słowa Pisma przynoszą ukojenie i odpowiedź na mój problem. Nie przestanę mówić o Jezusie tylko dlatego, że spadają przez to na mnie gromy z jasnego nieba. Nie przestanę. Niech mnie zabiją, a nie przestanę.
Pokój i dobro :)
Pozytywny zawodnik.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: